Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont Głogowskiej za 2,5 mln zł zakończony - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont Głogowskiej za 2,5 mln zł zakończony
22-10-2008 19:26   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się przebudowa ulicy Głogowskiej wraz z skrzyżowaniami przy Sczanieckiej, Niegolewskich i Rynku Łazarskim. Na Głogowskiej została ułożona nowa kostka, przesunięto przystanek tramwajowy bliżej centrum, zmieniono organizację ruchu i zamontowano nową sygnalizację świetlną.

Pod koniec lipca rozpoczął się remont ulicy Głogowskiej na odcinku od Niegolewskich do budynku nr 95. Mimo iż drogowcy weszli na plac budowy z tygodniowym opóźnieniem to zdążyli przebudować ulicę Głogowską. Wszelkie prace zakończyły się 14 października, a od wtorku działa już sygnalizacja świetlna.

Przez trzy miesiące drogowcy ułożyli około 4 tysiące metrów kwadratowych "cichej nawierzchni", która zredukuje hałas o kilka decybeli. Taka nawierzchnia jest już w naszej dzielnicy na Hetmańskiej i Reymonta.

Na Głogowskiej ułożony został tez nowy chodnik. Stare płyty zastąpiła kostka, która jest już przy targach i w pobliżu Parku Wilsona.

Przebudowa Głogowskiej objęła m.in. przesunięcie przystanku tramwajowego "Rynek Łazarski" bliżej centrum. Teraz przystanek jest na wysokości ulicy Sczanieckiej. Nowe rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta, bo nie raz dochodziło tutaj do wypadków.

Na skrzyżowaniach z ul.Sczanieckiej, Niegolewskich i Rynkiem Łazarskim powstały nowe sygnalizacje świetlne, które także mają poprawić bezpieczeństwo i sprawić, że piesi nie będą długo czekać na przejście na drugą stronę.
Powstało także nowe przejście dla pieszych, na wysokości banku BZ WBK. Pasażerowie MPK i tak skracali sobie drogę przechodząc na przystanek na tzw. "szagę".

Bezpieczeństwo, zwłaszcza osób niewidomych poprawiły specjalne maty ostrzegawcze i sygnalizatory dźwiękowe, a krawężniki zostały dodatkowo obniżone. Takie rozwiązania znajdują się na ulicy Głogowskiej przy Hetmańskiej, Potworowskiego-Potockiej, Stablewskiego, Parku Wilsona czy Dworcu Zachodnim.

Równocześnie z oddaniem do użytku nowego skrzyżowania zmieniła się organizacja ruchu. Kierowcy nie będą już z ulicy Głogowskiej skręcać w lewo. Rozwiązanie to zdecydowanie usprawni ruch tramwajów. Od teraz kierowcy chcący np. skręcić w lewo z ulicy Głogowskiej w Niegolewskich (dawniej Engla) będą musieli objechać naokoło, na przykład przez skręcenie w prawo w Sczanieckiej i dalej Matejki oraz Niegolewskich do Rynku Łazarskiego.

Przebudowa Głogowskiej rozpoczęła się po 25 lipca i trwała trzy miesiące. Nie była to jednak tania inwestycja:
Koszt przebudowy ulicy Głogowskiej wraz z skrzyżowaniami to ponad 2,5 miliona złotychpowiedziała portalowi lazarz.pl Dorota Wesołowska, Rzecznik Prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Głogowska jest główną ulicą Łazarza i drogą prowadzącą od centrum miasta, okolic targów i dworca PKP w stronę Górczyna i Wrocławia. W 1999 i 2002 roku wymieniano tutaj torowisko tramwajowe, a dwa lata temu całkowicie przebudowano krzyżówkę z Hetmańską. W latach 90. nastąpiła jej gruntowna przebudowa na odcinku od Hetmańskiej do Ściegiennego, podobna do tej trwającej na Winogradach. Wtedy wymieniono nawet instalacje podziemne.


R E K L A M A

Komentarze (4)

14-12-2008 23:07:23
pieszy
i znow o pare miejsc do parkowania mniej - kiedy w koncu cos dodadza zamiast zmieniac parkowanie na rownolegle
26-10-2008 22:48:33
filip
Brakuje jeszcze tylko świateł przy Limanowskiego, ale będą kwestia czasu.
23-10-2008 22:31:43
madzia
Faktycznie przesadzili trochę z tymi światłami, ale najważniejsze, że będzie bezpieczneij.
23-10-2008 11:17:49
max
Mam nadzieję, że światła będą zsynchronizowane ze sobą i jadąc od strony Górczyna nie będę stał na Hetmańskiej, Potockiej, Stablewskiego, Rynek Łazarski, Niegolewskich, Berwińskiego. Przesadzili montując światła co 5 metrów.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

27

lis

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Katarzynki
• nauka jazdy tramwajem
• zwiedzanie Izby Pamięci
• wystawa modeli papierowych, w skali HD i z klocków Lego w godz. 12:00-16:00

Dworzec Zachodni
Katarzynki
• wystawa taboru historycznego i współczesnego
• wystawa pojazdów technicznych
przystanek PeSTki - w godz. 12:00-16:00

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: