Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

AWF świętowała w Arenie swoje 95-lecie {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
AWF świętowała w Arenie swoje 95-lecie {GALERIA ZDJĘĆ}
26-10-2014 13:11   Janusz Ludwiczak
95-lecie istnienia obchodziła w Arenie w sobotni wieczór Akademia Wychowania Fizycznego. W ramach jubileuszu zorganizowano zjazd absolwentów, w trakcie którego odbył się koncert "Przeżyjmy to jeszcze raz", czyli sentymentalna podróż przez dzieje AWF". Gwiazdami wieczoru byli Małgorzata Ostrowska i Wojciech Korda. Na scenie wystąpili również Zespół Tańca Ludowego "Poznań", tancerze i sportowcy uczelni, w tym gimnastyki artystycznej i street movement-u.

W 1919 roku Eugeniusz Piasecki założył Katedrę Higieny Szkolnej i Wychowania Fizycznego Wszechnicy Piastowskiej - tak rozpoczyna się historia najstarszej uczelni sportowej w Polsce.

W sobotni wieczór Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu obchodziła swoje 95. urodziny. Do Areny zjechało ok. 1,5 tysiąca absolwentów.

Uroczystość rozpoczęła się zatytułowanym "Przeżyjmy to jeszcze raz", czyli sentymentalna podróż przez dzieje AWF. Była to okazja do powspominania dawnych czasów, obejrzenia filmów i zdjęć z dawnych lat. W drugiej części odbył się "AWF ma talent!", czyli pokazy tancerzy i sportowców uczelni, w tym gimnastyki artystycznej i street movement-u. Na scenie wystąpił również Zespół Tańca Ludowego "Poznań". Gwiazdami wieczoru byli Małgorzata Ostrowska i Wojciech Korda.

95. urodziny AWF-u zakończyły się zabawą graną najpierw przy muzyce Małgorzaty Ostrowskiej, a później serwowaną przez DJ'a. Zabawa zakończyła się kilku minut po godz. 3 nad ranem.

AWF może poszczycić się wieloma sukcesami. Absolwentami uczelni jest wielu olimpijczyków oraz Mistrzów Europy i Świata, wśród nich są: Władysław Komar - złoty medalista w pchnięciu kulą na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku, Julia Michalska - wioślarka, tegoroczna złota medalistka wioślarskich mistrzostw rozegranych na Arenie czy Anita Włodarczyk - rekordzistka świata w rzucie młotem w Berlinie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLVI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20:30
Kino w bramie ul. Matejki 46
"Obywatelka Jane. Walka o miasto" - film dokumentalny

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Dzikie historie" - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

20

lip

do 21-07-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

21

lip

do 22-07-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
Kraina Olimpia - zajęcia, animacje i zabawy dla dzieci
skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej
w godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: