Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

400 pielgrzymów z Peru przybyło na Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
400 pielgrzymów z Peru przybyło na Łazarz
24-07-2016 00:38   Janusz Ludwiczak
400-osobowa pielgrzymów z Peru przybyła w sobotę do Gimnazjum Katolickiego im. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej. Młodzi wezmą udział w "Dniach w Diecezji", będą zwiedzać miasto, a także ewangelizować przez śpiew i taniec przechodniów. Nocować będą w szkole lub goszczeni są przez wiernych z Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Do pokonania mieli blisko 12 tysięcy kilometrów. W samolocie spędzili 18 godzin, potem do Poznania przyjechali ośmioma autokarami. Grupa 400 osób z różnych miast z Peru przybyła w sobotę na Łazarz, by wziąć udział w "Dniach w Diecezji", a później Światowych Dniach Młodzieży.

Pielgrzymi przyjechali z całego Peru. Cześć osób będzie przebywać u rodzinach w parafiach, pozostali będą stacjonować w szkole. W niedzielę młodzi wezmą udział w Laudesach i ewangelizacji w Grodzisku Wielkopolski, Sierakowie, Obornikach. Będzie to polegać na wspólnym śpiewie, modlitwie i tańczeniu. Następnego dnia zaplanowano m.in. wyjazd na Termy Maltańskie i zwiedzanie Poznania. W przygotowanie było zaangażowanych 50 wolontariuszy – powiedział Piotr Knysz.

Peruwiańczycy wezmą udział również w wydarzeniach kulturalnych i religijnych na terenie całego miasta. Główne wydarzenia odbędą się w Katedrze i na Cytadeli. W Poznaniu oprócz 400-osobowej grypy Peruwiańczyków przebywają pielgrzymi z Ukrainy (400 osób), Belgii (300), Francji (300), a także Brazylii, Meksyku, Chile, Madagaskaru, Hiszpanii i Kanady - w sumie 2,5 tysiąca obcokrajowców.

Część pielgrzymów z Peru goszczonych jest przez parafian z Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Sama byłam kiedyś na Taize i byłam goszczona przez parafian. Było to niesamowite przeżycie. Teraz postanowiliśmy z mężem przygarnąć pod swój dach 2 pielgrzymów. Nie znamy hiszpańskiego, ale myślę, że sobie poradzimy. Mam rozmówki polsko-hiszpańskie, ale od czego są gesty. Damy radę – zaznacza Elżbieta Skrzeczak.

Ponad 200 Peruwiańczyków przebywa w Gimnazjum Katolickim im. Stanisława Kostki i Liceum Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92, na przeciwko kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Pielgrzymi śpią w salach lekcyjnych i również tutaj otrzymują posiłki.

Dla naszych gości z Peru na śniadanie trzeba było ugotować 200 jajek, kolejne 200 poszło do jajecznicy. Oprócz tego trzeba było przygotować 8 kg szynki, 8 kg sera, wiadro dżemu, wiadro miodu, 600 bułek, 60 litrów wody – wylicza Robert Wzdych, kucharz.

Na lunch przygotujemy spaghetti. Na kolację będzie grill. Nie zabraknie karkówki, piersi z kurczaka, kaszanki, kiełbasek i polskich akcentów jak chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. W poniedziałek na pożegnalną kolację przygotujemy fantazje z indyka, pieczony kurczak, pieczone ziemniaki, kaszy i gotowanych warzyw – dodaje Robert Wzdych z kuchni Galeria Smaków.

Peruwiańczycy będą przebywać na Łazarzu do wtorkowego poranka, gdzie udadzą się do Krakowa, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży, na których pojawi się Papież Franciszek.


Komentarze (1)

24-07-2016 20:57:22
antoś
Komitet powitalny z naszej strony to z tego co widzę to trochę cienko wyglądał. Pamiętam , że kiedyś oglądałem w tv rajd Paryż Dakar i kiedy wszyscy zawodnicy wjechali do Peru to mieli najlepsze powitanie ze wszystkich krajów całej Ameryki Płd.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: