Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Opowiem Twoją historię" - zachęcają uczniów i studentów do nakręcenia filmu o opozycjonistach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Opowiem Twoją historię" - zachęcają uczniów i studentów do nakręcenia filmu o opozycjonistach
31-08-2016 00:37   Janusz Ludwiczak
Poznańska Fundacja Sztuki i Edukacji Filmowej "Sztuka Poznania" zaprasza uczniów, studentów i wszystkich chętnych do zgłębienia tajników sztuki filmowej od podstaw. Wyłoniona przez organizatorów grupa stworzy razem, pod okiem zespołu specjalistów i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, swoje oryginalne dzieło filmowe, poświęcone wybranemu przez siebie działaczowi wielkopolskiej opozycji demokratycznej (lat 1976-1989).

Podczas bezpłatnych warsztatów filmowych uczestnicy nauczą się filmowych podstaw, tworzenia scenariusza, technik narracyjnych, realizacji dźwięku, pracy operatora, montażu i będą mieli okazję w praktyce zastosować zdobytą wiedzę, tworząc krótki dokument filmowy. Warsztaty to też okazja by w atrakcyjny sposób poszerzyć wiedzę historyczną, w tym szczególnie wiedzę o własnym, poznańskim regionie i jego najnowszej historii. – wyjaśnia Ania Piasek z Fundacji Sztuki i Edukacji Filmowej "Sztuka Poznania".

Nabór do projektu rozpoczął się dziś i potrwa do 1 października. Zgłoszenia należy przesyłać pod adres: fundacja@sztukapoznania.org.pl. O przyjęciu uczestników decydować będzie rozmowa kwalifikacyjna.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, przez trzy miesiące od 15 października do grudnia. Uwieńczeniem warsztatów będzie udział w uroczystej premierze stworzonego filmu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w grudniu 2016 r.

Wcześniejsze realizacje spotkały się z dużym uznaniem środowisk (lokalnych, oświatowych, młodzieży), ale również filmowych - w 2015 roku etiuda zrealizowana w ramach I edycji warsztatów „Opowiem Twoją historię” została uhonorowana nagrodą główną w konkursie "Młodzi dla historii" na 7. Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” – podsumowuje Paweł Hermanowski z Fundacji "Sztuka Poznania".

Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania oraz Ministerstwa Kultury i oraz Dziedzictwa Narodowego. Partnerami projektu są Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ Solidarność, Europejskie Centrum Solidarności oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.


Fot: mat.org.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: