Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arcybiskup odwiedził muzułmanów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arcybiskup odwiedził muzułmanów
09-09-2016 05:41   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu arcybiskup Stanisław Gądecki zawitał do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego przy ul. Biedrzyckiego, gdzie zwiedził meczet - salę modlitewną i spotkał z się z poznańskimi muzułmanami.

W minioną środę, 30 sierpnia na zaproszenie imama Youssefa Chadida Metropolita Poznański ks. arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, które mieści się przy ul. Biedrzyckiego.

Jego Ekscelencja zwiedził salę modlitewną, rozmawiał z przedstawicielami Ligi Muzułmańskiej w RP : mufti Nidal Abu Tabaq i AbdulJabbar Al Koubaisy , przedstawicielami wspólnoty wielkopolskiej oraz przedstawicielami środowisk chrześcijańskich a następnie zobaczył wystawę :"Koran- księga pokoju i miłosierdzia Bożego". Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze – wyjaśnia imam Youssef Chadid z Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego.

Poznańscy muzułmanie wydali również oświadczenie:
"Bardzo dziękujemy abp. Stanisławowi Gądeckiego za odwiedzenie naszego centrum islamskiego w Poznaniu. Uważamy, że trzeba propagować dialog między wyznawcami dwóch religii w Polsce, trzeba dążyć do stworzenia atmosfery sprzyjającej swobodzie praktyk religijnych, przy jednoczesnym poszanowaniu każdej z nich" - czytamy w oświadczeniu imama Youssefa Chadida, przewodniczącego Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej, kierownika Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego.


Komentarze (2)

01-12-2016 16:33:58
Podróżnik
Całe szczęście dla ks.Arcybiskupa że spotkanie odbyło się w Polsce. bo gdyby to było w kraju muzułmańskim (gdzie są u siebie) to z wielką pompą oderżnęli by mu głowę jako "niewiernemu" Tak nakazuje koran.
09-09-2016 18:31:53
Hania
Bardzo dobrze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: