Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Razem" przeciwko zasypaniu basenów w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Razem" przeciwko zasypaniu basenów w Parku Kasprowicza
24-07-2016 23:19   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie zmniejszeniu basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Swój sprzeciw wobec lekceważenia głosu mieszkańców wyraziła również Partia Razem.

W niedzielę podczas Letniego Targu przy Arenie na stoisku Rady Osiedla Św. Łazarz zbierane były podpisy pod petycją w sprawie planów POSiR dotyczących zasypania połowy dużego basenu (w jego głębszej części) i znacznego zmniejszenia połowy średniego basenu, o czym więcej informowaliśmy w środę w artykule: POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO}.

Swój sprzeciw będzie można wyrazić podpisując się pod petycją podczas kolejnego Letniego Targu przy Arenie w najbliższą niedzielę w godz. od 10:00 do 17:00. Podpisy mają być zbierane również w innych miejscach na Łazarzu.

Zebrane podpisy będziemy chcieli przekazać na ręce Pana Prezydenta i dyrekcji POSiR. Stanowczo sprzeciwiamy się planom zasypania basenów w Parku Kasprowicza – powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Przeciwko zasypaniu basenów w Parku Kasprowicza jest również Partia Razem.

Proponowane zmiany w praktyce uniemożliwią korzystanie z obiektu większej liczbie poznaniaków i poznanianek podczas długich upalnych weekendów. Przypomnijmy, że tylko podczas jednego z nich w sierpniu 2015 roku z pływalni skorzystało ponad 2500 ludzi. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że zlekceważono opinie mieszkańców wyrażone podczas warsztatów organizowanych przez Radę Osiedla Święty Łazarz, a informacji o podjętych przez POSiR decyzjach nie przekazano Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. W tym miejscu warto także przypomnieć, że uchwalone kilka lat temu studium zagospodarowania przestrzennego zakłada przeznaczenie całości terenu Parku Kasprowicza na park z infrastrukturą sportową. Studium próbowano zmienić w 2014 roku, by na działce po spalonym stadionie Energetyka umożliwić zabudowę wielomieszkaniową. Po protestach mieszkańców i zebraniu 1000 podpisów sprzeciwu projekt odrzucono. Pływalnia od kilkudziesięciu lat stanowi miejsce spotkań i wypoczynku tysięcy mieszkańców Łazarza i okolic. Wielu z nich uczyło się na niej pływać i chce, by w przyszłości kolejne pokolenia poznaniaków i poznanianek również miały taką możliwość. Partia Razem stanowczo potępia lekceważenie głosu mieszkańców i ich potrzeb. Tylko razem możemy obronić baseny w Parku Kasprowicza – pisze na Facebooku Partia Razem Poznań.

Do sprawy wrócimy.


Komentarze (3)

25-07-2016 12:35:20
Łazar
Razem oczywiście wpieprza się wszędzie, gdzie się da byleby przeskoczyć te 1-2% poparcia (!akurat w tym wypadku to dobrze, że ktoś się tym zainteresował!, bo POSIR nas, mieszkańców ma...), wpierw budowanie poparcia u tęczowych, później welcome refugees, tylko czekać, aż polecą do PSL czy innych eks-komuchów (przypominam, że to partia socjalistyczna, marzy im się komunizm 2.0 - radzę poczytać o ich programie i niecnych zamiarach zczerwieniena Polski). Pozdrawiam PS Nie dajmy zakopać basenów i budować osiedli/restauracji na terenach parkowych!!!
25-07-2016 11:24:55
Wojtek
Razem jak zwykle współpracuje z mieszkańcami
24-07-2016 23:42:01
pw89
Brawo partia Razem! Dobrze, że jest ktoś kto się upomina o tę przestrzeń!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: