Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ludzie wyli jak syreny - nietypowy happening przy Moście Dworcowym {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ludzie wyli jak syreny - nietypowy happening przy Moście Dworcowym {WIDEO}
15-04-2016 01:19   Janusz Ludwiczak
W czwartkowe popołudnie dziesięcioosobowa grupa postanowiła położyć się na chodniku na ul. Głogowskiej, tuż przy Moście Dworcowym i zaczęła naśladować syreny. Była to forma protestu wobec obecnej sytuacji w kraju. Jedni wyrazili w ten sposób protest przeciwko planom wprowadzenia zakazu aborcji, inni sprzeciwiali się obecnej sytuacji politycznej.

Czwartek, 14 kwietnia godz. 15:12, ul. Głogowska, przy skrzyżowaniu z Mostem Dworcowym. W pewnym monecie na chodniku kładzie się siedem osób, do których dołączają wkrótce kolejne. Rozlega się dźwięk syren, ale nie tych alarmowych, znajdujących się na dachu budynku dworca, Targów i innych obiektów, ale wydawana przez ludzkie usta. Całej akcji przyglądają się przechodnie. Na miejscu jest również policja. Jeden z kierowców krzyczy: "Dopalacze stop!".

Jest to syrena, która jest alarmem mającym na celu wzbudzić czujność, by każdy miał uszy i oczy szeroko otwarte na to co dzieje się w kraju, z prawami człowieka, sytuacje w polityce i kościele. Jest to nasza nieagresywna forma protestu – powiedziała Paulina Zielińska, uczestniczka happeningu "Syrena".

W tym wszystkim chodzi o uniwersalny wydźwięk, zaproszenie do ogólnej czujności. Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony w obecnej sytuacji społeczno-politycznej zapraszamy do robienia "Syreny". Jest to forma wyrażenia swojego sprzeciwu wobec danej sytuacji – dodaje Paulina Zielińska.

Uczestnicy flash moba chcieli zaprotestować przede wszystkim przeciwko projektowi zakazu aborcji, a także obecnej sytuacji politycznej.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (3)

15-04-2016 16:37:58
Negatyw
Idea słuszna, ale chore środki przekazu.
15-04-2016 13:41:42
AndrzejRysuje
...a h a, to chyba klienci łazarskiego liquid shopu
15-04-2016 10:19:56
Ostatni normalny
Dobrze, że nie dostali wilka ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLVI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20:30
Kino w bramie ul. Matejki 46
"Obywatelka Jane. Walka o miasto" - film dokumentalny

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Dzikie historie" - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

20

lip

do 21-07-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

21

lip

do 22-07-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
Kraina Olimpia - zajęcia, animacje i zabawy dla dzieci
skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej
w godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: