Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co dalej z ulicą Kolejową?

Czy ulica Kolejowa doczeka się w końcu remontu? Co dalej z planową ulicą Nową (Dolną) Głogowską? Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Klub Dyskusyjny "Łazarski Fyrtel", podczas którego będą mogli Państwo uzyskać więcej informacji, a także wziąć udział w dyskusji. Na spotkanie zaproszeni zostali: wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński, Radni Miasta Poznania, przedstawiciele ZDM i MPU oraz Rady Osiedla Św. Łazarz.

Dziurawe, krzywe i nierówne chodniki, kostka brukowa na jezdni powodująca ogromny hałas - tak wygląda ulica Kolejowa. Mieszkańcy od lat domagają się remontu chodników i nawierzchni. Bezskutecznie, bo ciągle brakuje pieniędzy.

Ulica Kolejowa, która jest równoległą arterią do ulicy Głogowskiej jest często skrótem dla kierowców, gdyż jest dogodnym dojazdem od Hetmańskiej w stronę Targów i Dworca Zachodniego. Zabytkowa kostka brukowa na jezdni powoduje dość spory hałas, szczególnie w godzinach nocnych, gdyż kierowcy mimo ograniczenia prędkości do 40 km/h jeżdżą tam znacznie szybciej. Niejednokrotnie dochodziło tutaj do wypadków.

Czy ulica Kolejowa doczeka się w końcu remontu? Co dalej z planową ulicą Nową (Dolną) Głogowską? O tym będziemy chcieli porozmawiać podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu Klub Dyskusyjny "Łazarski Fyrtel", który powraca po przerwie.

Organizowane od listopada 2006 roku spotkania dla mieszkańców w ramach Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel" mają na celu integrację społeczności lokalnej, poszerzenie wiedzy mieszkańców na różne tematy i udzielenie im odpowiedzi na różne pytania oraz możliwość spotkania z interesującymi gośćmi.
Do tej pory odbyły się już spotkania z Prezydentem Poznania - Ryszardem Grobelnym czy Jackiem Hałasikiem - redaktorem Radia Merkury. Podczas "Łazarskich Fyrtli" wspólnie z zaproszonymi gośćmi poruszaliśmy takie tematy jak rewitalizacja i przyszłość Łazarza, czystość w dzielnicy czy problemy łazarskiej komunikacji, gdzie oprócz członków rad osiedlowych gościliśmy wicedyrektora MPK- Jana Firlika. Jedno z naszych spotkań dotyczyło bezpieczeństwa na Łazarzu z udziałem policji i dzielnicowych.

Zapraszamy w najbliższy wtorek, 29 listopada o godz. 18:00 do Klubu Osiedlowego "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37. Na spotkanie zaproszeni zostali: wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński, Radni Miasta Poznania, przedstawiciele ZDM i MPU oraz Rady Osiedla Św. Łazarz.

Zobacz pełną relację i weź udział w dyskusji

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

09

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

16

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: