Gratowóz odwiedzi Łazarz i będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady
18-10-2012 00:03   Janusz Ludwiczak
Jak pozbyć się starego telewizora czy zużytej pralki? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy w najbliższą sobotę pojawić się na ulicy Kolejowej lub Jarochowskiego, gdzie pojawi się "Gratowóz", czyli Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych.

W sobotę Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych odwiedzi Łazarz i Grunwald. "Gratowóz" będzie przyjmował od mieszkańców problemowe odpady, czyli stary i zużyty sprzęt elektryczny, jak suszarki, żelazka, telefony, telewizory, komputery, drukarki, kuchenki, mikrofalówki, odkurzacze, itd.

Od początku roku w Mobilnym Punkcie Gromadzenia Odpadów Problemowych nie pozostawimy już farb, rozpuszczalników, przeterminowanych leków, olejów, zaolejonych szmat, opakowań po substancjach niebezpiecznych, opon, gruzu czy materiałów zawierających azbest. Odpady te będzie można jedynie oddać na Gratowisku, czyli punkcie gromadzenia odpadów problemowych, który znajduje się m.in. na Dębcu, przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 284 (przy byłym stadionie Lecha). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00 (telefon 061-833 22 12). Gratowisko działa także przy ul. Wrzesińskiej 12 na os. Warszawskim oraz w Suchym Lesie przy składowisku odpadów komunalnych.

"Gratowóz" pojawi się na Łazarzu w dwóch punktach. O godz. 11:20 pojawi się przy ul. Kolejowej 37, a 40 minut później zaparkuje przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Sczanieckiej. To już piąta wizyta Mobilnego Punktu Gromadzenia Odpadów Problemowych na Łazarzu w tym roku. "Gratowóz" pojawi się jeszcze 15 grudnia.


R E K L A M A

Komentarze (1)

18-10-2012 17:01:38
morlock
"Jak pozbyć się starego telewizora czy zużytej pralki?" Odpowiedź jest prostsza. Wystarczy w okolicach Matejki,Limanowskiego, Grottgera, Drużbackiej, Niegolewskich, Engla, kawałka Kasprzaka wystawić rzeczony sprzęt a zniknie zanim gratowóz znajdzie swojego kierowcę. Podobnie ze starym PC-tem, lodówą, pobabcinym fotelem, zapchlonymi tapicerami. Zasada jest jedna: rozebrać i sprzedać co się da. Chwała Utylizatorom! I na pozór dobrze i jeszcze dobrzej dla kłapiących o sortowaniu, segregacji śmieci itp. oszołomom. Tylko Łazarzanie: pozostałościami PO tym ODDYCHAMY my, nasze dzieciary i wszyscy mający zaszczyt pracować w Poznaniu! Plastiki, płyty z badziewnych mebli (z grotów - tłumaczenie dla naszych) a więc rakotwórcze formaldehydy, butelki PET po napojach, WSZYSTKO idzie do piecy. Jednym zdaniem "fszystko co sie poli to w piec". Ale źródła trucia znacie tak samo dobrze jak ja. Oszukujcie się piecuchy i tyle. Resume: kupując dziecku rower w komplecie kup maskę gazową.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: