Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Leśne Ludki" będą grać w hokeja - otwarto boisko w Przedszkolu 39 na Limanowskiego {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Leśne Ludki" będą grać w hokeja - otwarto boisko w Przedszkolu 39 na Limanowskiego {WIDEO}
13-05-2016 16:55   Janusz Ludwiczak
W Przedszkolu nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego otwarto boisko ze sztuczną trawą, na którym odbywać będą się rozgrywki hokeja, a także koszykówki i innych gier sportowych.

Uroczystość otwarcia boiska odbyła się od ośpiewania haseł kilku łazarskich przedszkoli: "Czy wygramy czy przegramy dobry humor zawsze mamy", "Zawsze silni, zawsze zdrowi do hokeja jesteśmy gotowi". "Czy wygramy czy przegramy ale nigdy się nie poddamy". Następnie obiekt został poświęcony przez ks. Marka Balcera, proboszcza Parafii Św. Anny. Z kolei przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele Wydziału Oświaty, poznańska radna Lidia Dudziak oraz Maria Łazarz - przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Zanim na nowym boisku rozegrany został pierwszy mecz czteroosobowe reprezentacje z Przedszkoli nr: 25, 32, 39, 44, 48, 51, 89 i oddziału przedszkolnego SP26 wzięły udział w turnieju wiedzy o hokeju. Młodzi zawodnicy musieli odpowiedzieć na pytania m.in. ile zawodników gra w hokeja, ilu z nich siedzi na ławce rezerwowych, ile trwa mecz i przerwa czy również hokej jest dyscypliną olimpijską. Wśród jurorów był Mikołaj Gumny, zawodnik polskiej reprezentacji w hokeja na trawie. Po trzeciej rundzie pytań okazało się, że wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce.

Budowa boiska na terenie Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego trwała od listopada. Inwestycja kosztowała 15 tysięcy złotych. Na ten cel placówka otrzymała środki z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. Z kolei sztuczną trawę przedszkole otrzymało od Klubu Sportowego Warta, które przyłączyło się do realizacji projektu.

Chcielibyśmy, aby mini boisko służyło do rozgrywania turniejów hokeja na trawie, ale również piłki nożnej i innych pochodnych gier zespołowych. Posiadanie takiego obiektu ułatwi nam prowadzenie treningów doskonalących technikę i taktykę uprawianych przez dzieci sportów. Uczestniczymy w projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy". Mamy treningi dwa razy w tygodniu, spotykamy się też na turniejach z rówieśnikami z okolicznych łazarskich placówek. Posiadanie boiska umożliwi treningi międzyprzedszkolne również w naszym ogrodzie – wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

A dlaczego właśnie hokej na trawie?

Hokej to sport, który rozwija wszystkie partie mięśni. Jest to sport trochę egzotyczny, gdyż przywędrował do nas z Indii, a jego zalążki pojawiły się w Anglii. Swoją przygodę z hokejem zacząłem w 1987 roku, od 25 lat kształcę przyszłych hokeistów w Szkole Podstawowej nr 26, gdzie działa sekcja hokejowa. Udało mi się wychować dwóch olimpijczyków. Duże sukcesy odnośni Mikołaj Gumny. Z kolei Maciej Grochal będzie sędzią podczas najbliższych igrzysk w Rio – podsumowuje Hieronim Stawujak, trener hokeja na trawie.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: