Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Za mundurem Łazarz sznurem" - w Parku Wilsona odbył się piknik militarny {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Za mundurem Łazarz sznurem" - w Parku Wilsona odbył się piknik militarny {GALERIA ZDJĘĆ}
06-09-2016 04:51   Janusz Ludwiczak
W niedzielę w Parku Wilsona odbył się piknik militarny "Za mundurem Łazarz sznurem", podczas którego można było zwiedzić schron przeciwlotniczy, zobaczyć uzbrojenie i wyposażenie wojskowe, a także skosztować wojskowej grochówki lub gulaszu.

Podczas trwania imprezy będzie można zobaczyć rekonstruktorów w mundurach z epoki oraz wystawy i pokazy uzbrojenia i wyposażenia wojskowego historycznych grup rekonstrukcyjnych.

Pomysł festynu narodził się parę lat temu kiedy organizowałem przy pomocy znajomego z nieformalnej grupy łazarskiej zwiedzanie schronu, a w zasadzie szczeliny przeciwlotniczej, która znajduje się na terenie Parku Wilsona. Na tym terenie mamy trzy takie miejsca, drugie w pobliżu od strony ul Matejki w zasadzie gotowy do zwiedzania trzeci w okolicach wejścia od strony ul. Głogowskiej ten schron zasypany jest od pewnego miejsca. Celem festynu było kultywowanie historii, można było w niedzielne popołudnie przenieść się w czasie. Przy okazji podziękowania należą się Grh Frontowiec za pomoc przy organizacji festynu – wyjaśnia zapowiada Roman Modrzyński, współorganizator imprezy.

W trakcie pikniku można było zobaczyć również prezentacje warsztatu rymarskiego z 1920 roku. Na zgłodniałych czekała wojskowa grochówka i gulasz.

W niedzielne popołudnie w Parku Wilsona odbywały się równocześnie "Łazarskie spotkania na dwa głosy", podczas których w Muszli Koncertowej wystąpiły osoby niepełnosprawne.

Festyn realizowany został w ramach projektu "Lokalnych Inicjatyw Osiedlowych" ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz przy współpracy Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta Poznania. Portal lazarz.pl był patronem medialnym wydarzenia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: