Już po raz 15 uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o dzielnicy
25-05-2013 02:36   Janusz Ludwiczak
Siedemnaście trzyosobowych zespołów z łazarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w "Łazarskim Omnibusie", który odbywa się już od 15 lat. Uczestnicy turnieju musieli m.in. przygotować reklamę Łazarza oraz wykonać pocztówkę na jubileuszowe 25. Dni Łazarza.

15. edycja turnieju wiedzy o Łazarza - "Łazarski Omnibus 2013" rozgrywana była w dwóch kategoriach - dla szkół podstawowych i dla gimnazjów. Na początek wszyscy musieli rozwiązać krótką krzyżówkę. Za rozwiązanie każdego pytania otrzymywało się punkt, dodatkowe pięć punktów można było zdobyć rozwiązując hasło główne.

Drugim zadaniem było przygotowanie reklamy Łazarza. Uczniowie wykazali się prawdziwą pomysłowością.

"Łazarz to miejsce doskonałe, tutaj mamy Park Wilsona więc na Łazarz zapraszamy" - tak reklamowała Łazarz reprezentacja SP69 drużyna A.

"Łazarz świetną jest dzielnicą, Głogowska główną jest ulicą. Na Rynku Łazarskim handel kwitnie, a Klub Krąg przystanią jest" - zachęcali uczniowie Gimnazjum 53 drużyna B.

Kolejną z konkurencji było narysowanie szkicu Parku Wilsona ze wszystkimi istotnymi elementami oraz podpisanie ulic przylegających do parku. Uczniowie podstawówek musieli wymienić również przynajmniej trzy łazarskie ulice zaczynające się na literę S, a gimnazjaliści na literę P.

Poza tym uczestnicy "Łazarskiego Omnibusa" musieli wykonać pocztówkę na jubileuszowe 25. Dni Łazarza, które odbędą się za rok a także wykonać portret rodzinki Poznańskich i nazwać jak najwięcej części ciała i części garderoby.

Bardzo fajny turniej, można było sprawdzić się z wiedzy o dzielnicy, w której mieszkamy. Najwięcej trudności sprawiło nam podanie osób związanych z Łazarzem i połączenie wyrazów w gwarze poznańskiej ze słowami w języku polskim - uważają Paulina Styza, Aleksandra Dalacka, Alicja Maciejewska z Gimnazjum nr 53

Podobało nam się, było śmieszno, ale niektóre zadania sprawiły nam trochę trudności. Najwięcej problemów mieliśmy z zadaniem 8, w którym były pytania z wiedzy o Łazarzu. Najłatwiej poszło nam z rozwiązaniem krzyżówki i ułożeniem reklamy Łazarza - sądzą Mateusz Szlachetko, Zuzanna Lewandowska i Róża Złotorowicz, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69

Bierzemy po raz pierwszy udział w "Łazarskim Omnibusie". Najtrudniejsze było zadanie, gdzie musieliśmy określać daty do danych wydarzeń. Najłatwiejsze było dla nas wykonanie portretu Poznańskich i dopasowanie do nich ubrań i podpisanie części ciała w gwarze poznańskiej - wskazują Laura Czupryniak, Michał Kroma i Oliwia Przybył ze Szkoły Podstawowej nr 26.

Początki "Łazarskiego Omnibusa" sięgają 1998 roku.

Wedy powstał pomysł, by uczniowie zaznajomili się z dzielnicą, w której mieszkają i uczęszczają do szkoły. W pierwszej edycji turnieju wzięli udział nawet udział pierwszoklaści. Dzięki "Łazarskiemu Omnibusowi" udaje się również zintegrować środowisko oświatowe i lokalną społeczność - wyjaśnia Joanna Heller, główny organizator "Łazarskiego Omnibusa".

W tegorocznym "Łazarskim Omnibusie" w kategorii gimnazjum zwyciężył zespół 51A z Gimnazjum nr 51, a wśród podstawówek najlepszy okazał się zespół A ze Szkoły Podstawowej nr 26. Najlepsi otrzymali nagrody w postaci toreb, albumów i talonów do sklepu Empik, zaś wszyscy uczestnicy dostali kalendarze, książki i słodycze.

Wyniki "Łazarskiego Omnibusa 2013":
Szkoły podstawowe:
1. 26A - 94,0 pkt.
2. 69A - 83,5 pkt.
3. 77C - 81,5 pkt.
4. 77B - 80,0 pkt.
5. 26C - 79 pkt.
6. 77A - 77,5 pkt.
7. 9C - 74,5 pkt.
8. 26B -69,5 pkt.
9. 69B - 66,0 pkt.
10. 9B - 60,0 pkt.
11. 69B - 50,0 pkt.
Gimnazja:
1. 51A - 101 pkt.
2. 51B - 90,5 pkt.
3. 53C - 86,0 pkt.
4. 53B - 83,5 pkt.
5. 53A - 64,5 pkt.
6. 51C - 62,0 pkt.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

17:00
Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: