Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kandydaci
Wybierz swój okręg i poznaj kandydatów:
* Okręg 1
* Okręg 2
* Okręg 3
* Okręg 4
* Okręg 5
* Okręg 6
* Okręg 7

OKRĘG 1 - wybieramy 3 z 5 kandydatów
Głosowanie: 30 marca 2008 w godz. 8:00-20:00 w Szkole Podstawowej nr 69, ul.Jarochowskiego 62

Okręg objęty ulicami: K. ARCISZEWSKIEGO numery nieparzyste 1-35p, A. BIEDRZYCKIEGO, W. CYBULSKIEGO, J. CHOCISZEWSKIEGO numery nieparzyste 7-47, GŁOGOWSKA numery parzyste 114-140, HETMAŃSKA numery parzyste i nieparzyste 1-46, K. JAROCHOWSKIEGO numery parzyste 50-70, numery nieparzyste 39-77, M. KASPRZAKA numery parzyste i nieparzyste 34-64, W. NEHRINGA, M. PALACZA numery parzyste 2-38, J. ROGALIŃSKIEGO, SZYMBORSKA, B. WINKLERA
1. MARCJANNA KLEPACKA, lat 26, nauczycielka
O sobie:
Jestem nauczycielem i pedagogiem. Pracuje od 3 lat w Szkole Podstawowej nr 69. Mieszkam na terenie Łazarza niemal od urodzenia, jestem zżyta z tym miejscem i lubię tą okolicę, darze ją dużym sentymentem. Jestem osobą otwartą na współpracę i nowe pomysły, lubię aktywnie spędzać czas i korzystać z uroków naszej dzielnicy.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Poprawa stanu terenów przeznaczonych na zieleń. 
Dalszy remont dróg i chodników. 
Aktywizowanie środowiska lokalnego.
Czy jest Pani za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Jak najbardziej, będzie ono ułatwieniem w codziennym życiu zarówno osób młodych jak i starszych mieszkańców Łazarza.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Poprawa stanu chodników, dróg oraz terenów zielonych (stałe zwiększanie ich ilości)
Integracja społeczności lokalnej oraz szkół znajdujących się na terenie Łazarza.
Czy jest Pani za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Tak, ale po konsultacjach i nie tylko z galerią handlową.
2. BŁAŻEJ MARGIEL, lat 20, student
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
3. ANNA NOWAK, lat 22, studentka
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
4. KATARZYNA OGURKOWSKA, lat 21, studentka
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
5. MARCIN TOMCZAK, lat 22, student
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
OKRĘG 2 - wybieramy 3 z 5 kandydatów
Głosowanie: 30 marca 2008 w godz. 8:00-20:00 w Szkole Podstawowej nr 77, ul.Dmowskiego 50 

Okręg objęty ulicami: DROBNA, R. DMOWSKIEGO numery nieparzyste 39-61, numery parzyste 30-62, DUSZNA, GŁOGOWSKA numery nieparzyste 99-141, HETMAŃSKA numery parzyste i nieparzyste 47-69, J. KRAUTHOFERA numery nieparzyste 1-55a, LODOWA numery parzyste 16-36, numery nieparzyste 27-45, K. POTOCKIEJ, F. STABLEWSKIEGO numery nieparzyste 1-27b, ZAŁĘŻE.
1. EWA GARASZ, lat 42, nauczycielka
O sobie:
Jestem urodzona i całe moje życie mieszkam na Łazarzu, a więc dobrze znane mi są problemy tej społeczności. Wykształcenie wyższe - teologiczne. Pracuję jako nauczyciel. Już jako uczeń szkoły podstawowej interesowały mnie sprawy społeczne i praca na rzecz drugiego człowieka. Dobrze przygotowana do tej działalności. Członek Zarządu III Kadencji (kończącej się) Rady Osiedla Św. Łazarza. Jestem drugim Redaktorem Naczelnym "Wieści Łazarskich" - czasopisma mieszkańców Łazarza.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Powinna kontynuować dotychczasową politykę dotyczącą naprawy chodników , integracji społeczności i jej bezpieczeństwa. Wspieranie działalności kulturalnej i oświatowej. Potrzebna jest również lepsza komunikacja, a więc bardziej dostępną powinna stać się lokalna telewizja (WTK/KOMA), aby nie emitowała programów tylko 4 razy dziennie przez 15 minut, to stanowczo za mało. 
Czy jest Pani za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Tak. Społeczność Łazarza to nie tylko ludzie młodzi, ale spora jej część to ludzie starsi. Jedni i drudzy mają określone problemy spowodowane przesiadkami. Przy przesiadaniu ponosi się również dodatkowe koszty co jest nie bez znaczenia.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Chodniki, integracja społeczności, bezpieczeństwo.
Czy jest Pani za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Tak, jeśli powstanie tam coś po za sklepami i nie będzie tam tylko market, ale i część rekreacyjna, sportowa.
2. BARTOSZ KACZMAREK, lat 29, prywatny przedsiębiorca
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
3. SYLWIA ŁAGODA, lat 24, studentka
O sobie:
Mam 24 lat. Jestem studentką Akademii Rolniczej( od niedawna Uniwersytet Przyrodniczy). Mieszkam na Załężu razem z mężem i 5 miesięczną córką Mają. W tym roku zdaję magistra._ Interesuje ,mnie wszystko co jest związane z tematem zwierząt, przyroda. Lubię podróżować. Uwielbiam nasze Bałtyckie morze. Jestem osobą kreatywna, z mnóstwem pomysłów.
Jestem studentką AR. W tym roku będę bronić pracy magisterskiej. Jestem także mamą 5- miesięcznego maleństwa. Mieszkam wraz z rodziną na Załężu od kilku lat. Pierwszy raz kandyduję do Rady Osiedla. Zawdzięczam to sąsiadce. O wyborach dowiedziałam się od niej i stwierdziłam, że mogę zaryzykować- może się uda. Jako osoba niemieszkająca od urodzenia w tej dzielnicy wprowadzając się mogłam dokładnie i z boku przyjrzeć się jej funkcjonowaniu. I jak w każdej dzielnicy, są rzeczy, które warto poprawić.
Przede wszystkim, jeśli dostanę się do Rady Osiedla, wspólnie z jej członkami będę się starać o remonty chodników. Niektóre są na prawdę w fatalnym stanie. Jest to ważny problem zwłaszcza dla starszych osób, a także dla matek z wózkami. Kolejny problem godny uwagi to Arena i pieski. Sama mam psa, więc często bywam na Arenie. Dużo zieleni, ale też bałagan. I się nie dziwie- nie ma pojemników na nieczystości, to ich nikt nie sprząta. Jestem przekonana, że gdyby ustawić specjalne pojemniki na psie odchody ludzie by sprzątali po swoich pupilach. Uważam także, że można by pomyśleć o przystrojeniu Areny kwiatami. Można wyznaczyć choćby mały skrawek zieleni, obsadzić go wieloletnimi kwiatami, które na wiosnę pięknie by kwitły. Sądzę także, że warto zainwestować trochę pieniędzy w rozreklamowanie Klubu Łazarskiego. Z doświadczenia wiem, że ludzie po prostu nie wiedzą, że taki Klub istnieje. Mam tu szczególnie na myśli młodzież. Można próbować organizować różnorakie tematycznie spotkania.
Chciałabym także spróbować negocjacji z MPK- mam na myśli uruchomienie, chociaż jednej linii tramwaju niskopodłogowego w stronę Junikowa. Zarówno osoby starsze, jak też matki z wózkami mają kłopoty. Wiem, bo moja babcia przyjeżdża do mnie i widzę jak ciężko jej wsiadać tak wysoko a niestety nikt nie rwie się by jej pomóc. Podobnie jest z dostaniem się na Ogrody- nie każdy wózek zmieści się do 7 czy 18. A przy okazji przystanków, jeden z internatów napisał, że warto by było powalczyć o kosze przy przystankach.A głos internauty w dzisiejszych czasach, to ważny sygnał i trzeba słuchać.:-)
Myślę, że to wszystko co chciałabym zmienić jest i tak niewielką kroplą w morzu potrzeb. Wynika to tylko z moich osobistych doświadczeń, lecz zapewniam, że w przypadku możliwości pracy w Radzie Osiedla będę uważnie słuchać głosów wszystkich mieszkańców i w miarę możliwości będę starała się pomóc.
Mam nadzieję, że się uda. Uważam że należy słuchać i rozmawiać, oczywiście działać. Nie wystarczy stać biernie z boku lub grzecznie przytakiwać bo to nie prowadzi do rozwiązania żadnego problemu.
A osobiście posiadam moc energii do pracy i działania. Zapraszam na wybory.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
W wielkim skrócie: remontami chodników, przystosowaniem Areny do spacerów z czworo-nożnymi pupilami, przystrojeniem Areny w kwiaty, negocjacjami z MPK w sprawie linii tramwaju niskopodłogowego w stronę Junikowa i na Ogrody (szczegółowy program przesyłam wraz ze zdjęciami) 
Czy jest Pani za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Tak, ponieważ bardzo by to ułatwiło dostanie się do Centrum, bez zbędnych przesiadek, które są utrudnieniem dla wielu osób.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Uważam że najpilniejszą sprawą jest przystosowanie Areny do spacerów z czworo- nożnymi pupilami a także remonty chodników.
Czy jest Pani za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Nie, ponieważ w pobliżu mamy już galerie np. Panorama, zresztą uważam że w Poznaniu jest wystarczająca ilośc galerii, także niedaleko Naszego osiedla np. King Cross Marceli, Stary Browar.
4. JACEK PAWEŁ SIMON, lat 24, student
O sobie: Skończyłem studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Filozofia. Od sześciu lat pracuje w Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego jako ratownik. Jestem radnym Rady Osiedla Św. Łazarza w obecnej kadencji. Przez trzy lata byłem zastępcą redaktora naczelnego "Wieści Łazarskich". W radzie moją szczególną uwagę zajmują sprawy związane z tematyka ochrony zdrowia.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Kontynuacja zadań podejmowanych w obecnej kadencji, remonty chodników, poprawa bezpieczeństwa na terenie osiedla, dbanie o tereny zielone, pomoc finansowa dla szkół, policji oraz innych jednostek.
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Uważam,że Łazarz ma dobra komunikacje z centrum miasta - tramwaj 5,8(obecnie zawieszony),14,18. 
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
To mieszkańcy powinni zgłosić nam sprawy jakie według nich są pilne do załatwienia, rada jako jednostka pomocnicza może starać się o zdobycie lub wygospodarować środki na dany cel.
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Tak, jeżeli nie będzie to typowe centrum handlowe. Uważam, że hipermarkety powinny być umieszczone na peryferiach miasta tak aby nie kolidowały z małymi, osiedlowymi sklepami.
5. KRZYSZTOF ŚWIĘCH, lat 27, logistyk
O sobie: 27 lat, z wykształcenia logistyk (absolwent Wyższej Szkoły Logistyki, Technikum Kolejowego i Szkoły Podstawowej nr 77). Obecnie pracujący. Zainteresowania: polityka, sport i muzyka.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Poprawą bezpieczeństwa, sportu i remontu chodników.
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Jak najbardziej. Rada walczy o to od lat i mam nadzieję, że będzie walczyć dalej.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Poprawienie jakości bezpieczeństwa.
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Centrów handlowych w Poznaniu jest wystarczająco dużo, żeby powstawały następne, szczególnie na Łazarzu.
OKRĘG 3 - wybieramy 3 z 5 kandydatów
Głosowanie: 30 marca 2008 w godz. 8:00-20:00 w Gimnazjum nr 51 ul.Potockiej 38 

Okręg objęty ulicami: CHŁODNA, R. DMOWSKIEGO numery nieparzyste 1-37, numery parzyste 2-28, GŁOGOWSKA numery nieparzyste 59-97, KĄCIK, LODOWA numery parzyste 2-14, numery nieparzyste 1-25, J. ŁUKASZEWICZA numery parzyste 2-10, A. MAŁECKIEGO numery parzyste i nieparzyste 12-24a, A.W. NIEGOLEWSKICH numery parzyste i nieparzyste 1-5, RYNEK ŁAZARSKI, F.STABLEWSKIEGO numery parzyste 2-26, J. STRUSIA numery parzyste i nieparzyste 10-12. 
1. PAWEŁ KIRCHNER, lat 28, mgr inż. mechanik
O sobie: Kawaler lat 28 - mgr inż. elektro-mechanik o specjalizacji pojazdy szynowe, od 10lat regularnie współtworzy letnie wakacje dla dzieci z Łazarza i okolic - wyjeżdża na kolonie i obozy jako wychowawca, kierownik placówki wypoczynku lub ratownik WOPR. Od 8lat członek Rady Osiedla św. Łazarza.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Dokończeniem rozpoczętych działań z poprzedniej kadencji. Silny nacisk na bezpieczeństwo szczególnie tych najmłodszych wiekiem mieszkańców Łazarza. Dalsza współpraca z ZDM. Propagowanie takich obiektów jak Park Wilsona czy Park Kasprowicza - być może przeniesienie dni Łazarza do któregoś z Parków zamiast corocznego "blokowania" ulicy Dmowskiego. 
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Nie rozumiem o jakim połączeniu do Centrum tu mowa, tramwaj nr 5 obecnie jeździ od zajezdni Głogowska przez Kaponiere i Alejami do ul. Wrocławskiej. Można rozpatrzyć pomysł linii tramwajowej jadącej po trasie linii 5 i skręcającej na Most Dworcowy i dalej na Rataje.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Przekonać mieszkańców, że warto poświęcić kilka minut i pójść oddać głos na wybranego kandydata w wyborach do Rady Osiedla św. Łazarza.
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Bardzo bym się cieszył, aby w "Galerii" powstał kryty basen z mniejszym basenem dla najmłodszych (na wzór obiektu w Koziegłowach). Myślę, że łazarskie szkoły poparłyby ten pomysł.
2. MACIEJ MAĆKOWIAK, lat 22, student
O sobie: Kawaler, 22 lata. Na Łazarzu mieszkam od 11 lat (poprzednio na ul Drużbackiej). Studiuje na III roku politologii (gdzie pisze licencjat NT. bezpieczeństwa w Poznaniu) i na prawie UAM. W tym roku po raz pierwszy ubiegam się o członkowstwo w Radzie Osiedla Św.Łazarza. Publikuje w gazecie "Głos Łazarza". Kibic poznańskiego Lecha.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Z pewnością kwestią poprawy stanu chodników wokół obiektu Arena, zwiększenie bezpieczeństwa w dzielnicy (przeciwdziałanie wybrykom chuligańskim). Poprawa stanu terenów zielonych.
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Połączenie to z tego co wiem jest już obecne, mam na myśli linię nr 5. Jednak bezpośrednie połączenie tramwajowe z Wildą przez Most Dworcowy okazałoby się z pewnością dużym udogodnieniem dla mieszkańców. Szybkość przejazdu jest tutaj rzeczą kluczową ze względu na rosnące ceny biletów tramwajowych.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Oddzielenie terenów dla psów w poszczególnych parkach, co ułatwi spacery oraz nie będzie narażać mieszkańców na konieczność ciągłego omijania fekaliów.
Nakłonienie mieszkańców do większego uczestnictwa w życiu dzielnicy.
Poprawa stanu chodników.
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Tylko jeśli jest to galeria w prawdziwym tego słowa znaczeniu - tzn. łączy sklepy z obiektami rekreacyjnymi dla młodszych, daje również miejsca pracy. Poza tym teren ten od niepamiętnych czasów jest zaniedbany, byłaby to więc dobra okazja na zagospodarowanie go.
3. KRYSTYNA NOWAKOWSKA, lat 53, pracownik administracyjny
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
4. ELŻBIETA PALUSZKIEWICZ, lat 52, pracownik administracyjny
O sobie: Jestem mężatką, mam syna, który uczęszcza do liceum. Jestem na rencie. Mieszkam na Łazarzu od 42 lat, znam tu prawie każdy kamyk i sporo osob.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Problemami mieszkańców naszego osiedla.
Czy jest Pani za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Jak najbardziej jestem za bezpośrednim połączeniem z Łazarza do centrum.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Remont chodników i zazielenianie naszego osiedla. Poza tym ogólnie ładem i porządkiem.
Czy jest Pani za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Jest plan zagospodarowania przestrzennego i Rada Osiedla Św. Łazarza jakby nie może w pełni o tym decydować. Osobiście jestem za.
5. WOJCIECH WOŚKOWIAK, lat 41, pracownik administracyjny
O sobie: Wykształcenie średnie. Radny Miasta Poznania. Członek PiS. Przewodniczący III Kadencji (kończącej się) Rady Osiedla Św. Łazarza, radny poprzedniej kadencji. Żonaty, syn. W Radzie Miasta jest Członkiem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Oświaty i Wychowania oraz Samorządowej.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Remonty chodników, bezpieczeństwo - kupno radiowozu, integracja społeczności.
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Tak, potrzebne są rozmowy z MPK.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
BRAK ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Tak, potrzebne są negocjacje z inwestorem. Stworzenie oprócz sklepów części rekreacyjnej i usługowej.
OKRĘG 4 - wybieramy 3 z 5 kandydatów
Głosowanie: 30 marca 2008 w godz. 8:00-20:00 w Szkole Podstawowej nr 9, ul.Łukaszewicza 9/13 

Okręg objęty ulicami: E. CALIERA, S. KARWOWSKIEGO, KOLEJOWA numery parzyste i nieparzyste 6-49, J. ŁUKASZEWICZA numery parzyste 12-44, numery nieparzyste 9-39, M. MOTTEGO. 
1. RAFAŁ BARTNICZAK, lat 39, historyk
O sobie: Wychowanek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im.Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im.Karola Kurpińskiego w Poznaniu.
Ukończył Szkołę Podstawową nr 9. Magistrant UAM - Collegium Historicum. W IV i V Kadencji asystent Posła na Sejm RP Małgorzaty Stryjskiej. Kandydat do Rady Miasta w 2006 roku. Od 2006 członek Klubu Rodziców Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy Okręgu Wielkopolskim Polskiego Związku Niewidomych, od 2004 Przewodniczący Klubu Rodziców Dzieci Niewidomych i Słabowidzących OW PZN w Poznaniu. W latach 2004-2006 sekretarz Stowarzyszenia "Dla Naszych Dzieci" w Poznaniu w ramach ogólnopolskiego "Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy: Fundusz Alimentacyjny".
Działacz Wielkopolskiej Społecznej Rady Programowe ds. Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu (SP przy ul.Rycerskiej oraz Ognik), a także Gimnazjum ul. Św.Floriana.
Redaktor Biuletynu Klubu Rodziców Dzieci Niewidomych i Słabowidzących OW PZN w Poznaniu. Autor szeregu publikacji o tematyce społecznej, oświatowej, dziecięcej niepełnosprawności, historycznej oraz politycznej.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Zieleń.
Poprawa stanu chodników, zwłaszcza w ul.Łukaszewicza i Callera
Porządek.
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Tak, nie każdy korzysta z samochodu.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
BRAK ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Nie. Za mało zieleni.
2. TOMASZ BROJEWSKI, lat 23, student
O sobie:
Ur. 04.08.1984 r. Student nauk politycznych. Z wykształcenia poligraf, pracuje w Agencji Reklamowej.
W poprzedniej kadencji Rady Sekretarz. Dobrze przygotowany do działalnośći na rzecz społeczności lokalnych. Posiada wiadzę praktyczną i merytoryczną dotyczącą problematyki samorządów pomocniczych.
Pomysłodawca i pierwszy Redaktor Naczelny "Wieści Łazarskich" - czasopisma mieszkańców Łazarza.
Startuje w okręgu IV. 
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Remont chodników to pierwsza najważniejsza sprawa, a także poprawa bezpieczeństwa oraz organizowanie i poprawianie lokalnych więzi.
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Myślę, że dla mieszkańców będzie to potrzebne.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Przede wszystkim remonty chodników na "dolnym Łazarzu".
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Nie. Uważam, że nie powinna ona powstać w takiej koncepcji, jaka została zaplanowana.
3. RADOSŁAW HERRA, lat 24, handlowiec
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
4. ANNA NAWROT, lat 27, teolog
O sobie: Z wykształcenia teolog, obecnie doktorant w Zakładzie Katolickiej Nauki Społecznej Wydziały Teologicznego UAM w Poznaniu, zajmuje się mediami, integracją europejską i moralnymi aspektami gospodarki. Pracuje w poznańskim Radiu Emaus jako realizator dźwięku. W Radzie Osiedla św. Łazarza radna II i III kadencji, ostatnio Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych. Rodzina związana z Łazarzem od 100 lat.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
BRAK ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Czy jest Pani za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
BRAK ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
BRAK ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Czy jest Pani za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
BRAK ODPOWIEDZI NA PYTANIE
5. HENRYK JULIAN PIOTROWSKI, lat 60, emeryt wojskowy
O sobie: Absolwent "Marcinka", żonaty, dwie córki i wnuczka Julia. Zawodowa służba wojskowa cały czas związana z piłką ręczną w Wojskowym Klubie Sportowym "Grunwald" - początkowo jako zawodnik, później trener a obecnie emeryt wojskowy (więcej na ten temat można przeczytać w serwisie www.sportowefakty.pl pod linkiem.
Aktualnie pracuję w dziale administracji Banku Pekao S.A.  
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
- Lobbować za jak najszybszą budową tzw. ulicy Dolnogłogowskiej, która powinna usprawnić przelotowość komunikacyjną południowej części Poznania z Centrum.
- Nawiązać ścisłą współpracę z REB-em, Wspólnotami, Feromą, Spółdzielniami Mieszkaniowymi w zakresie poprawy estetyki budynków i podwórek. 
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
- Takowe istnieje linią tramwajową nr 5. Natomiast wskazane byłoby połączenie Łazarza z Wildą i Ratajami przez Most Dworcowy.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
- Czystość Osiedla, wymalowanie pasów dla pieszych na ul. Kolejowej oraz naprawa chodników.
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
- Zdecydowanie TAK. Nareszcie, leżący od kilku lat odłogiem teren, będzie uporządkowany
OKRĘG 5 - wybieramy 3 z 5 kandydatów
Głosowanie: 30 marca 2008 w godz. 8:00-20:00 w Szkole Podstawowej nr 9, ul.Łukaszewicza 9/13 

Okręg objęty ulicami: GĄSIOROWSKICH, GŁOGOWSKA numery nieparzyste 17-57, GRANICZNA, KANAŁOWA, KOLEJOWA numery parzyste i nieparzyste 1-5a, 50-57, J. ŁUKASZEWICZA numery nieparzyste 1-7, A. MAŁECKIEGO numery parzyste i nieparzyste 1-11, 25-38, J. STRUSIA numery parzyste i nieparzyste 1-9, ZACHODNIA.
1. DIONIZY BUKSA, lat 42, technik budownictwa
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
2. ADAM KORZYSTKA, lat 32, inż. budownictwa
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
3. KONRAD MIĘTKIEWSKI, lat 26, taksówkarz
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
4. JAROSŁAW NOWAK, lat 45, leśnik
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
5. KATARZYNA SKÓRNICKA, lat 45, pedagog
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
OKRĘG 6 - wybieramy 3 z 5 kandydatów
Głosowanie: 30 marca 2008 w godz. 8:00-20:00 w Szkole Podstawowej nr 26, ul.Berwińskiego 2/4 

Okręg objęty ulicami: R. BERWIŃSKIEGO, J. CHEŁMOŃSKIEGO numery parzyste i nieparzyste 1-7, 19-22, E. DRUŻBACKIEJ, GŁOGOWSKA numery parzyste 48-72, S. KLONOWICA, J. KOSSAKA numery parzyste i nieparzyste 1-10, B. LIMANOWSKIEGO, J. MATEJKI numery parzyste i nieparzyste 29-55, A.W. NIEGOLEWSKICH numery parzyste 6-36, H. SIEMIRADZKIEGO numery parzyste i nieparzyste 7-12, UŁAŃSKA numery parzyste 2-8, ST. WYSPIAŃSKIEGO numery parzyste i nieparzyste 1-25.
1. PIOTR GARASZ, lat 19, uczeń
O sobie: Ministrant, lektor w Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Absolwent Szkoły Podstawowej nr 77 oraz Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. W tym roku matura i koniec nauki w XXV Liceum Ogólnokształcącym. Należy do ligi młodzieżowej KKS Lech Poznań oraz do sekcji AZS Lekkoatletyka. 
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Poprawa bezpieczeństwa.
Poprawa współpracy z policją.
Remonty chodników.
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Jest bardzo potrzebne, zlikwiduje niepotrzebne przesiadki.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
BRAK ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Tak, ale bez centrum handlowego dla zakupoholików. Może powstać razem z obiektem sportowym.
2. MARIA KNASIECKA, lat 62, nauczycielka
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
3. GRZEGORZ NOWICKI, lat 62, mistrz-ślusarz
O sobie: Mistrz-ślusarz, 62 lata, żonaty. Ojciec 3 dzieci. Od 54 lat mieszkam na Łazarzu.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Priorytetową sprawą są chodniki, więcej zieleni, poprawa bezpieczeństwa dla pieszych (sygnalizacja świetlna na ulicy Głogowskiej/Niegolewskich dojście do Rynku), ochrona środowiska, więcej pojemników na surowce wtórne.
Czy jest Pani za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Tak.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Tak, ale może oprócz galerii zrobić jakiś dodatkowo park lub skwer z zielenią. Za mało jest zieleni na naszym Łazarzu. 
Czy jest Pani za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Tak, ale może oprócz galerii zrobić jakiś dodatkowo park lub skwer z zielenią. Za mało jest zieleni na naszym Łazarzu. 
4. STANISŁAWA PAWLICKA, lat 72, emerytowana ekonomistka
O sobie: Długie lata pracowałam na kierowniczym stanowisku. Byłam ponad 16 lat ławnikiem sądowym oraz ponad 10 lat kuratorem społecznym. 2 kadencje w Radzie Osiedla Świętego Łazarza. 
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Sprawami, które są najbardziej niezbędne dla społeczności, chodniki, prawidłowe oznakowanie ulic, zwrócenie uwagi na młodzież.
Czy jest Pani za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Jak najbardziej.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Modernizacja chodników na ulicach: Matejki, Limanowskiego, Kasprzaka, Sczanieckiej, zgłoszone od ponad 7 lat bez echa.
Sprawa wycinki drzew obumarłych.
Społeczeństwo tzw. "górnego Łazarza" jest od dawna pomijane w różnych sprawach.
Brak spotkań dla mieszkańców Łazarza.
Brak klubu dla emerytów i rencistów.
Czy jest Pani za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Nie.
5. PIOTR PAŁGAN, lat 38, elektro-mechanik
O sobie: Jestem urodzony i całe moje życie mieszkam na Łazarzu .Żonaty (żona też pochodzi z Łazarza) troje dzieci ściśle związany z Parafią Św. Anny. Pracuje w prywatnej firmie w zawodzie elektromechanik- serwisant urządzeń dźwigowych. Jestem w zarządzie Rady Rodziców Przedszkola nr 39 Leśne Ludki mieszczącego się przy ulicy Limanowskiego 23a, gdzie wydaje gazetkę przedszkolną. Wierny kibic poznańskiego Lecha. 
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Powinna kontynuować dotychczasową politykę dotyczącą naprawy chodników wspierania odnowień boisk szkolnych zazielenia terenu Łazarza.
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Jeżeli istniała by taka możliwość jestem za każdy krok w poprawie komunikacji miejskiej to dobre pociągnięcie.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Spraw jest kilka ale taką najpilniejszą jest uporządkowanie terenu zielonego wokół Areny gdzie psie odchody utrudniają życie .Jestem za oddzieleniem terenu gdzie czworonogi będą biegać swobodnie nie strasząc spacerowiczów i przygotowaniem odpowiednich koszy do tych odchodów.
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Oczywiście za. Będzie to dla dobra konkurencja z "Panoramą" zyskają kupujący.
OKRĘG 7 - wybieramy 3 z 5 kandydatów
Głosowanie: 30 marca 2008 w godz. 8:00-20:00 w VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul.Głogowskiej 92 

Okręg objęty ulicami: W. BOGUSŁAWSKIEGO, J. CHOCISZEWSKIEGO numery parzyste 2-54b, GŁOGOWSKA numery parzyste 74-108, K. JAROCHOWSKIEGO numery parzyste 2-44, numery nieparzyste 1-37, M. KASPRZAKA numery parzyste i nieparzyste 1-32, F. MORAWSKIEGO, A.W. NIEGOLEWSKICH numery nieparzyste 7-37, G. POTWOROWSKIEGO, Wł. REYMONTA numery nieparzyste 21-35, F. STABLEWSKIEGO numery parzyste i nieparzyste 29-47, E. SZCZANIECKIEJ,
ST. WYSPIAŃSKIEGO numery nieparzyste 27-45.
1. WITOLD FRĄCKOWIAK, lat 39, technik mechanik
O sobie: Żonaty, trzech synów. Członek Rady Rodziców Szkoła Podstawowa nr 77, Członek Rady Parafialnej przy Kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej. . Z wykształcenia technik mechanik samochodowy. Pracuję w branży samochodowej jako kontroler jakości. Od 13 lat mieszkam na Łazarzu.
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
CZYSTA DZIELNICA - WIZYTÓWKĄ MIASTA
kontynuacja remontów chodników, zagospodarowywania skwerów zielonych, edukacja ekologiczna - segregacja śmieci - więcej pojemników i częstsze ich opróżnianie - TO ZYSK DLA NAS WSZYSTKICH - mniej zapłacimy za wywóz śmieci.
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Do Centrum i dalej... w drugą stronę także.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Usprawnienie sygnalizacji świetlnej na ulicy Głogowskiej. Płynność przejazdu samochodów i ruchu pieszych.
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Tak. Ten teren od wielu lat jest zaniedbany.
2. MARIA ŁAZARZ, lat 54, nauczyciel-pedagog
O sobie: Nauczyciel i kierownik świetlicy w Szkole Podstawowej nr 26
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
Remontami chodników
Czy jest Pani za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Tak.
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
BRAK ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Czy jest Pani za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Tak.
3. JACEK PUCHER, lat 29, mgr ekonomii
O sobie: Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na Politechnice Poznańskiej. Po pięciu latach spędzonych Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w zeszłym roku przeszedłem do instytucji badawczo-rozwojowej z branży logistycznej. 
Od roku 2000 z pełnię funkcję członka Rady Osiedla św. Łazarza. Oprócz tego działam w macierzystej Wspólnocie Mieszkaniowej oraz Fundacji Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii.
Zainteresowania: nowe technologie (nie tylko Internet ale także telefonia komórkowa), historia (zwłaszcza broni pancernej), sport (niestety coraz mniej ;-) 
Czym powinna zająć się Rada Osiedla w nowej kadencji?
- kontynuacją dobrych inicjatyw realizowanych w poprzedniej kadencji;
- aktywnym uczestnictwem w działaniach Miasta Poznania dotyczącymi rewitalizacji naszej dzielnicy - obecnym obszarem pilotażowym jest Śródka, ale warto nadal myśleć co można zrobić w ramach tego programu dla Łazarza;
- dalszymi remontami chodników (współdziałając z Zarządem Dróg Miejskich);
- pomyśleć nad stworzeniem wirtualnego muzeum Łazarza, z historycznymi zdjęciami, wspomnieniami mieszkańców, biografiami sławnych osób - miejsca spotkania pokoleń. Z pewnością warto kontynuować inicjatywy podobne do tej, jakie zorganizowała w ubiegłym roku Gazeta Wyborcza (Łazarz 40 lat temu)
- aktywizacją lokalnego środowiska dla realizacji konkretnych projektów
Pragnę w tym miejscu wspomnieć, że w celu realizacji zadań Rada Osiedla dysponuje rocznym budżetem ok. 250 tys. złotych na realizację potrzeb ponad 30 tysięcy mieszkańców Osiedla (dla porównania Wspólnota Mieszkaniowa, w której działam, dysponuje zbliżonym budżetem)
Czy jest Pan za uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Łazarza do Centrum?
Tak (z pytania wnioskuję, że chodzi o bezpośredni dojazd m.in. do Multikina i Starego Browaru). Sądzę, że niezależnie od sposobu wyboru trasy (prawoskręt na Moście Dworcowym lub połączenie z Hetmańskiej przez 28 Czerwca 1956) takie połączenie ułatwi życie wielu mieszkańcom Łazarza. 
Jaką najważniejszą sprawę widzi Pani do załatwienia w najbliższym czasie?
Od jakiegoś czasu obserwuję dwa problemy, które można by uznać za pilne:
- zwiększenie ilości koszy na śmieci (pojawiło się ich więcej, ale teraz są problemy z ich regularnym opróżnianiem przez odpowiednie służby miejskie)
- zagospodarowanie miejsc po wyciętych drzewach - na ulicach Łazarza pojawiło się wiele „dziur” w chodnikach po wyciętych drzewach - czasem nie ma możliwości posadzenia w to miejsce nowych drzew (chociażby ze względu na obowiązujące przepisy ochrony przeciwpożarowej według których rosnące drzewo nie może utrudniać dostępu do budynku). Konieczne jest zastanowienie się co z tymi miejscami zrobić (uzupełnić chodnik, posadzić nowe drzewka), ponieważ wygląda to bardzo nieestetycznie.
Czy jest Pan za budową Galerii Metropolis przy ul.Hetmańska/Dmowskiego/Krauthofera?
Decyzja dotycząca budowy już zapadła ok. 2 lata temu - w tym czasie zmienił się inwestor ( z firmy POLIMENI na ECHO INVESTMENT). Przez bardzo długi okres czasu teren ten nie był w żaden sposób zagospodarowany.
Jestem za budową Galerii "Metropolis", ale sądzę, że potrzeba dodatkowych negocjacji z inwestorem (dotyczących m.in. zagospodarowania terenu wokół galerii oraz zapewnienia, że np. dostawy towarów nie będą zakłócały życia okolicznych mieszkańców). 
4. KATARZYNA SOSIŃSKA, lat 47, lekarz pediatra
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.
5. SARA SZYNKOWSKA VEL SĘK, lat 19, studentka
KANDYDAT NIE ZAMIEŚCIŁ INFORMACJI O SOBIE.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: