Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie już Targu Śniadaniowego w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie już Targu Śniadaniowego w Parku Kasprowicza
09-05-2016 08:16   Janusz Ludwiczak
W każdą sobotę w Parku Kasprowicza od maja do września można było "pod chmurką" nie tylko zjeść posiłek, ale spędzić miło czas w gronie najbliższych w piknikowej atmosferze. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Targu Śniadaniowego nie będzie.

Przez ostatnie dwa lata, od połowy maja do końca września Park Kasprowicza tętnił życiem, a to za sprawą Targu Śniadaniowego. Organizatorzy chcieli stworzyć warunki do wspólnego posiłku z przyjaciółmi - śniadania z możliwością zjedzenia przy stołach i na kocach. I to im się udało. Miejsce, które na co dzień służy do spacerów, biegania czy wyprowadzania psa zamieniło się w piknik. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Targu Śniadaniowego w Parku Kasprowicza nie będzie. Pytamy najpierw organizatorów.

Nie wiem czy w ogóle ruszymy. Jak na ten moment Urząd Miasta ma jakieś inne plany o których nie raczył nas poinformować. Nie mamy żadnych danych związanych z realizacją projektu – wyjaśnia portalowi lazarz.pl Krzysztof Cybruch z Targu Śniadaniowego.

Według naszych nieoficjalnych informacji Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, które zarządzają Parkiem Kasprowicza (wcześniej czynił to Zarząd Zieleni Miejskiej) chciały organizację imprezy powierzyć innemu podmiotowi. Jak udało nam się dowiedzieć śniadanowy targ miała organizować firma cateringowa, która chce na terenie pływalni uruchomić restaurację.

Na chwilę obecną nie toczymy rozmów na temat organizacji targu śniadaniowego w Parku Kasprowicza. Podejmujemy jednak działania mające na celu ożywienie Parku Kasprowicza latem, ale na razie nie chcemy zdradzać tajemnicy – tłumaczy Błażej Daracz, rzecznik POSiR.

Do sprawy wrócimy.

Aktualizacja godz. 14:51: Otrzymaliśmy odpowiedź od Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji:
"Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji były otwarte na rozmowy, o czym świadczy korespondencja z organizatorami Targu Śniadaniowego. Potwierdzamy jednak, że rozmowy rzeczywiście nie są obecnie prowadzone. Powód zerwania rozmów leży po stronie organizatora, który nie wywiązał się z postanowień poprzednio zawartej umowy, co było warunkiem podpisania kolejnej i organizator został o tym poinformowany.
Jako Samorządowy Zakład Budżetowy Miasta Poznania nie możemy pozwolić sobie na ponowne zawieranie umów z podmiotami, które nienależycie wywiązały się z poprzednich zobowiązań.
Jeśli chodzi o rozmowy z innymi podmiotami to rzeczywiście zgłaszają się do nas różne firmy, które chcą organizować w Parku Kasprowicza ciekawe wydarzenia dla mieszkańców i nie zamykamy się tylko na Targ Śniadaniowy.
Błażej Daracz, rzecznik POSiR.


Komentarze (16)

10-05-2016 20:58:17
Tomek
Rysiu - nie wiem jak Ty, ale ja walczyłem o stadion Energetyka. Myślisz, że urzędnicy tak sami z siebie odpuścili temat osiedla? Ile było spotkań, ile dyskusji, a i tak jak nie było MPZP tak nie ma i nadal wisi nad nami topór osiedla "wieżowców". Co do sali to już poprzednik podał argumenty. W Poznani gdzie w odległości 1000 są MTP nie ma szans na utrzymanie hali sportowej. W dodatku w Poznaniu brak jakiejkolwiek drużyny odnoszącej sukcesy chociażby w Polsce, nie mówiąc o Europie. Czym chciałbyś zapełnić halę, giełdą minerałów? Ewentualnie koncertem Bibera raz do roku?
10-05-2016 19:40:49
M.
@Rysiu, halę można wybudować, tylko za co i jak ją potem utrzymać. Obecnie tylko jedna hala nie generuje strat - jest to centrum kongresowe z nowoczesną areną w Krakowie. Co więcej, ma zapewnione tzw. obłożenie do końca 2018 roku, a to jeszcze nie zapewnia zysku, ale tylko pokrycie wszystkich wydatków. Szczerze mówiąc nie mam ochoty finansować z moich podatków kolejnej inwestycji typu stadion miejski. To, że wszystkie miasta już coś mają też mnie nie przekonuje. Może lepiej zainwestować w coś, czego jeszcze nie ma nikt inny i co może przyciągnąć turystów jednocześnie służąc mieszkańcom?
10-05-2016 15:06:24
Łazarski emeryt
Targ Śniadaniowy to była dobra impreza w Parku, ale każdy chciałby zarobić na takiej działalności.Niestety na Łazarzu nie ma tylu zamożnych ludzi którzy czynili by zakupy na targu. To było widać że wiele osób uczestniczyło w atrakcjach targowych, spożywało własne przyniesione produkty na rozstawionych przez organizatorów targu ławeczkach nie myśląc o zakupach na straganach.Wielu wystawców rezygnowało z udziału, w ostatnich tygodniach lata w większości pozostały stoiska food truck.Jest szansa że lokalni przedsiębiorcy zorganizują mini Targ Śniadaniowy w Parku.
10-05-2016 14:11:44
Hania
@Rysiu, przeczytaj prosze dokladnie temat, cytuje:"Jak udało nam się dowiedzieć śniadanowy targ miała organizować firma cateringowa, która chce na terenie pływalni uruchomić restaurację." Ewidentnie chca miec monopol na dzialanosc gastronomiczna w Parku Kasprowicza, nie tylko na plywalnii.
10-05-2016 11:09:58
ambmal
Co na to Rada Osiedla? Przy Parku Kasprowicza mamy kilka restauracji i kolejna tym bardziej na terenie pływalni nie jest potrzebna. To miejsce powinno mieć tylko charakter sportowo-rekreacyjny. A tu jakaś protegowana firma chce rozwinąć się na maxa. Kierownictwo POSiRu niezłą dolę musiało dostać od cateringu, że tak ich foruje. Najpierw sala restauracyjna a za chwilę pensjonat i po pływalni. Mam nadzieję, że Radni nie okażą się bezradni i nie dopuszczą do realizacji debilnych planów POSiRu.
10-05-2016 10:41:57
Rysiu
@M., Oczywiście, że nie uważam widok "bud z fastfoodem" za atrakcyjny widok, ale z tego co wiem to te budki były na czas jakiejś imprezy w Arenie. Na Whisky Show też stały i z tego co widziałem to miały wzięcie. Ogólnie teren basenu to teren parku, więc niestraszna mu budowa hotelu czy jakiejś mega-knajpy. Przypominam, że po podpaleniu stadionu Poznaniaka miało powstać osiedle, a później market i odpukać, tfu tfu! szczęśliwie nic takiego nie zostało wybudowanego. Oczywiście jestem wrogiem zabierania chodźby m2 terenu parku, no, ale cóż pływalnia wręcz straszy, no i sam obiekt Arena w sumie też. Poznań jest JEDYNYM dużym miastem w Polsce, który nie ma dużej hali na poziomie - byłem niedawno w Gdańsku na Ergoarenie i zazdroszczę ojj zazdroszczę
10-05-2016 09:47:05
M.
@Rysiu, czy dostrzegasz różnicę między "jakimś obiektem gastronomicznym" działającym przy pływalni, a restauracją na 160 osób przeznaczoną na imprezy weselne umiejscowiona na terenie pływalni? Możemy marzyć o wybudowaniu nowego basenu, ale realia są takie, że miasto nie ma na to pieniędzy. Jeżeli raz coś zmniejszymy, oddamy fragment terenu na 10 lat, to za chwilę okaże się że pływalnia zostanie zlikwidowana, a jej pozostała część zostanie przeznaczona pod zabudowę małego hotelu (gdzieś ci goście weselni muszą się przespać). Rozumiem też, że Targ Śniadaniowy przeniósł się w inne miejsce. Tylko dlaczego POSIR na siłę stara się zadbać o interesy jednej firmy. Czy uważasz, że atrakcją dla parku są budy z fastfoodem, które ostatnio stały przy Arenie (wejście od Wyspiańskiego)?
10-05-2016 08:25:47
Rysiu
@Hania, Nie rozumiem, co ma wspólnego przeniesienie Parku Śniadaniowego do innego parku z "zawładnięciem naszą pływalnią", ale okej... Tym bardziej, że Park Jana Pawła II jest dosłownie oblegany ludźmi, ma nową infrastrukturę, eleganckie obiekty siłowe oraz to co najlepsze - gry miejskie rozpisane na chodnikach. Wzór dla innych parków. Pływalnia jest w fatalnym stanie, takie półremonty co jakiś czas są półśrodkami działającymi tylko na krótką metę. Nie rozumiem dlaczego nie zrównać tego z ziemią i wybudować od podstaw nowe odkryty obiekt - nawet tylko z jednym dużym basenem, jakimiś obiektami sportowymi wokół i tam wstawić jakieś obiekty gastronomiczne. Pozdrawiam
09-05-2016 23:22:39
Posir to zuo
czekalismy z zona kiedy sie zacznie targ sniadaniowy. jedna z niewielu pozytywnych zmian majacych wplyw na wizerunek dzielnicy zostala spieprzona przez kolesi z Posiru.
09-05-2016 23:19:15
wrrrrrr
to brzmi jak news z reformowania kraju przez pis. dobra zmiana na gorsze. krok do tyłu. Posir to jakies pieprzone lesne dziadki.
09-05-2016 16:48:03
Hania
@Rysiu, Acha, czyli od zeszlego roku juz faceci z firmy od gastronomii, ktora jest widac bardzo dobrze zaznajomiona z POSiR, robi kroki aby zawladnac nasza plywalnia, /tak pisze nasza bo to nie jest prywatne !!!/, i zarzadzac wedle swoich, prywatnych planow, nawet okazuje sie zarzadzac tym co sie dzieje w temacie gastronomii w Parku Kasprowicza ??? Co na to Rada Osiedla ??? Kto jest z kim spokrewniony ? To smierdzi, to nie jest uczciwe posuniecie.
09-05-2016 13:14:23
Rysiu
Przypominam autorom tego tekstu, że Targ Śniadaniowy został przeniesiony do pobliskiego (ok 2- 3 km - 2 przystanki tramwajem) parku Jana Pawła II. Było to już wiadome pod koniec zeszłego sezonu, ale okej...
09-05-2016 11:53:55
MK
Wygląda to jakby POSIR podążał ścieżką wytyczoną mu przez prywatną firmę. Najpierw pomysł z domem weselnym na basenie, a teraz zastąpienie Targu przez budkę z pierogami? ;) Mam nadzieję, że prezydent Jaśkowiak się temu przyjrzy.
09-05-2016 09:43:56
GONIEC
NEPOZYZM , KOLESIOSTWO I UKŁADY. ZDECYDOWANE TAK!!!!!!!!!!!!!!!! DLA TARGU ŚNIADANIOWEGO W DOTYCHCZASOWEJ FORMIE A KATEGORYCZNE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DLA RESTAURACJI NA TERENIE PŁYWALNI I POWIERZENIA ORGANIZACJI TARGU ŚNIADANIOWEGO FIRMIE CATERINGOWEJ.
09-05-2016 09:01:27
M.
Czy właściciele firmy cateringowej są spokrewnieni z kierownictwem POSIRu? Ukłony tego ostatniego w stosunku do tej firmy budzą tego typu podejrzenia.
09-05-2016 08:41:48
Babsko
Liczę, że jednak będzie Targ Śniadaniowy w Parku Kasprowicza. Z przyjemnością go odwiedzałam. Myślę, że podczas Targu Śniadaniowego Park Kasprowicza był dostatecznie żywy i nie trzeba go bardziej ożywać.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: