Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni obradowali w strażnicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni obradowali w strażnicy
22-06-2016 01:29   Janusz Ludwiczak
Tym razem sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbyła się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Straży Pożarnej przy ul. Grunwaldzkiej.

W środę, 15 czerwca odbyła się kolejna, już 19. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Łazarscy radni spotkali się w strażnicy przy Grunwaldzkiej ze strażakami oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Spotkanie dotyczyło spraw bezpieczeństwa i problemów dotyczących Łazarza.

Podczas wyjazdowej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz mogliśmy zapoznać się z historią oraz dniem dzisiejszym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Grunwaldzkiej. Zapowiada się ciekawa współpraca przy różnych akcjach edukacyjnych. Następnie odbyło się spotkanie z kierownikiem referatu Grunwald Straży Miejskiej. Poruszono kwestie nieprawidłowego parkowania, które leży w gestii referatu drogowego i kwestie osób bezdomnych – podsumowuje Roman Modrzyński z Rady Osiedla Św. Łazarz.

W dalszej części posiedzenia Rada Osiedla Św. Łazarz omawiała wstępny projekt budżetu na przyszły rok. Budżet Osiedla Św. Łazarz na przyszły rok wyniesie 916 162 złotych. Na tą kwotę składają się środki z pogłównego (tzn. środki liczone na jednego mieszkańca) - 253 830 zł, a także 568 895 z tytułu 5% udziału w podatku od nieruchomości. Ponadto 55 273 zł stanowić będzie podatek od nieruchomości dla nowo oddanych budynków w 2015 r., 32 947 zł - w 2014 r. i 5 217 zł w 2013 r. Do wymienionej kwoty naliczone będą jeszcze środki na zadania celowe związane z oświatą, zielenią oraz remontami chodników. Rada Osiedla Św. Łazarz do 15 sierpnia będzie musiała opracować budżet oraz projekt inwestycji i wydatków na przyszły rok.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie przekazania środków z tytułu odszkodowania za uszkodzone mienie w wyniku uszkodzeń na placu zabaw przy ul. Dmowskiego. Środki finansowe w kwocie 1 426 zł otrzymanych z tytułu odszkodowania za uszkodzone mienie przekazano Zarządowi Zieleni Miejskiej na zadanie "Rozbudowa placu zabaw przy ul. Dmowskiego".Podczas środowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz zaopiniowała również pozytywnie uchwałę w sprawie zaopiniowania projektu nowego zarządzenia Prezydenta Miasta Poznania w sprawie organizacji konkursu na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta.

Na zakończenie posiedzenia łazarscy radni wydali pozytywną opinię w sprawie projektu nasadzeń zieleni na ul. Nehringa oraz negatywną opinię w sprawie wprowadzenia jednego kierunku ruchu na ul. Bogusławskiego pomiędzy Sczanieckiej a Niegolewskich. Zmieni się tam jedynie sposób parkowania.

Kolejna sesja łazarskiego samorządu ma odbyć się 14 lipca. Wtedy radni uchwalą przyszłoroczny budżet.

Szczegółowe projekty uchwał zamieszczamy w serwisie na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XIX (zwyczajna) 15.06.2016

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych


Komentarze (2)

22-06-2016 23:35:26
Prymas
Pojadą wydzielonym torowiskiem więc nie będą mieli żadnego problemu z przejazdem. Myślę że są zadowoleni.
22-06-2016 15:24:51
lll
Ciekawe co sTRAŻACY MYŚLĄ O ZMIANACH NA gRUNWALDZKIEJ?Jak będę dojeżdzać na akcje???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: