Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!" - ruszyła akcja zachęcająca do sprzątania psich kup - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!" - ruszyła akcja zachęcająca do sprzątania psich kup
10-06-2016 01:03   Janusz Ludwiczak
Nawet 500 złotowy mandat może otrzymać właściciel psa, który nie posprząta pozostałości po swoim pupilu. Nie ma dnia by na niektórych ulicach nie tylko na Łazarzu leżały psie kupy. Jak wielki jest to problem ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!". Organizatorzy zamierzają m.in. pomalować jaskrawą farbą psie kupy.

Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. O tym, że trzeba sprzątać po swoim pupilu ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!".

Psie kupy to duży problem na Łazarzu. Nie możemy podziwiać pięknych budynków, bo musimy patrzeć co mamy pod nogami. Pies to również obowiązek, trzeba sprzątać po swoim. Jest lepiej niż kilka lat temu, ale wciąż na wielu ulicach można wdepnąć w psią kupkę – wyjaśnia Martyna Mendyk, pomysłodawczyni akcji.

W ramach projektu prowadzone będą działania edukacyjne w przedszkolach i szkołach. Rozdawane będą naklejki, znaczki, materiały edukacyjne i worki na psie kupy, których w sumie mamy 20 tysięcy. 2 lipca będziemy z grupą wolontariuszy malować psie kupy jaskrawą farbą, by uzmysłowić mieszkańcom problem, który niszczy infrastrukturę – dodaje Martyna Mendyk.

Projekt realizowany jest w ramach projektu "Lokalne Inicjatywy Osiedlowe", ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (8)

25-11-2016 09:26:09
Xyz
Nie uzyskamy odpowiedzi projekt rozliczony. Teraz walka o projekt w ramach PBO
24-11-2016 19:05:55
nieznajomy
O przyłączam się do pytania Pani Kasi. Dlaczego mama jako Rada Osiedla Łazarz promowała akcję swojej córki, która zresztą nie była pomysłodawczynią całego projektu. Projekt z tego co pamiętam ogłoszony był jako konkurs, dziwne że wygrała go akurat córka przewodniczącej zarządu Rady Osiedla no ale cóż. Może tak miało być.. A jakie były zapewnienia do zdobycia zgód na przeprowadzenie danej "akcji" na ulicach osiedla ? Warunki, dzięki którym można było przeprowadzić akcje tak jak ona została przeprowadzona ?
10-06-2016 20:26:35
Kasia
Pytanie dlaczego mama jako rada osiedla promowała projekt córki?
10-06-2016 19:51:30
ole
Witam mam też psa i po nim sprzątam chodzę z nim na Arenę od strony ul.Stablewskiego i Jarochowskiego BYŁ! śmietnik na psie kupy ,teraz nie ma śmietnika bo był podpalony przez psycholi,może czas kupić więcej śmietników !?Dróga kwestia to taka że ciągle ktoś kradnie worki foliowe na psie kupy nie stety trzeba zacząć od właścicieli ,kwestia trzecia do brak opłotowanego wybiegu dla psów!
10-06-2016 17:37:52
emeryt
Zamiast do przedszkoli i szkół proponuję ekopatrole na Arenie i innych terenach i tam prowadzić akcje edukacyjne. Pomimo obietnic i zapewnień nie wyznaczono terenu dla psów na Arenie. Cierpią na tym szczególnie nasze dzieci narażone na psie kupy " rozsiane " po wszystkich trawnikach.
10-06-2016 15:28:41
Spzątacz
Bardzo mądra akcja, każdy dobrze zdaje sobie sprawę że psy po sobie nie sprzątają, ale samo to hasło ma charakter świadomościowy i ma ukazać ludziom że to rola właściciela psa aby posprzątał po swoim pupilu. Ja sam sprzątam po moim psie i używam takich woreczków: które są bardzo dobre do sprzątania po psie.
10-06-2016 10:26:28
....
Może zamiast malować te kupy, to lepiej je sprzątnąć? Nie sądzę, aby ta farba była taka dobra dla środowiska? Pomijając fakt, że pewnie infrastruktura też ucierpi od tej farby...
10-06-2016 08:26:49
Ujarany
Nie da się "zachęcić" do sprzątania po psie. Albo ktoś sprząta, albo nie i musi odczuć dotkliwie tego konsekwencje. Zamiast organizować nieskuteczne kampanie, lepiec zachęcić SM do częstszych kontroli. Uzasadniając mój pogląd podam przykład Lasów Państwowych walczących z dzikimi wysypiskami - nie rozdawali worków na śmieci, a kampanie ograniczały się raczej do tablic na parkingach leśnych. Głównym orężem był monitoring i wysokie kary. Były efekty? Były. Od rozdawania woreczków jest lepiej? Nie jest, bo nie brak worków jest problemem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: