Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" wraca na Rataje, "jedenastka" nie dojedzie na Sołacz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" wraca na Rataje, "jedenastka" nie dojedzie na Sołacz
30-04-2014 12:10   Janusz Ludwiczak
Od czwartku "siódemką", "dwunastką" i "trzynastką" będzie można znów dojechać na dolny taras Rataj. Natomiast tego samego dnia w związku z rozpoczęciem prac torowo-sieciowych na pętli Piątkowska "jedenastka" zmieni trasę i będzie kursować do Rynku Jeżyckiego.

Od 24 kwietnia prowadzony jest remont zwrotnic na rondzie Starołęka oraz torowiska na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej. Jeszcze w środę zmienionymi trasami będą kursować tramwaje linii nr 3, 4, 5, 7, 12 i 13. "Siódemka" oraz "piątka" zostały skierowane na Starołękę, tramwaje linii nr 12 dojeżdżają na Zawady. "13" wraz z "4" zawracają na Kórnickiej i rondzie Śródka. Pomiędzy rondem Starołęka a rondem Rataje kursują autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T4. Więcej w artykule: "Siódemka" znów nie będzie dojeżdżać na dolny taras Rataj.

Jeden remont się zakończy, drugi się rozpocznie.

1 maja rozpoczną się prace torowo-sieciowe na trasie tramwajowej prowadzącej do pętli Piątkowska. Prace podzielone będą na dwa etapy. Etap 1. potrwa od 1 do 4 maja, a etap 2. od 5 do 17 maja br. W trakcie tych prac obowiązywać będą zmiany w komunikacji tramwajowej - informuje MPK.

Tramwaje linii nr 11 zmienią swoją trasę. Zamiast na Sołacz i Winiary będą zawracać przy Rynku Jeżyckim:
STAROŁĘKA – Starołęcka - rondo Starołęka – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – RYNEK JEŻYCKI – Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – Starołęcka – STAROŁĘKA.

Natomiast "dziewiątka" zostanie skrócona do Gwarnej.

Od 1 do 4 maja uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T24 na trasie:
PIĄTKOWSKA – Piątkowska – Koronna – Sokoła – Szydłowska – Wołyńska – Wojska Polskiego – Nad Wierzbakiem – Al. Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Święty Marcin – AL. MARCINKOWSKIEGO – 27 Grudnia – Gwarna – Święty Marcin – Al. Niepodległości – Libelta – Pułaskiego – Nad Wierzbakiem – Wojska Polskiego – Wołyńska – Szydłowska – Piątkowska – PIĄTKOWSKA.
Autobusy kursować będą co 10-15 minut.

Natomiast od 5 do 17 maja uruchomiona dla tramwajów zostanie trasa tramwajowa od skrzyżowania Al. Wielkopolskiej i ul. Pułaskiego do przystanku "Wrzoska" (przy skrzyżowaniu z Al. Solidarności). MPK uruchomi tzw. "wahadła", czyli dwukierunkowe wagony na trasie linii nr 29:
WRZOSKA – Wołyńska – Małopolska – Al. Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – AL. MARCINKOWSKIEGO – 27 Grudnia – Fredry – Most Teatralny – Roosevelta – Pułaskiego – Al. Wielkopolska – Małopolska – Wołyńska – WRZOSKA.
Tramwaje kursować będą co 10-12 minut.

W długi weekend bez zmian funkcjonować będzie PeSTka do Dworca Zachodniego. Tramwaje linii nr 12 i 14 będą jeździć przedłużeniem trasy PST od Mostu Teatralnego do ul. Głogowskiej. Do tej pory w każdy weekend, od piątku od godz. 20 do niedzieli do końca dnia "dwunastka" i "czternastka" jeździły objazdem "górą" przez ul. Roosevelta i Rondo Kaponiera.

W piątek, 2 maja tramwaje i autobusy będą kursowały według rozkładu sobotniego. 1, 2 i 4 maja w komunikacji miejskiej obowiązywać będzie rozkład świąteczno-niedzielny.

W długi weekend pasażerów czeka jeszcze jedno utrudnienie. W niedzielę w związku z organizowanym biegiem w ramach "Wings For Life World Run" autobusy linii nr 51, 63 i 68 będą jeździć objazdem przez Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta i Rondo Kaponiera. Przejazd ulicami Solną, Wolnica, Małe Garbary w obu kierunkach odbywać będzie się jezdnią południową. Natomiast pospieszna e"L"ka z Dworca Głównego do Portu Lotniczego Ławica pojedzie przez Dworcową, Św. Marcin, Niepodległości, Libelta, Roosevelta, Rondo Kaponiera i Bukowską.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: