Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje wracają na Most Dworcowy. W czerwcu znów znikną z Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje wracają na Most Dworcowy. W czerwcu znów znikną z Głogowskiej
02-06-2016 14:54   Janusz Ludwiczak
Od piątku tramwaje znów będą jeździć od Dworca Zachodniego do Bukowskiej i przez Most Dworcowy. Zakończył się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Roosevelta. Na Łazarz znów będzie dojeżdżać "trójka". Z kolei PeSTKą przez Dworzec Zachodni będą nadal jeździć tramwaje linii nr 10. Tą trasą będzie jeździć również "dwunastka", która powraca na swoją stałą trasę. To jednak nie koniec utrudnień dla pasażerów. W drugiej połowie czerwca na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej wymieniane będą zwrotnice. Oznacza to, że ulicą Głogowską - od Dworca Zachodniego do Hetmańskiej nie pojadą tramwaje. Objazdami pojadą bimby linii nr 3, 5, 8, 11 i 14, a mieszkańcy Łazarza przez kilka dni będą musieli znów korzystać z autobusów zastępczych.

Od Bożego Ciała innymi trasami jeździły tramwaje dziesięciu linii, a to z powodu remontu torowiska na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Roosevelta z Mostem Dworcowym.

Konieczna jest tam wymiana zwrotnic wraz z napędem i sterowaniem oraz wymiana szyn w łukach. Powyższa infrastruktura znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Remont uniemożliwi przejazd tramwajów przez węzeł na Moście Dworcowym – wyjaśniał Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Od piątku tramwaje znów będą jeździć pomiędzy Dworcem Zachodnim a Bukowską oraz przez Most Dworcowy. Z Łazarza na dworzec Poznań Główny i pod Browar będzie można znów dojechać "trójką". Tramwaje linii nr 4, 5 i 11 nie będą już jeździć na około przez Reymonta, lecz pojadą Głogowską. Główną ulicą Łazarza będzie jeździć również "ósemka".

Na Most Dworcowy powrócą tramwaje linii nr 3, 6, 10, 12 i 18. Z kolei na trasie PST przez Dworzec Zachodni pozostanie "dziesiątka", która z Dębca pojedzie przez Wildę, Most Dworcowy, Głogowską, Zachodni i dalej pod Mostami: Dworcowym, Uniwersyteckim i Teatralnym. Przez Dworzec Zachodni będą jeździć także tramwaje linii nr 12 i 14, które powracają na stałą trasę. Nadal nie będzie kursować "dziewiętnastka". Wraz z powrotem tramwajów na węzeł "Most Dworcowy" zlikwidowana zostaje zastępcza linia autobusowa "za tramwaj" nr T5, która przez ostatni tydzień praktycznie woziła powietrze.

Ulicą Towarową nie będą jeździć już tramwaje linii nr 6, 8, 12 i 18. Pojadą tędy autobusy linii nr 51, 68, 71 i 905.

Przypominamy, że nadal bimby nie dojeżdżają na Sołacz i Winogrady. "Trójka" i "dziewiątka" dojeżdżają tylko do Rynku Jeżyckiego, z kolei tramwaje linii nr 4 dojeżdżają na Łazarz. Z Teatralki skręcają w lewo w Roosevelta i następnie przez Kaponierę, Głogowską, Hetmańską kursują na Starołękę. Z kolei "jedenastka" zamiast na Sołacz od Mostu Teatralnego jeździ trasą linii nr 4 na Starołękę. Tramwaje linii nr 11 ulicą Hetmańską i Głogowską jadą tylko w jedną stronę - w kierunku centrum. Z Mostu Teatralnego na Piątkowską można dojechać autobusami "za tramwaj" linii T9, a na Winogrady i Murawę linii T10.

Z kolei z powodu remontu torowiska na trasie Kórnickiej "piątka" jeździ na Franowo przez Most Rocha, Rondo Rataje, Zamenhofa, Rondo Starołęka, Żegrze, Chartowo i tunelem pod ul. Piaśnicką. Pomiędzy przystankami Kórnicka a Polanka kursuje tramwajowa linia wahadłowa nr 25.

To jednak nie koniec utrudnień dla pasażerów. W drugiej połowie czerwca na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej wymieniane będą zwrotnice. Oznacza to, że ulicą Głogowską - od Dworca Zachodniego do Hetmańskiej nie pojadą tramwaje. Objazdami pojadą bimby linii nr 3, 5, 8, 11 i 14, a mieszkańcy Łazarza przez kilka dni będą musieli znów korzystać z autobusów zastępczych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: