Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

11 351 osób przebiegło przez Łazarz {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
11 351 osób przebiegło przez Łazarz {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
18-04-2016 00:32   Janusz Ludwiczak
W niedzielne przedpołudnie po raz pierwszy trasa poznańskiego półmaratonu prowadziła przez Łazarz. Start zlokalizowany był na ul. Grunwaldzkiej. Dokładnie 11 351 zawodników przebiegło przez Roosevelta, Most Dworcowy, dalej ulicami centrum i Wildy, a następnie Hetmańską, Arciszewskiego przez Raszyn, gdzie przez rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką dotarli do mety, która znajdowała się na Placu Marka, na Targach.

Już od czterech lat w połowie października poznański Maraton odbywa się na Łazarzu. Trasa biegu prowadzi m.in. przez Grunwaldzką, Arciszewskiego i Hetmańską, a meta zawodów znajduje się na Targach. Teraz na Łazarzu odbywa się również półmaraton.

W niedzielę punktualnie o godz. 9 wystartował 9. Poznań Półmaraton. Linia startowa tak jak podczas ostatnich czterech maratonów znajdowała na ulicy Grunwaldzkiej, przy zbiegu z Bukowską. Co ciekawe aż sześciokrotnie odliczano do startu 3, 2, 1... a to dlatego, że zawodnicy podzieleni byli na grupy i rozpoczynali bieg etapami. Umożliwiło to bezkolizyjny start 13 tysięcy osobom, które zgłosiły się do zawodów.

Biegacze mieli do pokonania trasę o długości ponad 21 kilometrów (dokładnie 21 km i 97,5 m). Zawodników, a także kibiców nie odstraszyła deszczowa pogoda.

Zwycięzcą półmaratonu został Daniel Muteti z Kenii, który do mety dobiegł w czasie 01:03:43. Na podium znalazło się również dwóch innych Kenijczyków - Cosmas Mutuku Kyeva (01:03:49) i Dawid Kiprono Metto (01:03:53). Najszybszym Polakiem okazał się być Paweł Ochal – zwycięzca ubiegłorocznego półmaratonu, który ukończył bieg trzy minuty po Kenijczykach (01:06:41).

Najlepszą kobietą była Teresa Flavious Kwamboka uzyskując czas 01:14:31. Jako druga do metry dobiegła Polka, Marta Krawczyńska (w czasie 01:14:46), a tuż za nią Olga Ochal (01:16:18).

W tym roku najlepszą poznanianką była Aleksandra Peisert, która osiągnęła czas 01:21:50, a najlepszym poznaniakiem Paweł Tarasiuk z czasem 01:08:12.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: