Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Godali po noszemu {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Godali po noszemu {WIDEO}
03-06-2009 09:13   Janusz Ludwiczak
Co to jest kejter, plendze i gimela można było się dowiedzieć podczas kolejnego Konkursu Gwary Poznańskiej, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym.

Finał kolejnej edycji Konkursu Gwary Poznańskiej odbył się we wtorek w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej przy ulicy Matejki.

Konkurs gwarowy odbył się w ramach 20. Jubileuszowych Dni Łazarza, a wystąpiło w nim siedem zespołów z klas pierwszych i drugich. Uczestnicy konkursu musieli przygotować skecze, mówiąc przy tym w gwarze poznańskiej. Zawodnicy nie zapomnieli o dobrym humorze, który rozbawił zgromadzoną na auli II LO publiczność.

Zwycięzcami Konkursu Gwary Poznańskiej okazali się Barbara Nowicka, Marcin Grybczyński, Agata Bepkowska i Aleksandra Cieślak z klasy 2E za skecz "Lato w Bamberce". Dla trzech najlepszych drużyn dyrektor "dwójki" Marzena Pelcer, nauczycielka Ewa Jakubowska-Klonek i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza wręczyli nagrody w postaci książek i upominków.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: