Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą remontować nawierzchnię na Marcelińskiej - autobusy linii 45 i 69 pojadą objazdami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą remontować nawierzchnię na Marcelińskiej - autobusy linii 45 i 69 pojadą objazdami
18-05-2014 20:17   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpocznie się remont nawierzchni na ulicy Marcelińskiej. Przez dwa tygodnie autobusy linii nr 45 i 69 będą jeździć objazdami. Utrudnienia czekają również kierowców. Na ulicy Marcelińskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Objazd wyznaczono ulicami Przybyszewskiego i Grunwaldzką.

Od poniedziałku, 19 maja na okres około 2 tygodni w związku z remontem nawierzchni ulicy Marcelińskiej na odcinku od ulicy Szamotulskiej do ulicy Grochowskiej, autobusy linii nr 45 w kierunku pętli Kacza) i linii nr 69 w stronę os. Kopernika kursować będą trasami objazdowymi.

Linia nr 45:
DWORZEC ZACHODNI - Zachodnia - Głogowska - Wyspiańskiego - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Grochowska - Marcelińska - Bułgarska - ... - KACZA.
Powrót po stałej trasie tj. ulicą Marcelińską do ulicy Przybyszewskiego.

Linia nr 69:
OS.ŁOKIETKA –… – Bukowska – Grochowska – Promienista – OS.KOPERNIKA.
Powrót po stałej trasie tj. ulicą Marcelińską do ulicy Przybyszewskiego.

Na trasie objazdu autobusy linii nr 45 i 69 zatrzymywać się będą na istniejących przystankach dziennych i nocnych. Wyłączone z użytkowania zostaną dwa przystanki na ulicy Marcelińskiej w kierunku ulicy Bułgarskiej tj. "Opalenicka" i "Szamotulska". Przystanek "Marcelińska" w kierunku ulicy Przybyszewskiego może zmienić lokalizację w trakcie prowadzenia prac.

Utrudnienia czekają również kierowców. Na ulicy Marcelińskiej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu – od ulicy Grochowskiej do ulicy Ostroroga. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. ZDM zaleca objazd ulicami Przybyszewskiego – Grunwaldzką do ulicy Grochowskiej lub przez Szamotulską, Brzask i Grochowską dla ruchu lokalnego.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich prace będą prowadzone etapami. W pierwszej kolejności zostanie wyremontowana północna strona ulicy. Ruch odbywać się będzie południową stroną jezdni. W okresie układania nowej nawierzchni bitumicznej nastąpią czasowe (do kilku godzin) wyłączenia z ruchu skrzyżowań z ulicami Międzychodzką, Nowotomyską i Sierakowską.

Po zakończeniu remontu północnej części ulicy drogowcy z Zakładu Robót Drogowych przystąpią do frezowania i układania nowej nawierzchni jezdni po stronie południowej. Nadal obowiązywać będzie jeden kierunek jazdy od ulicy Grochowskiej do ulicy Ostroroga. W okresie układania nowej nawierzchni bitumicznej nastąpią czasowe (do kilku godzin) wyłączenia z ruchu skrzyżowań z ulicami Włodkowica, Lubeckiego, Skarbka, Ostoroga.

Jesienią ubiegłego roku, została wyremontowana ulica Marcelińska na odcinku od ulicy Ostroroga – Przybyszewskiego.

Prace drogowe, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, wykona Zakład Robót Drogowych. Zakończenie prac remontowych zostało wyznaczone na 31 maja 2014 roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: