Na Marcelińskiej pojawił się 50-metrowy stół, a nim wypieki mieszkańców - majówka na Grunwaldzie
03-05-2013 01:18   Janusz Ludwiczak
Gospodarze Winiarni "Pod czarnym kotem" zaprosili w czwartek mieszkańców Grunwaldu na wspólną majówkę. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała. Mieszkańcy nie tylko wspólnie się integrowali, ale przynieśli nawet własne wypieki.

Przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej w czwartek ustawiony został 50-metrowy stół. Im bliżej było godz. 17 tym coraz więcej pojawiało się na nim ciast, słodkich wypieków czy także sałatek. Gospodarze Winiarni "Pod czarnym kotem" zaprosili mieszkańców Grunwaldu na wspólną majówkę, której celem była przede wszystkim integracja lokalnej społeczności.

Sama idea spotkania, obchodzenia święta narodowego bierze się z chęci małej odmiany. Chcieliśmy miło spędzić wspólnie czas. Pomysł 50-metrowego stołu wziął się z Berlina. Tam taka idea jest bardzo popularna. Cieszę się, że mieszkańcy przynieśli własne wypieki. Przyjadą do nas także zabytkowe samochody, będzie muzyka i może wspólne tańce - powiedział Marcin Kubiak, współwłaściciel Winiarni "Pod czarnym kotem", pomysłodawca sąsiedzkiej majówki.

Winiarnia "Pod czarnym kotem" doskonale znana jest z ubiegłorocznego plenerowego Kina Grunwald. Organizatorzy - historyk sztuki Piotr Libicki, student architektury Franciszek Sterczewski, montażysta Sławek Adrian oraz właściciele winiarni - Dorota i Marcin Kubiakowie postanowili przypomnieć o kultowym Kinie Grunwald, które do 2005 roku mieściło się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej, czyli w odległości 600 metrów od winiarni. W zeszłym roku obiekt ten za 2 mln 323 tys. złotych sprzedała Agencja Mienia Wojskowego, a w miejscu dawnego Kina Grunwald powstał... dyskont spożywczy sieci Biedronka. Więcej w artykule: Reaktywowane Kino Grunwald pokazało jak wyglądał Poznań pół wieku temu.

Bardzo podoba mi się ta akcja. Życie towarzyskie skupia się nie tylko wokół Starego Rynku. Jest tutaj sympatycznie, po sąsiedzku, lokalnie, z przesłaniem patriotycznym, w luźnej formule. Miło można spędzić tutaj czas. Jestem dość młodym mieszkańcem Grunwaldu, mieszkam tu dopiero 3,5 roku. Mimo nie specjalnej pogody frekwencja dopisała - wskazuje Szymon Szynkowski vel Sęk, Radny Miasta Poznania, mieszkaniec Grunwaldu.

Winiarnia powstała 13 lat temu. Na samym początku funkcjonował tylko sklep, potem pojawiło się miejsce spotkań. Niczego nie robimy na siłę, wynika to samo z siebie. W tym roku również będzie działało Kino Grunwald. Planujemy w lipcu i sierpniu wyświetlać długometrażowe filmy z Poznaniem w tle. Natomiast 8 maja rozpoczniemy cykl spotkań "Mitteleuropabar" - objaśnia Marcin Kubiak z Winiarni "Pod czarnym kotem".

Celem cyklu spotkań "Mitteleuropabar" będzie prezentacja życia w innych dzielnicach miast. Na początek odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Ottakring w Wiedniu.


R E K L A M A

Komentarze (1)

03-05-2013 20:37:56
Szczur
Świetny pomysł, niech żyje Czarny Kot. Order za działania na rzecz integracji mieszkańców. A Łazarzowi.pl gratulacje za ekspansję poza granicę dzielnicy. Szanowni Państwo, tak trzymać!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

do 25-03-2018
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
V Festiwal Smaków Food Trucków

26

mar

do 28-03-2018
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Sportowy zajączek

17:10
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Muzyki Sakralnej
godz. 17:10 - cz. 1 (sala organowa)
godz. 18:00 - cz. 2 (aula)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: