Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odcinek 1. Święta, święta... i po świętach
No i oto mój pierwszy felieton. Na jaki temat? Cóż - ostatniego wydarzenia, jakim były święta tym razem wielkanocne. Dziś, kiedy piszę ten felieton (a jest to dnia 19 kwietnia anno dominii 2006) mogę już spokojnie powiedzieć "święta, święta... i po świętach". Jest to mój pierwszy felieton, a więc początki nie są łatwe. Wybrałem więc dosyć łatwy temat - święta.
Oglądając niedawno jedną z naszych lokalnych stacji telewizyjnych (jaką tego nie napiszę, bo podchodziłoby to pod kryptoreklamę) wyczytałem, że poznaniacy wydają średnio na święta 500 złotych ! 500 złotych. Cóż. Kwota może dla niektórych mała, a może dla niektórych duża. Ale czy warto wydać aż tyle pieniędzy na dosłownie dwa dni za przeproszeniem "żarcia".
Dziś już można zadać sobie pytanie, gdzie podziały się te święta, a co za tym idzie wszystkie nasze pieniądze? Wszystko zaczęło się dokładnie od Niedzieli Palmowej, wielkie zakupy i wielkie sprzątanie do dwóch, jak to ująłem przed chwilą dwóch dni "żarcia", a także leniuchowania.
Zadaje sobie pytanie. Po co to wszystko? Wielkie przygotowania do dwóch dni laby? Po co wydawania tyle pieniędzy i zostawiania sporo forsy w sklepowych kasach? Cóż może warto, aby zwiększyć obroty naszych sklepów.
I kolejne święta wielkanocne mamy za sobą. Znowu napracowaliśmy się na dwa dni odpoczynku, znowu bolały nas brzuchy, znowu byliśmy mokrzy w poniedziałek wielkanocny no i znowu wydaliśmy tyle pieniędzy. I po co to wszystko. Na dosłowne dwa dni, które są zaznaczone w kalendarzu na czerwono.
Nie zapominajmy, że święta to okres nie tylko odpoczynku i obżarstwa przy stole. To okres, który powinien być spędzony w gronie najbliższych w miłej atmosferze. Ale nadchodzi już wtorek po świętach i wszystko powraca do codziennego rytmu. Cóż warto obchodzić święta nie dla wielkiego obżarstwa, lecz dla odpoczynku, spędzenia w miłej atmosferze świąt. Po co w ogóle święta? Po to, aby był to okres odpoczynku od pracy i codziennych obowiązków, ale przede wszystkim abyśmy mogli obchodzić Zmartwychwstanie Pańskie, bo przecież, gdyby nie to, nie byłoby świąt. Święta wzięły się przede wszystkim od Wielkiej Nocy - od Zmartwychwstania, a więc warto zastanowić się, nad ich sensem i nad tym jak je obchodzić.


W kolejnym odcinku:
Rewitalizacja i co dalej?

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: