Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy
08-12-2014 01:24   Janusz Ludwiczak
Cztery łazarskie przedszkola - nr 32, 39, 44 i 48 oraz Szkoła Podstawowa nr 26 od października uczestniczą w projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy", który ma na celu nie tylko popularyzację sportu i hokeja, ale również integracje pomiędzy placówkami. W sobotę w hali KS Warta odbył się turniej mikołajkowy, w trakcie którego przedszkolaki zostały pasowane na hokeistę, a także mogły wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach. Natomiast rodzice maluchów zagrali w hokeja.

Od października cztery łazarskie przedszkola - nr 32 "Świerszczykowe Nutki", nr 39 "Leśne Ludki", nr 44 przy ul. Dmowskiego oraz nr 48 przy ul. Łukaszewicza, a także oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 26 uczestniczą w projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy".

W projekcie "Hokejowy zawrót głowy na Łazarzu już gotowy" bierze udział ponad 130 dzieci z czterech przedszkoli i "zerówki" ze Szkoły Podstawowej nr 26. Podstawowym celem projektu jest popularyzacja różnych gier i zabaw, a także kilku dyscyplin sportu, nie koniecznie tych znanych. Chcemy nawiązać również współpracę między łazarskimi placówkami. Projekt ma trwać 2 lata. W planie mamy liczne konkursy, w tym wiedzy teoretycznej. Planujemy zorganizować spotkania ze sportowcami - wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

Projekt realizowany jest przy współpracy Klubu Sportowego Warta Poznań. Zajęcia prowadzi trener Hieronim Stawujak. Projekt ma już swój hymn, który ułożyła rytmiczka Kinga Burchard, a także logo, które zaprojektował Filip Nowicki, uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 26. Zanim wybrano logotyp projektu przeprowadzono konkurs. Nadesłano w sumie 25 prac.

W sobotę w hali Klubu Sportowego Warta Poznań przy Drodze Dębińskiej odbył się turniej mikołajkowo-sportowy, który był oficjalną inauguracją projektu.

W ramach turnieju mikołajkowego odbyło się pasowanie na hokeistę. Wcześniej wybrane zostało logo projektu. Pani radna Lidia Dudziak ufundowała laskę hokeisty dla najniższego uczestnika turnieju. Było więc wielkie mierzenie - opowiada Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

Na przedszkolaków czekały również liczne gry, zabawy, konkurencje sportowe, a także malowanie twarzy i upominki od świętego Mikołaja.


R E K L A M A

Komentarze (1)

08-12-2014 13:16:54
Barbara
Świetna pomysł na imprezę, mam nadzieję , że będzie kontynuacja!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 22-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

06

mar

do 09-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli arena Design
Home Decor - Targi Wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: