Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wciąż nie zrealizowano projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Autorzy protestują - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wciąż nie zrealizowano projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Autorzy protestują
08-08-2016 00:11   Janusz Ludwiczak
"Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola na Grunwaldzie i Łazarzu" – to jeden ze zwycięskich projektów w głosowaniu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. – Projekt został potraktowany z całkowitym lekceważeniem. Proszę o pilną interwencję by uniknąć dalszego marnotrawstwa środków podatników z budżetu obywatelskiego i realizacji głosu mieszkańców. Proszę też o wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec odpowiedzialnych za takie wykolejenie projektu w jednostce organizacyjnej miasta. Uspokajanie ruchu jest jednym z najważniejszych działań składowych tak pilnie potrzebnej rewitalizacji, więc potrzebujemy w urzędzie zaangażowania i wrażliwości osób odpowiedzialnych za warunki życia mieszkańców z obszarów o intensywnym ruchu samochodowym – alarmuje Włodzimierz Nowak.

Projekt "Bezpieczna grunwaldzka droga do szkoły i przedszkola" ma na przywrócić poczucie bezpieczeństwa opiekunów dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół w poruszaniu się w przestrzeni swojej okolicy. Zdaniem autorów projektu ulice przecinające główne ciągi ruchu pieszego do szkół i przedszkoli stały się zbyt niebezpieczne w odczuciu wielkiej grupy mieszkańców nie tylko dla samodzielnego poruszania się uczniów, ale i dla dorosłych. Dlatego uspokojenie ruchu na lokalnych i zbiorczych ulicach, którymi prowadzą drogi do szkół i przedszkoli, jest kluczowym zadaniem dla lokalnych społeczności. Tymczasem do tej pory nie zrealizowano nawet części projektu w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Projekt został potraktowany z całkowitym lekceważeniem. Proszę o pilną interwencję by uniknąć dalszego marnotrawstwa środków podatników z budżetu obywatelskiego i realizacji głosu mieszkańców. Proszę też o wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec odpowiedzialnych za takie wykolejenie projektu w jednostce organizacyjnej miasta. Uspokajanie ruchu jest jednym z najważniejszych działań składowych tak pilnie potrzebnej rewitalizacji, więc potrzebujemy w urzędzie zaangażowania i wrażliwości osób odpowiedzialnych za warunki życia mieszkańców z obszarów o intensywnym ruchu samochodowym – twierdzi Włodzimierz Nowak, społecznik i autor projektu.

Projekt zgłoszony przeze mnie do PBO2016 polega na punktowym uspokajaniu ruchu na ulicach czterech osiedli dla ułatwienia funkcjonowania mieszkańców w ruchu niezmotoryzowanym do szkół i przedszkoli. W trakcie realizacji, we warunkach przetargowych przygotowanych przez ZDM jednoznacznie zanegowano uspokajanie ruchu, wskutek czego zwycięzca przetargu z przewidzianych w projekcie 113 działań punktowych zaprojektował mniej niż 5... – dodaje Włodzimierz Nowak.

Projekt Włodzimierza Nowaka zakłada m.in. powstanie progów zwalniających i wyniesienie przejść dla pieszych w pobliżu kilku łazarskich szkół, wprowadzenie strefy ograniczenia prędkości do 30 km/h m.in. na ul. Dmowskiego, Małeckiego, Kanałową, Kolejową i Potockiej.

Skarga wpłynęła w piątek do sekretariatu Gabinetu Prezydenta. Jej obszerna treść musi zostać przeanalizowana – tłumaczy Hanna Surma, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (7)

17-11-2016 22:16:34
Mieszkaniec3
Tak, mieszkańcy Łazarza głosowali ;) 99% pewnie nie słyszało o żadnym z projektów PBO ;)
10-08-2016 13:40:46
Keny
Bardzo dobry projekt, takie działania są potrzebne na Łazarzu. Co do samego budżetu obywatelskiego, jest to po prostu farsa.
08-08-2016 14:10:34
lazarzanka
I tu się zgadzam z Wolf- parę pomysłów to głupota- Berwińskiego- progi, po co to i komu, Wyspiańskiego- następny chory pomysł- ludzie głosowali, bo nie wiedzieli tak naprawdę na co głosują- hasła chwytliwe, a projekt już niewielu czytało. Potrzeba opina mieszkańców na tak nieprzemyślaną rewolucję na Łazarzu
08-08-2016 12:21:45
wolf
Może autor projektu przed jego napisaniem nie zorientował się czy jest realny do zrealizowania. Czy zastosowane rozwiązania techniczne są możliwe do wprowadzenia na konkretnych ulicach.
08-08-2016 11:29:45
mieszkaniec2
Na czym niby ta rewolucyjność polega? Za każdym razem trzeba się pytać mieszkańców w kwestii realizowania zapisów studiów, strategii, uchwał podjętych przez radnych, reprezentujących tychże mieszkańców?
08-08-2016 10:33:03
Markos
Nie z Rataj i Piatkowa glosowali! Człowieku mieszkańcy wybrali i ma być realizowane! Pewnie jesteś z tych co niechodzą na wybory ale do marudzenia pierwszy. Facet walczy o normalność a miasto go olewa!
08-08-2016 07:54:44
mieszkaniec
"Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola na Grunwaldzie i Łazarzu" - projekt zakłada "rewolucyjne" zmiany na łazarskich ulicach, wielokrotnie nie mające nic wspólnego z tytułem projektu.Jak można to realizować bez pytania mieszkańców o ich opinie.Jaką mamy pewność że na te zmiany głosowali mieszkańcy Łazarza.Chcemy poznać szczegóły.Pamiętam że autor chciał wprowadzić wyniesienia na ul.Berwińskiego , kilka na ul.Wyspiańskiego, ...chcę wiedzieć czy to będzie zrobione.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: