Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybrano nową (starą) Radę Osiedla "Łazarz" - frekwencja wyniosła 2,1% - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybrano nową (starą) Radę Osiedla "Łazarz" - frekwencja wyniosła 2,1%
16-05-2016 01:48   Janusz Ludwiczak
Siedemnaście osób kandydowało do Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, której praktycznie skład nie uległ zmianie. Frekwencja w głosowaniu wyniosła 2,10%. Z 2757 uprawnionych do głosowania mieszkańców w Walnym Zgromadzeniu wzięło udział zaledwie 58 osób!

12 i 13 maja na terenie centrum hotelowo-kongresowego przy ul. Węgorka odbyło się Walne Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", podczas którego wybierano członków Rady Osiedla "Łazarz" oraz Rady Nadzorczej Spółdzielni.

W czwartek odbyły się wybory dla mieszkańców "górnego" Łazarz, a w piątek dla "dolnego". Kandydować mogli tylko członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". Kandydat do rady nadzorczej musiał wcześniej zebrać 30 podpisów poparcia "spółdzielców".

O 14 mandatów członka Rady Osiedla "Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald walczyło w sumie 17 osób. Jak udało nam się dowiedzieć skład rady praktycznie nie uległ zmianie. Członkami "spółdzielczej" rady pozostaną nadal: Jerzy Babiak, Helena Czajka, Andrzej Grzybowski, Izabella Hermanowska, Maria Ignaszak, Leszek Kowalski, Maria Łazarz, Krystyna Plich, Beata Rączkowska, Tomasz Rybacki, Andrzej Sokolnicki, Ewa Wojciechowska oraz Wojciech Wośkowiak. W Radzie Osiedla "Łazarz" jedyną nową radną będzie Małgorzata Wojtkowiak, która zastąpiła zmarłą w ubiegłym roku radną Teresę Stanecką.

Z kolei do Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" zostali wybrani: Jerzy Babiak, Leszek Kowalski, Maria Łazarz i Wojciech Wośkowiak.

Frekwencja w głosowaniu wyniosła 2,10%. Z 2757 uprawnionych do głosowania mieszkańców w Walnym Zgromadzeniu wzięło udział zaledwie 58 osób! (w czwartek obecnych było 26 osób na 1396 uprawnionych - 1,86%, w piątek 32 osoby na 1361 uprawnionych - 2,35%).
Dla porównania w poprzednich wyborach, które odbyły się w maju 2013 r. frekwencja wyniosła 3,84% - z 2834 uprawnionych do głosowania mieszkańców w wyborach udział wzięło 109 osób.


Kadencja Rady Osiedla "Łazarz" trwa trzy lata. Do jej zakresu działania należy:

 • Współdziałanie z Zarządem i Radą Nadzorczą przy ustalaniu planów gospodarczych w zakresie gospodarki zasobami mieszkaniowymi i działalności społecznej i kulturalnej.
 • Uchwalenie planów gospodarczo-finansowych Osiedla i programów działalności społecznej i kulturalnej.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie zasad gospodarki finansowej Osiedla.
 • Opiniowanie zasad rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi i użytkowymi Osiedla.
 • Wyrażanie opinii w sprawach: przyjęcia i zwolnienia kierownika Osiedla i jego zastępców, przyznawania wynagrodzeń, premii i nagród oraz nakładania kar.
 • Sprawowanie nadzoru i kontroli nad działalnością kierownika Osiedla i jego zastępców.
 • Nadzorowanie celowości wydatków, przetargów i rachunków oraz planów rzeczowo–remontowych Osiedla, ich wykonania oraz powoływanie rzeczoznawców dla wykonania określonych zadań i nadzorowanie finansowania wydatków poniesionych na ten cel.
 • Rozpatrywanie skarg na działalność kierownika Osiedla i jego zastępców.
 • Ustalanie podziału Osiedla na grupy członkowskie.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie zawierania umów o ustanawianie praw do lokali użytkowych, garaży i miejsc postojowych w budynkach i na terenach przekazanych do eksploatacji Osiedla. Podejmowanie uchwał w sprawie oddawania w najem lokali użytkowych, garaży i miejsc postojowych, zagospodarowania terenów między budynkami, ustalania opłat za używanie lokali i terenów.
 • Wytyczanie kierunków i prowadzenie działalności społecznej i kulturalnej na terenie Osiedla, sprawowanie nadzoru nad działalnością placówek społeczno – kulturalnych w Osiedlu.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie prowadzenia placówek społecznych i kulturalnych na terenie Osiedla.
 • Współdziałanie z instytucjami powołanymi do pomocy i opieki społecznej.
 • Krzewienie kultury współżycia społecznego i propagowanie poszanowania mienia społecznego, organizowanie postępowania pojednawczego.
 • Współdziałanie z organami samorządu gminnego i organizacjami społecznymi w dziedzinie realizacji zadań gospodarczych, społecznych i kulturalnych w Osiedlu oraz innych zadań o charakterze ogólnomiejskim.
 • Podział mandatów do Rady Nadzorczej na poszczególne grupy członkowskie.
 • Zajmowanie stanowiska w sprawie wystąpienia na drogę sądową w stosunku do członka zalegającego z opłatami eksploatacyjnymi za co najmniej 3 okresy płatności.
 • Zajmowanie stanowiska w sprawie wystąpienia przez Zarząd Spółdzielni z wnioskiem do Rady Nadzorczej o pozbawienie członkostwa przez wykluczenie albo wykreślenie z rejestru członków Spółdzielni.
 • Rozpatrywanie innych spraw związanych z działalnością Osiedla.
(na podstawie Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald)


Komentarze (9)

17-05-2016 17:54:03
morlock
@spółdzielca zahacz ciecia albo zalewasz bo nagłówek brzmiał "Szanowny/a Pan/i Członek Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu, koniec cytatu. Pismo zostało doręczone drw w kwietniu. A jak napiszę per zasiedleńcu to się obrazisz?
17-05-2016 16:15:25
spółdzielca
To jest dziwne, bo jakoś w moim bloku nic nie wisiało, nie dostałem też żadnej informacji
17-05-2016 15:21:15
morlock
Potwierdzam. Otrzymałem, kwitowałem. Nie poszedłem bo pół roku wcześniej "coś" bez porozumienia ze mną włamało się do bloku i na zasadzie " bo ja ku**wa mogę wienc na muj struj" przepierniczyło całą infrastrukturę kanalizy. A że nic nie podpisywałem to znajdę jakoś kompetentnego adwokata, mądrego, rzutkiego,spoza Poznania.
17-05-2016 11:25:59
M.
Każdy spółdzielca powinien otrzymać zawiadomienie, co nie znaczy, że faktycznie je otrzymał. U nas dozorczyni roznosiła powiadomienia, ale tak pechowo się złożyło, że w piątkowy wieczór prawie nikogo nie zastała. Dlaczego nie można było tym osobom wrzucić informacji do skrzynki na listy - nie wiem. Oczywiście, frekwencja niższa niż 3% to wstyd, być może prawo spółdzielcze powinno wprowadzić próg minimalny np. na poziomie 15% (wiem, bardzo niski, ale od czegoś trzeba zacząć). Może wtedy SM byłyby bardziej zainteresowane większą aktywnością mieszkańców.
16-05-2016 23:36:17
Spółdzielca
Każdy mieszkaniec Osiedla Łazarz SM Grunwald otrzymał za pokwitowaniem odbioru zawiadomienie o zebraniu,Dla osób które miały trudności z dotarciem zabezpieczono transport,informacje znajdowały się na tablicach ogłoszeń na klatkach schodowych.
16-05-2016 21:24:09
Mieszkaniec Łazarza
Zastanawiam się w jakim celu startował pan Wośkowiak czy będzie tak samo aktywny jako radny osiedla Św Łazarz .Kpina Panie Wośkowiak
16-05-2016 17:50:48
Xyz
Dieta tu dieta tam a wyborców gdzieś tam mam 1
16-05-2016 17:20:27
spółdzielca
Frekwencja 2,1%!!! Nie ma co się dziwić. Żadnej informacji o wyborach nie było!!! Ani na stronie spółdzielni, ani na mojej klatce schodowej. Nie ma co się dziwić 58 głosujących z 2757. Krewni i znajomi królika...
16-05-2016 11:42:14
Antek
Czy jest jakakolwiek grunwaldzko łazarska rada, w której nie zasiada M. Łazarz? Albo się robi coś jednego dobrze, albo trzyma się kilka srok za ogon i efekty są jakie są.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: