Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy
08-12-2014 01:24   Janusz Ludwiczak
Cztery łazarskie przedszkola - nr 32, 39, 44 i 48 oraz Szkoła Podstawowa nr 26 od października uczestniczą w projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy", który ma na celu nie tylko popularyzację sportu i hokeja, ale również integracje pomiędzy placówkami. W sobotę w hali KS Warta odbył się turniej mikołajkowy, w trakcie którego przedszkolaki zostały pasowane na hokeistę, a także mogły wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach. Natomiast rodzice maluchów zagrali w hokeja.

Od października cztery łazarskie przedszkola - nr 32 "Świerszczykowe Nutki", nr 39 "Leśne Ludki", nr 44 przy ul. Dmowskiego oraz nr 48 przy ul. Łukaszewicza, a także oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 26 uczestniczą w projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy".

W projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy" bierze udział ponad 130 dzieci z czterech przedszkoli i "zerówki" ze Szkoły Podstawowej nr 26. Podstawowym celem projektu jest popularyzacja różnych gier i zabaw, a także kilku dyscyplin sportu, nie koniecznie tych znanych. Chcemy nawiązać również współpracę między łazarskimi placówkami. Projekt ma trwać 2 lata. W planie mamy liczne konkursy, w tym wiedzy teoretycznej. Planujemy zorganizować spotkania ze sportowcami - wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

Projekt realizowany jest przy współpracy Klubu Sportowego Warta Poznań. Zajęcia prowadzi trener Hieronim Stawujak. Projekt ma już swój hymn, który ułożyła rytmiczka Kinga Burchard, a także logo, które zaprojektował Filip Nowicki, uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 26. Zanim wybrano logotyp projektu przeprowadzono konkurs. Nadesłano w sumie 25 prac.

W sobotę w hali Klubu Sportowego Warta Poznań przy Drodze Dębińskiej odbył się turniej mikołajkowo-sportowy, który był oficjalną inauguracją projektu.

W ramach turnieju mikołajkowego odbyło się pasowanie na hokeistę. Wcześniej wybrane zostało logo projektu. Pani radna Lidia Dudziak ufundowała laskę hokeisty dla najniższego uczestnika turnieju. Było więc wielkie mierzenie - opowiada Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

Na przedszkolaków czekały również liczne gry, zabawy, konkurencje sportowe, a także malowanie twarzy i upominki od świętego Mikołaja.


R E K L A M A

Komentarze (1)

08-12-2014 13:16:54
Barbara
Świetna pomysł na imprezę, mam nadzieję , że będzie kontynuacja!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: