Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia Olimpia nie będzie dostępna dla publiczności? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia Olimpia nie będzie dostępna dla publiczności?
12-09-2016 05:36   Janusz Ludwiczak
Czy pływalnia Olimpia w Parku Manitiusa nie będzie dostępna już dla poznaniaków? Pojawiły się informacje, że Policja, która jest właścicielem obiektu chcemy, by basen był dostępny tylko na potrzeby własne – do szkoleń i ćwiczeń funkcjonariuszy.

Sprawa ta była poruszana podczas sierpniowej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz oraz ostatniego posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania, która odbyła się w miniony poniedziałek w Arenie.

Dochodzą słuchy, że basen TS Olimpia ma zostać zamknięty dla publiczności. Policja chce uniemożliwić korzystanie z obiektu i przeznaczyć go na potrzeby własne, do szkoleń i ćwiczeń funkcjonariuszy. Zachodzi obawa, że 30 tysięczny Łazarz i liczący 120 tysięcy mieszkańców Grunwald pozostaną bez basenu – powiedział miejski radny Bartosz Zawieja, przewodniczący poznańskiej PO.

Policja jednak uspokaja. Olimpia ma wciąż być dostępna dla cywilów.

W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że właścicielem obiektu, na terenie którego znajduje się basen jest Policja. Na mocy umowy zawartej z TS Olimpia obiekt jest użytkowany przez Towarzystwo. Żadne zmiany w tym zakresie nie są obecnie planowane – wyjaśnia portalowi lazarz.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Kryta pływalnia Olimpia powstała w Parku Manitiusa (przy ul. Taborowej 1) na przełomie lat 60. i 70. W obiekcie znajduje się duży basen o wymiarach 25x12 m i głębokości maksymalnej 1,8 m, a także drugi basen, płytszy - 0,40-0,80 m. Pływalnia Olimpia czynna jest codziennie od 6 do 22. Wstęp na basen odbywa się tylko z karnetami (rocznym lub 5-miesięcznym, których ceny wahają się od 170 do 320 zł).


Komentarze (2)

12-09-2016 08:06:22
morlock
Kiedy oddano do użytku nie pamiętam ale ostatnie instalacje kładzione były w latach 77/78 więc przełom 60/70 to leciuchna przesada. Odnośnie zapewnień p.Borowiaka to kamień z serca. Tak czy inaczej przyda się na Łazarzu kryta pływalnia. Gdyby nie dewelopedzie to mógłby powstać niezły kompleks rekreacji mokrej :-) jeśli połączyć starą pływcię z terenem po Energetyku. A i starczyło by miejsca na parking dla korzystających z obiektów spoza Osiedla choć jak znam życie to byłby wypełniony lokalnymi pojazdami (bo jak po chleb przecznicę obok, musi pomykać autkiem to na pływalnie tym bardziej?) Ale się namarudziłem.
12-09-2016 07:37:18
Jola
Niech sobie go wezmą. Na tym basenie zatrzymał się niestety czas. Wszystko jest stare, łącznie z mentalnością pań, które pracują na recepcji. Odpowiadają zdawkowo (jakby każdy musiał znać zasady funkcjonowania basenu), parking dziurawy, basen nadszarpnięty zębem czasu. Niestety.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

09

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

16

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: