Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Modlitwa przeciwko satanizmowi i występowi Behemoth na MTP {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Modlitwa przeciwko satanizmowi i występowi Behemoth na MTP {WIDEO}
11-10-2016 00:41   Janusz Ludwiczak
"Obudź się Polsko i powróć do Boga", " Szatan to tchórz, niezdolny znieść spojrzenia niewinnego dziecka", "Kultura nie bluźnierstwa" – z takimi transparentami pojawili się przed pawilonem MP2 MTP członkowie Krucjaty Młodych i Poznańskiego Związku Patriotycznego Wierni Polsce, którzy protestowali przeciwko występowi Nergala i grupy Behemoth. Protestujący odmawiali publicznie różaniec i koronkę.

W poniedziałek wieczorem w pawilonie MP2, na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystąpił zespół Behemoth. Twórczość zespołu wśród niektórych wzbudza skrajne emocje. Formacja, ciesząca się licznym gronem fanów na całym świecie, ma również swoich przeciwników. Ekscesy sceniczne Nergala wielokrotnie kończyły się w sądzie. Jednym z nich było podarcie przez Adama Darskiego Biblii. Z kolei Prokuratura Rejonowa w Gdańsku zajmuje się sprawą plakatu, który mógł znieważyć symbol narodowy - godło Polski i godzić w uczucia religijne. Na plakacie promującym trasę koncertową "Rzeczpospolita Niewierna" pojawił się orzeł owinięty czaszkami, wężami, z odwróconym krzyżem.

Godzinę przed koncertem na ul. Głogowskiej, przy wejściu na teren MTP zebrali się członkowie Krucjaty Młodych i Poznańskiego Związku Patriotycznego Wierni Polsce, który odmawiali publicznie różaniec.

"Zespół Behemoth w swojej "muzyce", jak i w oprawie scenicznej, od wielu lat konsekwentnie i w gorszący sposób obraża Boga i religię chrześcijańską. Nie możemy być obojętni wobec tej jawnej zniewagi Pana Boga – wyjaśniają członkowie Krucjaty Młodych.

Bogdan Freytag z Poznańskiego Związku Patriotycznego Wierni Polsce zaapelował do prezydenta Jacka Jaśkowiaka "by nie dopuścił do zgorszenia".

"Ten pseudo zespół publicznie lży z Pana Boga i wiary katolickiej oraz obraża wartości narodowe. Zwracam się do Pana w imieniu naszego Związku, ale również w imieniu katolików, o niedopuszczenie do tego, by Poznań stał się miejscem, gdzie publicznie będzie lżony Pan Bóg i głoszony będzie satanizm. Zdaję sobie sprawę, że dla Pana, reprezentującego środowiska lewackie, te wartości, które są święte dla katolików i Polaków, są może mało znaczące. Natomiast jako Prezydent Poznania, w którym zamieszkuje większość katolicka, powinien Pan stać na straży poszanowania wartości narodowych, a tym co najmniej poszanowania godła państwowego. Wobec tego, chociażby z tego tytułu powinien Pan, jako urzędnik państwowy, zgłosić do prokuratury dokonanie przestępstwa przez satanistyczny zespół Behemot, a w konsekwencji odwołać ten godny pożałowania zwyrodnialczy występ" – napisał w liście do prezydenta Poznania Bogdan Freytag, Poznański Związek Patriotyczny Wierni Polsce.

Jak informowaliśmy głos w sprawie koncertu zabrał również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Z przykrością odbieram informacje dotyczące organizacji w Poznaniu wydarzenia, którego promocja opiera się na znieważeniu polskiego godła. W świetle prawa jest to przestępstwo, dlatego pragnę zwrócić uwagę na granicę przebiegającą pomiędzy sztuką a prawem. Zgadzam się, że sztuki nie powinno się w żaden sposób cenzurować, ale nie można doprowadzać do skrajnych sytuacji, gdy sztuka wychodzi poza wszelkie granice, przede wszystkim uderzające w nas samych, nasze symbole narodowe i wartości religijne – mówi Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Zdaniem Hoffmanna za znieważenie godła polskiego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wojewoda wyraża również rozczarowanie próbą zorganizowania koncertu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ocenie Hoffmanna poważnym błędem jest wiązanie jednego z ważniejszych symboli Poznania ze wzbudzającym duże kontrowersje zespołem muzycznym. Tym bardziej niezrozumiałym wydaje się stanowisko Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, wyrażającego akceptację dla organizacji koncertu na terenie MTP – czytamy w oświadczeniu wojewody.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, prezydent nie zamierza ingerować w kulturę i sztukę. Nie będzie wywierał wpływu na artystów czy interweniował w zakresie przekazu artystycznego. Jest przeciwnikiem cenzury w kulturze – wyjaśnia Hanna Surma, rzecznik Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

Poniedziałkowy protest przebiegł spokojnie. Obie grupy - uczestników koncertu i przeciwników Behemotha oddzielała policja. Fani zespołu robili sobie jedynie zdjęcia na tle protestujących.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (4)

11-10-2016 13:05:57
eka z małeki
-historia Wszystkich!!! krucjat napawa przerażeniem!!!.Po wiekach jest możliwość zemsty TAK TAK za doznane wówczas niewyobrażalny wręcz fanatyzm i okrucieństwo nie dziwmy się właśnie za takie postępowanie wobec ZACHODU!!!,Strach wręcz pomyśleć co może NAS czekać po obecnych krucjatach???-strach pomyśleć.HISTORIA niestety nie kłamie czy chcemy w to wierzyć czy nie....
11-10-2016 11:50:03
Negatyw
@ Andrzej: Bo byli na koncercie :-)
11-10-2016 08:25:28
Andrzej
Dlaczego na Krucjacie Młodych nie było widać młodych?
11-10-2016 07:09:35
Negatyw
CIEMNOGRÓD...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: