Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza remont chodników na Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza remont chodników na Kasprzaka
29-09-2016 00:47   Janusz Ludwiczak
Dwa lata temu przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka. Teraz przyszedł czas na chodnik po drugiej stronie ulicy. W piątek rozpocznie się wymiana nawierzchni chodnika po stronie zachodniej ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja będzie kosztować ponad 371 tys. zł i potrwa do połowy października.

Jak już informowaliśmy pod koniec 2014 roku przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała w sumie 256 846,35 złotych i została sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Teraz przyszedł czas na stronę zachodnią. W czerwcu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu nawierzchni chodnika w ulicy Kasprzaka na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Niegolewskich - strona zachodnia oraz usługi związane z wykonywanymi robotami budowlanym.

Do przetargu stanęło w sumie sześć firm. Najwyższa oferta opiewała na kwotę 430 038,63 zł. Przetarg wygrało konsorcjum firm: Infrakom Kościon i Infrakom sp. z o.o., które zrealizują inwestycję za kwotę 371 615,96 złotych brutto. Zamówienie objęte jest 72-miesięczną gwarancją. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 15 października na zrealizowanie inwestycji.

O remont dopytywali nas już mieszkańcy.

W Państwa artykule podana była informacja, że do 15 października miał zostać wymieniony cały chodnik aż do ul. Niegolewskich. Wybrany ponoć został już wykonawca, ale jak do tej pory nic się na tej ulicy nie dzieje. Mieszkam przy tej ulicy więc na bieżąco się orientuję. Czy macie Państwo jakąś aktualną i pewną informację w tym temacie? – napisała do nas Justyna Wasielewska, mieszkanka ul. Kasprzaka.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Miejskich.

Remont chodnika na ul. Kasprzaka rozpocznie się w piątek, 30 września. Najpierw przygotowywany będzie plac budowy, same prace rozpoczną się w poniedziałek. Remont potrwa do połowy października – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Przebudowa chodników na ul. Kasprzaka zostanie sfinansowania ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: "Jedynka" i "siódemka" zmienią swoje trasy

ZOBACZ TAKŻE: Łazarz się zazieleni

ZOBACZ TAKŻE: Nie będzie już można skręcić z Grunwaldzkiej w Matejki oraz pojechać prosto z Roosevelta w Bukowską

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

29-09-2016 15:31:38
aaaaaa
I samochody będą miały co rozjeźdżać.... a juz widzę jaki kocił będzie na np. Niegolwskich... no bo zaparkować samochodzik gdzieś trzeba
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: