Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Misiowe bajanie w przedszkolu z wiceprezydentem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Misiowe bajanie w przedszkolu z wiceprezydentem
19-11-2016 00:28   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W listopadzie w Przedszkolu nr 51 przy Parku Wilsona odbywa się "Misiowe Bajanie". Przez cały miesiąc do przedszkola przychodzą rodzice dzieci, ale też znane w Poznaniu osoby i czytają dzieciom bajki. Tym razem dzieci "Misiowo Bajał" wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Moja ulubiona bajka to "Czerwony Kapturek", nie jestem tutaj oryginalny – uśmiechał się Mariusz Wiśniewski, przygotowując się do spotkania z dziećmi.

Jako dziecko lubiłem też bardzo "Ali-Babę i 40 rozbójników". A że są w tych bajkach elementy straszne? Cóż, życie nie zawsze jest kolorowe i jeśli dzieci poznają takie elementy, jak zmagania z wrogiem, z przemocą, ze złem- to potem są przygotowane do tego, że spotkają trudności na swojej drodze. Przecież wiadomo, że dzieciaki chowane pod kloszem, z dala od rzeczywistości gorzej sobie z nią poradzą. Poza tym- tak naprawdę dzieci, nie tylko przecież one, lubią się troszkę bać – stwierdził wiceprezydent.

Czasem dzieciom czytają dziadkowie, a czasem starsza siostra czy brat, ale zawsze wynik jest ten sam - rumieńce na dziecięcych buziach i szeroko otwarte oczy. Bo przecież bajka przenosi do zaczarowanego świata, w którym wszystko jest możliwe. I - co najważniejsze - tam wszystko dobrze się kończy.

Taka akcja ma wielki i głęboki sens. Po pierwsze czytanie dzieciom bajek rozwija u nich wyobraźnię, po drugie - dzieci są bardzo dumne z tego, że do nas przychodzą ich rodzice i czytają na głos, chwalą się tym i bardzo to przeżywają. A to, że zjawi się w przedszkolu ktoś znany i ważny pokazuje dzieciom, że taka osoba jest również "dla nich". Że znalazła czas, aby pobyć z dziećmi, no i pokazuje, że ktoś tak ważny, jak prezydent Poznania, to też sympatyczny, miły człowiek – wyjaśnia Iwona Rębak, nauczycielka w Przedszkolu nr 51.


Komentarze (1)

20-11-2016 15:16:55
poznaniak
A ten nie ma co robić??? Do roboty tey.. wszak ja czekam za odpowiedziom Podobno miał byc w delegacji
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: