Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Brexit brytyjczyków i terroryzm - trzy tysiące politologów z prawie 100 krajów przyjechało na Targi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Brexit brytyjczyków i terroryzm - trzy tysiące politologów z prawie 100 krajów przyjechało na Targi
26-07-2016 14:51   Janusz Ludwiczak
Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywa się 24. Światowy Kongres Politologów, w którym bierze udział 3 tysiące naukowców z 99 krajów. Zgromadzenie pierwotnie miało odbyć się w Turcji, w Stambule, jednak ze względów bezpieczeństwa przeniesiono je do Poznania.

Światowy Kongres Nauk Politycznych odbywa się co dwa lata i jest jednym z najważniejszych wydarzeń naukowych dla politologów. Jego 24. edycja ma być poświęcona zagadnieniu polityki w świecie nierówności. Wydarzenie to odbywa się w centrum kongresowym MTP i potrwa do czwartku, 28 lipca. W spotkaniu bierze udział 3 tysiące osób z 99 krajów.

Wiele nierozwiązanych współczesnych problemów jest konsekwencją pogłębiających się nierówności. Naszym głównym zadaniem jest dostarczanie wiedzy o polityce, o determinantach polityki, o czynnikach, które powinny być brane pod uwagę przez decydentów na całym świecie. Kongres będzie więc okazją m.in. do prezentacji wyników badań naukowych, wymiany opinii, ocen i próby postawienia diagnozy dzisiejszej sytuacji politycznej – powiedział podczas otwarcia 24. Światowego Kongresu Politologów prof. Tadeusz Wallas, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Światowy Kongres Nauk Politycznych IPSA to najważniejsze wydarzenie dla politologów. Głównym tematem spotkania będzie polityka w świecie nierówności. Nie zabraknie również problemów poruszanych na poprzednich edycjach tego wydarzenia, dotyczących demokracji, globalizacji i wyzwań współczesnego zarządzania. Osoby pracujące we wszystkich dziedzinach nauk politycznych, w tym międzynarodowej ekonomii politycznej, polityki publicznej, instytucji politycznych, teorii politycznej, zachowań politycznych i ruchów społecznych, będą miały okazję dyskutować, słuchać wykładów i wymieniać się spostrzeżeniami m.in. na tematy takie jak Brexit, kryzys migracyjny, kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych oraz prawa człowieka – wyjaśnia Maria Marcinkowska z Poznań Congress Center MTP.

Wśród prelegentów pojawią się m.in. Leszek Balcerowicz – były wicepremier i Minister Finansów RP, Joseph Stiglitz - Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie Nauk Ekonomicznych w 2001 roku, Peter Anyang` Nyong`o - Senator w Parlamencie Kenii czy Richard Wilkinson współautor The Spirit Level.

Organizatorem 24. Światowego Kongresu Politologów jest Międzynarodowe Towarzystwo Nauk Politycznych (IPSA), do którego należą politolodzy z całego świata, reprezentujący nie tylko uczelnie, lecz także środowiska analityków i doradców politycznych. W IPSA zrzeszone są 42 narodowe towarzystwa zajmujące się politologią, w tym Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: