Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potrącenie pieszego przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Morawskiego. W tym roku powstaną tutaj pasy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potrącenie pieszego przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Morawskiego. W tym roku powstaną tutaj pasy
05-01-2017 00:24   Janusz Ludwiczak
Starszy mężczyzna wpadł pod jadący samochód na ul. Kasprzaka, przy skrzyżowaniu z Morawskiego.

Do wypadku doszło w środę, kilka minut przed godz. 16. Starszy mężczyzna przechodził na drugą stronę ulicy. W miejscu, w którym doszło do potrącenia nie ma przejścia dla pieszych.

Poszkodowanego pieszego do szpitala zabrała karetka. Mężczyzna nie ma dużych obrażeń.

W tym miejscu wiele osób przechodzi na drugą stronę ulicy "na szagę", skracając sobie drogę np. z piekarni do dyskontu sieci Netto. W miejscu tym nie ma przejścia dla pieszych. Bezpieczeństwo ma poprawić tutaj "zebra", o czym informowaliśmy w lipcu.

Przy zatwierdzaniu projektu "Rowerowy Łazarz" zawarto konieczność wykonania przejścia dla pieszych w tym miejscu i ma być przejście na Kasprzaka w tym miejscu wykonane w tym roku – tłumaczy Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Przy skrzyżowaniu Kasprzaka i Morawskiego pojawi się przejście dla pieszych

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (9)

09-01-2017 11:12:12
x
Niech zrobią światła Kasprzaka/Sczanieckiej.
07-01-2017 00:14:22
Ja
Same plusy ma Łazarz dzięki projektowi "Rowerowy łazarz". Strefa parkowania, teraz przejście dla pieszych, strefa 30, uspokojenie ruchu. Jeden pomysł zadbał o większość potrzeb łazarskich, co rada osiedla nie umiała zrobić.
06-01-2017 23:53:39
as
Czy was juz calkowicie pogielo?? Przeciez kawalek od tego punktu jest przejscie dla pieszych, ze gosc byl tak glupi i leniwy ze nie chcialo mu sie zrobic kilku krokow w prawo to niech cierpi...
06-01-2017 12:58:35
albi
@Do: Mylisz strefę tempo 30 ze strefą zamieszkania (ograniczenie do 20, dowolne przechodzenie). Pasy powinny być gęściej, ale bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od kultury kierujących. W takim Oslo pieszy ZAWSZE i REALNIE ma pierwszeństwo na pasach, nawet jak mu do głowy przyjdzie przejść na czerwonym. Mnie, jako Polakowi, jeździło się dziwnie, ale można się tego nauczyć dość szybko.
06-01-2017 09:10:03
poznanianka
I mamy to co mamy.I tak p. Mario Łazarz.Przykładem jest ulica Kolejowa.Przejście na druga stronę odbywa się , wychylając się za parkujących samochodów.Przejście dla pieszych jest na skrzyżowaniu Kl. Potockiej i Kolejowej.Bardzo niebezpieczne . A teraz rozkopane ( wykopy ), już od dwóch miesięcy.Następne przejście dopiero przy ul. Caliera. A wiec przechodząc ( w stronę Łukaszewicza ,na Rynek Łazarski , czy na tramwaj na ul. Głogowską ) , " przelatujemy " przez jezdnie. Udaje się do czasu.Ratunkiem jest kostka , na , której nie zawsze kierowcy jadą z nadmierna szybkościa.Ona ogranicza szybkość.A przebudowa ulicy trwa w pomysłach i na papierze.
06-01-2017 04:41:10
Do
W całym mieście wprowadzić tempo 30 i ludzkość będzie mogła przez ulice przechodzić wszędzie a samochody przepuszczac pieszych. Poznaniacy moją korzystać z bimby ew. roweru lub spacerować a nie zanieczyszczac powietrze spalinami.
05-01-2017 19:28:06
B
@przepisy Czy to oznacza, że przejście przez Morawskiego jest bardziej niedozwolone, niż przez Kasprzaka?
05-01-2017 14:28:01
przepisy
Przy skrzyżowaniach, jeśli nie ma wyznaczonych przejść, pieszy przechodzić może, ale po ustąpieniu pierwszeństwa pojazdom, którym drogę przecina prostopadle. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy idzie wzdłuż drogi głównej i z podporządkowanej wyjeżdża samochód (tak, jak z Morawskiego).
05-01-2017 12:42:22
jajakobyły
Jeśli do najbliższego przejścia dla pieszych jest 100 m. to pieszy ma prawo przejść w tzw. miejscu niedozwolonym.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: