Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowe place zabaw powstały w pięciu łazarskich przedszkolach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowe place zabaw powstały w pięciu łazarskich przedszkolach
08-11-2016 07:42   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w obecności wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego otwarto pięć nowych placów zabaw, które powstały przy Przedszkolach nr 39, 44, 48, 89 i 90. Z nowych huśtawek, karuzel czy bujaków będzie mogło korzystać ponad pół tysiąca dzieci. Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przy wsparciu miasta przeznaczyła 380 tys. zł. Nowe place zabaw będą jednak dostępne tylko i wyłącznie dla dzieci uczęszczających do danych przedszkoli.

Jak przekonuje Rada Osiedla Św. Łazarz place zabaw znajdujące się przy przedszkolach objętych zadaniem były w złym stanie technicznym i w większości miały ponad 20 lat.

Wykonane z bali drewnianych, które wystawione na działanie warunków atmosferycznych kruszyły się i nie były bezpieczne dla dzieci. Projekt obejmował wszystkie przedszkola na terenie osiedla posiadające place zabaw na działkach miejskich, będących w zarządzie Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania – wyjaśnia Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

Nowe place zabaw powstały w pięciu łazarskich przedszkolach: nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego, nr 44 na Dmowskiego, nr 48 przy Łukaszewicza, nr 89 przy ul. Kasprzaka oraz nr 90 na terenie Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Winklera. Do placówek tych uczęszcza w sumie 555 dzieci.

Przedszkolaki uczęszczające do tych placówek zyskają możliwość zabawy na świeżym powietrzu, będą rozwijać swoje ciało i umysł, a otoczenie inspirujące do zabawy i współpracy z rówieśnikami pozwoli im podnosić ich umiejętności społeczne – przekonuje Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Inwestycja kosztowała w sumie 380 tysięcy złotych, z czego 180 tys. zł przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz, a pozostałe 200 tys. zł miasto w ramach konkursu grantowego.

Jeśli chcemy zmieniać Łazarz, by mieszkańcy tutaj zostawali, a także wprowadzały się nowe osoby to ważnym sygnałem jest baza przedszkolna, która ulega poprawie w tej śródmiejskiej zabudowie, zbudowanej na przełomie XIX i XX wieku – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowe place zabaw będą jednak dostępne tylko i wyłącznie dla dzieci uczęszczających do danych przedszkoli.

Zastanawialiśmy się czy tych placów nie otworzyć szerzej. Jednak w godzinach funkcjonowania przedszkola osoby postronne nie mogą tutaj przebywać. To są place przystosowane dla dzieci najmłodszych. Dzieci starsze mogłyby te urządzenia szybciej zużyć. Przedszkole odpowiada za bezpieczeństwo dzieci. Mamy ogólnodostępne place zabaw - przy deskach na ul. Dmowskiego czy w Parku Kasprowicza. Same spółdzielnie mieszkaniowe w ostatnim czasie wybudowały nowe place zabaw na os. Hetmańskim i przy ul. Arciszewskiego. W przyszłości myślimy o Parku Wilsona, by rozbudować istniejących plac zabaw. W planach jest również stworzenie ścieżki edukacyjnej, w której dzieci bawiąc się będą mogły się uczyć i odkrywać nowe rzeczy – tłumaczy Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (1)

09-11-2016 21:58:00
Nik
Mam wrażenie, że w tym mieście nie powstaje nic innego poza placami zabaw... Wiem, wiem żałuje dzieciom... One i tak się na placach nie bawią tylko łapią pokemony telefonami. Parę śmietników by za te pieniądze postawili, może byłoby czyściej
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: