Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Małeckiego i Dmowskiego powstanie droga rowerowa? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Małeckiego i Dmowskiego powstanie droga rowerowa?
11-07-2014 01:12   Janusz Ludwiczak
Czy na Łazarzu jest wystarczająca ilość dróg rowerowych? Jak sprawują się kontrapasy? Czy dobrze funkcjonuje stacja rowerów miejskich przy Parku Wilsona. To sprawdzili w czwartkowe popołudnie członkowie Sekcji Rowerzystów Miejskich. W trakcie czwartkowego Patrolu Rowerowego pojawił się m.in. pomysł połączenia drogi rowerowej na ul. Hetmańskiej z Dworcem Zachodnim.

Patrole Rowerowe, to wizje lokalne, mające na celu sprawdzenie infrastruktury rowerowej w obrębie danej dzielnicy. Spotkania prowadzone są przez Sekcję Rowerzystów Miejskich i mają charakter otwarty.

W tym roku Patrole Rowerowe postanowiliśmy rozszerzyć na całe Śródmieście, również na Wildę, Jeżyce i Łazarz. Wytypowaliśmy kilka punktów, które chcielibyśmy odwiedzić i sprawdzić jakie popełniono tam błędy lub jak można poprawić elementy infrastruktury. Na miejscu zrobimy dokumentacje i przekażemy ją Zarządowi Dróg Miejskich. Na samym Łazarzu rowerzyści nie mają łatwego życia. Są skrawki dróg rowerowych i jeden kontrapas - wskazuje Cezary Brudka z Sekcji Rowerzystów Miejskich.

Patrol rowerowy przez ponad godzinę sprawdzał jak Łazarz przyjazny jest rowerzystom. Rowerzyści z Parku Wilsona przejechali ulicami Berwińskiego i Wyspiańskiego pod Arenę, a dalej przez Jarochowskiego, Winklera, Głogowską dotarli na Rynek Łazarski, następnie przez Małeckiego dojechali do Dworca Zachodniego.

Pierwszą z wad, jakie zauważyli członkowie Sekcji Rowerzystów Miejskich to stacja rowerów miejskich jaka powstała niedaleko wejścia do Parku Wilsona. Cykliści zauważają, że powstała stacja, a nie ma do niej żadnej drogi rowerowej.

Niedawno pojawiały się propozycje zwężenia ulicy Głogowskiej do jednego pasa i utworzenia drogi rowerowej. Czy to byłby pomysł?

Ulica Głogowska jest główną arterią komunikacyjną, gdzie powinna powstać szeroka i wygodna droga rowerowa, która umożliwiłaby dojazd do zachodnio-południowej części miasta. Droga rowerowa na ulicy Głogowskiej jest możliwa, potrzeba dobrych chęci - sądzi Adam Beim, Sekcja Rowerzystów Miejskich.

Sekcja Rowerzystów Miejskich otrzymała również zgłoszenia od samych mieszkańców. Pojawił się m.in. pomysł połączenia drogi rowerowej na ul. Hetmańskiej z Dworcem Zachodnim.

Skrót rowerowy miałby prowadzić przez ulicę Małeckiego, Rynek Łazarski i Dmowskiego. Na ulicy Małeckiego dałoby się utworzyć ścieżkę dla rowerów - jest tam parkowanie równoległe - uważa Adam Beim.

Patrole rowerowe organizowane są od 2009 roku. Najpierw prowadzone były w centrum przez Sekcję Rowerzystów Miejskich oraz ówczesną Radę Osiedla Rybaki-Piaski. Projekt kontynuowany był w latach kolejnych. Tegoroczna edycja Patroli Rowerowych jest częścią kampanii "Rowerowy Poznań 2014". Wnioski ze spotkań posłużą również do analizy miejskiego "Programu Rowerowego na lata 2007-2015".


Komentarze (5)

11-07-2014 21:30:19
js
@ja zapomnij. Mądrale z ZDM już zdecydowali, że ścieżka na Kolejowej jest niepotrzebna, bo będzie tam ogranicznie prędkości do 30 km/h Poczytaj: http://lazarz.pl/?id=2&nr=4912
11-07-2014 19:00:00
ja
A może by pomyśleć konstruktywnie o drodze rowerowej na ul. Kolejowej?
11-07-2014 10:56:23
Spartianka
królu łazarskiego trollingu polecam lekturę przepisów które nie nakładają obowiązku noszenia kasków i kamizelek. W żadnym cywilizowanym rowerowo kraju nie ma takiego nakazu i nie będzie. Kierowcom się wydaje, że to niezbędny zabieg do poprawienia bezpieczeństwa. Ja wiem co poprawi bezpieczeństwo: -zwiększenie prawidłowo wykonanej infrastruktury - edukacja w zakresie przepisów - przestrzeganie przepisów przez wszystkich: kierowcy jadący według ograniczeń "widzą" to co mają widzieć i wymijają prawidłowo rowerzystów, wiecej rowerzystów czuje się bezpiecznie na ulicy bo nikt nie szarżuje po drogach i nie uciekają na chodniki gdzie są konflikty: rowerzysta-pieszy, a piesi powinni być nauczeni nie łażenia po ścieżkach rowerowych co się nadal nagminnie zdarza. - wzajemny szacunek i poszanowanie ŻYCIA
11-07-2014 10:05:18
Łazarz KING
Sekcja rowerzystów miejskich bez kasków lub jakiegokolwiek oznakowania (żółte odblaskowe kamizelki) ??? Piękny dają nam przykład. Dziadostwo i pełna amatorka !!! Wstyd !!!
11-07-2014 09:11:06
cykl
A z naszej rady osiedla niekogo nie było?!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

sty

Park Wilsona Muszla Koncertowa
31. finał WOŚP:
• 17:00 - Imago
• 18:00 - Grip
• 19:00 - Kwartet Proforma
• 20:00 - Światełko do nieba

31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: