Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiceprezydent M.Wudarski o Rowerowym Łazarzu: "Wykluczenie z realizacji kilku ulic" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiceprezydent M.Wudarski o Rowerowym Łazarzu: "Wykluczenie z realizacji kilku ulic"
22-11-2016 07:11   Janusz Ludwiczak
Głos w sprawie projektu "Rowerowy Łazarz", który przewiduje udogodnień dla rowerzystów na 23 ulicach oraz likwidację 117 miejsc postojowych, również w Strefie Płatnego Parkowania zabrał Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. Zdaniem wiceprezydenta można wykluczyć z realizacji kilka ulic mających mniejsze znaczenie oraz poprawić bilans miejsc parkingowych.

O projekcie "Rowerowy Łazarz" pisaliśmy kilkukrotnie. Głos w tej sprawie zabrał wiceprezydent Maciej Wudarski.

"W ostatnim czasie spore emocje na Łazarzu. Trwa dyskusja dot. projektu Budżetu Obywatelskiego - Rowerowy Łazarz. W pokazanym podczas spotkania konsultacyjnego projekcie, wskazano zmniejszenie ilości miejsc parkingowych (tych legalnych i nielegalnych), na 23 ulicach, na których projekt ma być wprowadzany - o około 100 miejsc. W sumie na tych ulicach zliczono 1183 miejsca, ważną informacją jest to, że część to miejsca nielegalne, położone na przykład w rejonie skrzyżowań. Korygowane mają także być takie odcinki ulic, na których parkowanie odbywa się w całości na chodniku (gdzie piesi nie mają przejścia) oraz w miejscach w których jest niezbędne wprowadzenie infrastruktury rowerowej" – pisze na Facebooku Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

"Obecnie ZDM współpracując intensywnie z Radą Osiedla poszukuje kompromisowych rozwiązań - być może poprzez wykluczenie z realizacji kilku ulic mających mniejsze znaczenie dla spójności całego projektu. Jestem przekonany, że takie rozwiązania uda się wydyskutować i poprawić bilans miejsc parkingowych" – dodaje wiceprezydent Maciej Wudarski.


R E K L A M A

Komentarze (7)

25-11-2016 15:49:37
poznanianka
Najpierw solidnie p r o j e k t o w a ć . Potem wykonywać. A przede wszystkim pytać mieszkańców , którzy chodzą po tych ulicach , parkują , poruszają się rowerami. N i e widziałam jeszcze m.in : radnych , przedstawicieli ZDM , plastyka miejskiego na tzw. wizji lokalnej. K t o mi odpowie , dlaczego ł a w k i na Łukaszewicza stoją w tym , a nie innym miejscu ??? Ja z dzieckiem i z zakupami chętnie przysiadła bym b l i ż e j B i e d r o n k i .Byłabym umęczona chodzeniem i zakupami po m2 Biedronki. Jest skwer Łukaszewicza i ulica Stablewskiego.Zdeptany, rozjechany. Jest zieleń , a wiec i ławka byłaby wskazana.
23-11-2016 16:46:24
zlw
@Amicus: miejsca parkingowe zabierają nie rowerzyści, ale inni kierowcy. korków również nie powodują rowerzyści. projekt zakłada uporządkowanie miejsc parkingowych, które przecież odbyłoby się w podobny sposób gdyby powstała strefa płatna. projekt też zakłada zwiększenie bezpieczeństwa, przez co może więcej osób na rower wsiądzie i bilans się wyrówna. dzieje się tak w dłuższym okresie, i wskazują na to badania z całego świata. zaufajmy inżynierom ruchu.
22-11-2016 13:55:40
Amicus
...poza tym "wykluczenie kilku ulic" o których mówi Pan Wudarski ma miejsce na etapie projektowania, a nie realizacji!!! PS. - dobrze, że nasz prezydent nie jest nurkiem, bo już byłyby w planie budowy kanałów - poznań drugą Wenecją :)
22-11-2016 13:54:00
Amicus
zlw: kto będzie miał lepiej? Ten, który szuka miejsca parkingowego objeżdżając pięć razy Rynek Łazarski? Wycofajmy najlepiej w ogóle auta - przecież to przeżytek, nikt na zachodzie nie korzysta z samochodów. Zrelaksowany i wypoczęty po rowerowej przejażdżce mieszkaniec Łazarza będzie usiądzie na nowiuśkich ławeczkach np. przy Łukaszewicza w cieniu nowoposadzonych drzew i będzie delektował się łazarskim klimatem i ooooodpoczywał!. Pięknie, idylla - taka nasza łazarska...
22-11-2016 12:01:33
z łazarskiego fyrtla
Na spotkaniu najbardziej zacietrzewieni byli rowerzyści.Oni projekt znali , z nimi konsultowano zmiany, pozostali zobaczyli projekt pierwszy raz na spotkaniu .A wspominany tranzyt dotyczy także mieszkańców Osiedla.Nie wszyscy jadą rowerami z różnych względów. Na łazarzu nie ma komunikacji miejskiej na odcinku Głogowska Kolejowa , ale także ( niekorzystne połączenia Głogowska Hetmańska i dlatego wielu mieszkańców korzysta z samochodów. Podporządkowanie 30 tysięcy mieszkańców Łazarza grupie 2 tysięcy cyklistów nie jest dobrym rozwiązaniem.Myślę że ewolucja jest lepsza od rewolucji.
22-11-2016 11:07:19
zlw
to jest niezwykłe, jak projekt, u którego podstaw stoi poprawa bezpieczeństwa rowerzystów, a w dłuższej perspektywie zmniejszenie tranzytów przez Łazarz, został przez kilka osób sprowadzony do rozmowy o miejscach parkingowych i tak funkcjonuje już w dyskursie. ja rozumiem, że nie wszystkich da się przekonać do roweru, ale część się przekona i właśnie ci, którzy dzisiaj krzyczą będą mieli lepiej.
22-11-2016 10:32:02
Dwalata
Jeszcze dwa lata i podziękujemy tym urzędnikom, radnym, społecznikom co tak "dbają" o mieszkańców Łazarza.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: