Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targowym świętowano Dzień Sąsiada {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targowym świętowano Dzień Sąsiada {GALERIA ZDJĘĆ}
09-06-2010 13:11   Janusz Ludwiczak
Już po raz dziewiąty Rada Osiedla Targowego przygotowała festyn z okazji "Święta Sąsiadów". Na przybyłych mieszkańców czekały występy seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej, zespołów tanecznych z MDK3, prezentacja "nordic walking", a dla najmłodszych liczne konkursy i zabawy (m.in. wielobój) czy loteria fantowa. Na koniec wszyscy mogli skosztować kawałek dużego tortu, który przygotowano specjalnie na "Święto Sąsiada".

W minioną niedzielę, przy ulicy Stolarskiej Rada Osiedla Targowego wspólnie z Parafią Michała Archanioła przygotowali festyn z okazji "Święta Sąsiada".

Był to już dziewiąty festyn przygotowany dla mieszkańców i przybyłych gości przez Radę Osiedla Targowego.
Rada osiedla przygotowała dla mieszkańców liczne konkursy. Dla dorosłych był konkurs na najlepsze ciasto - wypiek domowy, konkurs gwary poznańskiej i trzeci konkurs "Z jakiego filmu ta melodia?". Dla dzieci przygotowaliśmy malowanie, wyścigi i inne - powiedziała Hanna Kaczmarek, wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Targowego.

"Święto sąsiada" rozpoczęło się od występu zespołu Jesienne Róże z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ulicy Konopnickiej. Zgromadzoną publiczność rozgrzała piosenka "Amor, amor".

Na najmłodszych czekały liczne konkursy, gry i zabawy. Dzieci mogły wziąć udział w wieloboju. Jedną z konkurencji było niesienie na głowie książki. Zadanie nie należało do łatwych, tym bardziej, że trzeba było iść slalomem.
Aż 54 młodych uczestników przystąpiło do konkursu plastycznego.

Podczas "Święta Sąsiadów" było można skosztować domowych wypieków, gdyż wcześniej został ogłoszony konkurs, do którego zostały zgłoszone ciasta upieczone przez samych mieszkańców Osiedla Targowego, ale i nie tylko, gdyż jak się okazało jedno z ciast przyniosła Łazarzanka z Parafii Św.Anny.
W sumie do konkursu na najlepszy "Domowy wypiek" wpłynęło 13 ciast, wśród których były m.in. "Rajska szarlotka", "Skubaniec", "Cielaczek" czy "Mućka".
Każdy wyrób otrzymał numerek, który wziął udział w losowaniu nagród.

Na scenie wystąpiły też zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3: Zespół Tańca Współczesnego "Agat", Studio Piosenki, Zespół Tańca "Fiki Miki", a także dzieci z Przedszkola nr 51.

"Zabawy z piratem" dla dzieci przygotowała pani Ewa, która przybyły z dwoma pluszakami znanymi najmłodszym z programów w telewizji Mini Mini. Podczas występów maluchy mogły też zmienić sobie kolor włosów na fioletowy, pomarańczowy lub niebieski.

Podczas festynu przygotowano też konkurs gwary poznańskiego, którego uczestnicy musieli powiedzieć co to są bejmy, bryle, nygus, gira czy co to jest dudlać. Dorośli mogli wziąć udział w konkursie "Z jakiego filmu ta melodia?".

Swój debiutancki koncert zagrał Młodzieżowy Zespół Muzyczny "AngelsHill", który powstał niedawno w Parafii Michała Archanioła.

Na zakończenie "Święta Sąsiadów" wszyscy mogli skosztować kawałek dużego tortu, który został ufundowany przez Urząd Miasta Poznania.


Komentarze (1)

12-06-2010 12:17:23
K.O. DŁ
Bardzo sympatyczna impreza :-) , Gratulujemy organizatorom i zapraszamy do udziału w XXII Dniach Łazarza.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: