Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sklep z dopalaczami na Niegolewskich został zamknięty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sklep z dopalaczami na Niegolewskich został zamknięty
27-04-2016 17:47   Janusz Ludwiczak
Nałożone plomby Policji i Państwowego Inspektoratu Sanitarnego, opuszczone żaluzje - sklep z dopalaczami przy ul. Niegolewskich 10 został zamknięty.

Wszystko wskazuje na to, że sklep modelarski i z papierosami elektronicznymi przy ul. Niegolewskich 10, w którym sprzedawano dopalacze został na dobre zamknięty.

W poniedziałek zostało wydane rozporządzenie Państwowego Inspektora Sanitarnego. Sklep został zaplombowany. Następnego dnia wraz z policją sprawdziliśmy czy sklep respektuje zarządzenie zabezpieczające Państwowego Inspektora Sanitarnego. Plomby zostały zerwane, wyjęto kasę fiskalną. Towary sprzedawano nielegalnie. Tak jak było to w przypadku punktu na Wodnej i Mostowej zgłaszamy sprawę do prokuratury za popełnienie przestępstwa. Przy każdej takiej kontroli konfiskowano dopalacze, są protesty mieszkańców – mówiła wczoraj portalowi lazarz.pl Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Dziś na miejsce została wezwana policja. Punkt został zaplombowany przez funkcjonariuszy Policji i inspektorów Sanepidu, spuszczone są również rolety. Właściciel sklepu otrzymał zakaz prowadzenia działalności i karę grzywny. Policja zatrzymała również kilka osób.

W dniu dzisiejszym zatrzymana została jedna osoba, w ostatnich dniach w związku z handlem dopalaczami zatrzymano kilkanaście kolejnych podejrzanych osób – powiedział sierż. sztab. Piotr Garstka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Sklep na Niegolewskich był czwartym na Łazarzu, po Śniadeckich, Głogowskiej (przy Śniadeckich i Strusia), w którym sprzedawano dopalacze. Służby proszą mieszkańców o informowanie kontrolerów Sanepidu pod numerem telefonu 61 646 78 70, gdy pojawią się kolejne sklepy z dopalaczami.


Komentarze (4)

29-04-2016 12:02:12
leńgenetyczny
@Negatyw. A może warto podać linki do wspomnianych przez Ciebie przepisów.
29-04-2016 09:41:04
Negatyw
A teraz warto zadbać o zapisy w polskim prawie, które takie procedury PRZYŚPIESZĄ.
28-04-2016 13:38:23
W.
Brawo :)
28-04-2016 08:50:13
Andrzej
Wreszcie!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: