Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Śpiewali o "Złotego Kangura" – festiwal piosenki światowej odbył się w Gimnazjum 53 {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Śpiewali o "Złotego Kangura" – festiwal piosenki światowej odbył się w Gimnazjum 53 {WIDEO}
01-12-2016 13:29   Janusz Ludwiczak
Dziewięciu wokalistów z sześciu szkół podstawowych i 12 młodych piosenkarzy z ośmiu gimnazjów wzięło udział w Andrzejkowym Festiwalu Piosenki Światowej im. Pawła Edmunda Strzeleckiego o tytuł Złotego Kangura, który już po raz trzeci odbył się w środę w Gimnazjum nr 53 przy ul. Winklera.

"Bądź gotowy dziś do drogi", "Kolorowy wiatr", "Masz takie oczy zielone", "Anioły bieszczadzkie" i wiele innych utworów zabrzmiało w środę w sali Gimnazjum 53 podczas III Andrzejkowego Festiwalu Piosenki Światowej im. Pawła Edmunda Strzeleckiego "o Złotego Kangura".

Celem festiwalu jest prezentacja i popularyzacja utworów muzycznych różnych rodzajów o tematyce turystycznej, podróżniczej i przyrodniczej, a także zapoznanie z dorobkiem kultury różnych krajów, doskonalenie umiejętności językowych (w przypadku piosenek obcojęzycznych), rozbudzanie wrażliwości artystycznej i zamiłowań przyrodniczo-podróżniczych wśród uczniów. Ideą festiwalu jest również propagowanie wśród uczniów wiedzy o patronie naszego gimnazjum Pawle Edmundzie Strzeleckim, który był wielkim podróżnikiem. Chcemy, by dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i wymieniały się doświadczeniami z kolegami z innych szkół – powiedziała Agnieszka Korzeniowska, współorganizatorka festiwalu, Gimnazjum nr 53.

W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych - nr 7, 18, 34, 51, 69 i z Czerniejewa oraz z ośmiu gimnazjum - nr 7, 33, 50, 53, 54, a także nr 2 z Lubonia oraz z Czerniejewa i ze Skoków. Uczestnicy festiwalu musieli wykonać dowolny utwór o tematyce przyrodniczo-podróżniczej.

Tytuł Grand Prix i Złoty Kangur w kategorii szkół podstawowych otrzymała Ewelina Jaśkowiak ze SP51, wśród gimnazjalistów tytuł ten otrzymał Aleksander Koczorowski z Gimnazjum 33. Nagrodę publiczności zdobyli: Oskar Belak (SP7) oraz Daria Dereżyńska i Kacper Kujawa (Gimnazjum w Skokach).

Wyniki III Andrzejkowego Festiwalu Piosenki Światowej im. Pawła Edmunda Strzeleckiego "o Złotego Kangura":Szkoły Podstawowe: • Grand Prix – Ewelina Jaśniak SP 51
• I miejsce – Martyna Łukomska SP 34
• II miejsce – Nadia Matuszkiewicz SP 69
• III miejsce – Julia Gładkowska SP18
• Nagroda publiczności – Oskar Belak SP 7
Gimnazja:
• Grand Prix – Aleksander Koczorowski GIM 33
• I miejsce – Vanessa Kuboń GIM 53
• II miejsce – Katarzyna Kosińska, GIM Czerniejewo
• III miejsce – Maria Banaś, GIM 50
• Nagroda Publiczności – duet Daria Dereżyńska i Kacper Kujawa – GIM Skoki.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: