Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza powstanie kryty basen? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza powstanie kryty basen?
06-09-2016 08:51   Janusz Ludwiczak
Nad możliwością wybudowania krytego basenu w Parku Kasprowicza zastanawiali się poznańscy radni w trakcie posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki, które odbyło się w Arenie.

Głównym tematem poniedziałkowego posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania było przedstawienie oferty sportowo-rekreacyjnej hali Arena i obiektów w Parku Kasprowicza.

W Parku Kasprowicza obok hali Arena mamy kompleks kortów tenisowych, które są w dzierżawie do 2021 roku. Po zakończeniu obiekt przejdzie na rzecz miasta. Budynek, w którym mieściła się kotłownia otrzymał Klub Sporty Walki. Sala sportowa przy ul. Reymonta, w której mieścił się AZS będzie przeznaczona na taekwondo i inne tego typu dyscypliny. Klub ten musiał opuścić baraki przy ul. Grunwaldzkiej – wyjaśniał Paweł Wichłacz, kierownik Hali Sportowo-Rekreacyjnej Arena, POSiR.

Cieszę się, że ten klub znalazł wreszcie swoje miejsce. Sam prezydent Jaśkowiak powiedział, że w każdej dzielnicy mają być sporty walki – dodała Lidia Dudziak, radna miasta Poznania.

W trakcie posiedzenia Komisji Sportu poruszona została sprawa przyszłości pływalni w Parku Kasprowicza i pierwotnych planów zmniejszenia basenów.

Zmodernizowane mają zostać wszystkie trzy niecki basenów, stacja uzdatniania, filtrownia i wymienione instalacje wodne. Nasze plany przewidywały zmniejszenie wielkości basenu, wynikło to z kwestii finansowych – tłumaczy Paweł Wichłacz, kierownik Areny.

POSiR tłumaczył, że informacja o zmniejszeniu basenów była przedstawiona w koncepcji zagospodarowania Parku Kasprowicza, jaką przedstawiono w 2014 r. Radna Lidia Dudziak, jak i obecni na spotkaniu członkowie Rady Osiedla Św. Łazarz zwrócili uwagę, że nie było podanej żadnej informacji o planach POSiR dotyczących zmniejszenia basenów o połowę.

Projekt był przedstawiony. Nikt wtedy nie powiedział, że baseny zostaną zmniejszone. Nie było żadnej informacji na ten temat. Przypomnę, że w 2013 roku basen został zamknięty. W wyniku działań prezydenta Grobelnego basen udało się reaktywować – wskazywała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

...i radnego Wojciecha Wośkowiaka również! – dodała Joanna Frankiewicz, przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Cieszę się, że POSiR zmienił zdanie. Gdybyśmy jako radni wiedzieli o planach inaczej byśmy rozmawiali. Nie można robić nic bez konsultacji i procedur jakie w tym mieście obowiązują. Nie przypominam sobie, by były rozmowy o zmniejszeniu niecek. Proszę, by POSIR rozmawiał również z Komisją Sportu o swoich planach – zaznaczyła radna Lidia Dudziak.

Poznańscy radni dyskutowali również nad możliwością wybudowania krytego basenu w Parku Kasprowicza.

Dochodzą słuchy, że basen TS Olimpia ma zostać zamknięty dla publiczności. Policja chce uniemożliwić korzystanie z obiektu i przeznaczyć go na potrzeby własne, do szkoleń i ćwiczeń funkcjonariuszy. Zachodzi obawa, że 30 tysięczny Łazarz i liczący 120 tysięcy mieszkańców Grunwald pozostaną bez basenu. Jestem za tym, by wybudować w Parku Kasprowicza kryty basen. Byłaby to "Chwałka BIS". Podobne baseny powstają w innych miastach za 12-13 mln zł – powiedział radny Bartosz Zawieja, przewodniczący poznańskiej PO.

Jestem zwolennikiem basenu w każdej dzielnicy, o ile znajdą się na to środki – zgodziła się Joanna Frankiewicz, przewodnicząca komisji.

Koniecznie trzeba wybudować basen – dodała Lidia Dudziak.

Jak tylko poprzecie nasze projekty i poprawki budżetowe tak będzie – podsumował Bartosz Zawieja.

W programie posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania przewidziane było przejście radnych na teren samej pływalni letniej i przedstawienie planów modernizacji obiektu. Plany te pokrzyżowała jednak pogoda. Radnych odstraszył lekki deszcz.


Komentarze (5)

07-09-2016 20:29:44
morlock
"...Jak tylko poprzecie nasze projekty i poprawki budżetowe tak będzie – podsumował Bartosz Zawieja... " . Jak to zinterpretować? Szukanie elektoratu czy co? Hehe i blablabla a jak co do czego to - "nam pszykro a z resztom i tak ni ma kasy" na wasze, łazarskie fanaberie. A co persona to pewno inna końcepcja. Żal tylko gleby po Energetyku na developejskie "apartamenda".
07-09-2016 08:37:52
Andrzej
Taaa, już widzę jak zbiorą na to środki, jak tu basen chcieli zmniejszać "z powodów finansowych"...
07-09-2016 06:50:00
x
Tak, tak, rozkopać pół parku, stworzyć drogi dojazdowe do pływalni, parkingi. Jak się nie da z jednej strony, to trzeba z drugiej. Komu przeszkadza ten park?
06-09-2016 15:03:21
Historia sie powtarza
BRAWO ->> Daruś Jaworski, Kayser, Frankiewicz .. stara ekipa. = pogadali po pili mordę wytarli i se poszli. ups rachunek wystawili. BRAWO BRAVO BRAWO
06-09-2016 13:53:52
Hania
Akurat dzisiaj doslownie 45 minut temu bylam w Olimpii /plywalnii/aby zapytac o cene karnetow, panie powiedzialy mi cene za 5 miesiecy i za rok a wiec plywalnia bedzie jeszcze dzialac dla "publicznosci" przynajmniej rok, jest zatem czas na przeprowadzenie planow w sprawie budowy krytej plywalnii w Parku Kasprowicza lub jak ja mowie od dziecka "na łąkach" /bo tak sie mowilo o czym mlode pokolenie Lazarza napewno nie wie :) / Byloby super gdyby taka plywalnia powstala na Lazarzu z korzyscia dla Lazarza i Poznania. PS. Teren na froncie budynku plywalnii "Olimpia" odstrasza, jest zabiedbany, pseudo parking i jakis taki ogolny brud...ewidentnie nikt tam nic nie robi od lat. Nie zacheca mnie to wogole. Wiem, ze to nalezy do Policji, pisze to gwoli informacji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: