Uczniowie SP77 jeżdżą na nartach, opiekują się psami, a także pasjonują Londynem
05-03-2012 00:48   Janusz Ludwiczak
O swoich pasjach i zainteresowaniach opowiadali w sobotę swoim kolegom i koleżankom uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77. Jak się okazuje dzieci mają różne pasje od narciarstwa po zamiłowanie do Londynu.

W sobotę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77 odrabiali naukę za piątek, 4 maja. Tego dnia odbywały się nie tylko zajęcia lekcyjne. W ramach akcji "Szkoła z pasją" uczniowie pochwalili się kolegom i koleżankom swoimi zainteresowaniami i hobby.

W SP77 jedni lubią kopać w piłkę nożną, inni grają na gitarze lub śpiewają. Są też uczennice, które umieją szydełkować na drutach, uprawiają narciarstwo lub przyciąga ich Londyn.

Wpisaliśmy się w projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła z pasją". Uważamy, że jest to bardzo słuszna idea. Nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje pasje i zainteresowania. Ma to swoje dobre strony. Dzieci, które nie były dotąd uważane za dobrych uczniów objawiły nietypowe pasje. Po za tym dzięki tej akcji uczniowie uczą się wystąpień publicznych. Pokazując swoje pasje zachęcają swoich kolegów, by nie siedzieli tylko na kanapie przed telewizorem, ale również rozszerzali swoje zainteresowania - powiedziała Anna Kończak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego 50.

W szkole działają kółka zainteresowań. Jest kółko plastyczne, uczniowie zdobyli dużo nagród na konkursach plastycznych. Działają również: zespół teatralny, kółko informatyczne i świetnie rozwinięte sekcje sportowe. Dzieci u nas na pewno się nie nudzą. Pasjonatów mamy również wśród nauczycieli. Nauczyciel historii pisze książki, a nauczyciel religii wyplata koszyki - dodaje Anna Kończak, dyrektor SP77.

Lubię bardzo sporty zimowe. Na nartach jeżdżę co roku w górach, a także w zimie na Malcie. Jazda na nartach jest szybka. Moja pasja narciarstwem zaczęła się od momentu, kiedy mama zabrała mnie do Szklarskiej Poręby. W tym roku zaczęłam się uczyć jeździć na snowboardzie - przekonuje Karolina Stachowiak, uczennica klasy 5a.

Już w czwartej klasie zaczęłam uwielbiać język angielski. Pociąga mnie Londyn. W te wakacje planuję pojechać do Londynu. Zainspirowały mnie zdjęcia przedstawiające to miasto - tłumaczy Natalia z klasy 6a.

Lubię opiekować się zwierzętami. Jak zrobi się cieplej zamierzam z tatą jeździć do schroniska, pomagać i zajmować się psami. Mam zamiar być wolontariuszem w Fundacji "Mały piesek Zuzi" - objaśnia Wiktoria Kluczyńska, z klasy 5.


R E K L A M A

Komentarze (1)

14-03-2012 19:59:00
Mania ♥
haha . :3 Londyn górą . ♥
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

23

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż i otwarcie wystawy ikon Zdzisławy Czombik „Christiana Artis”

18:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Kwiaty i ogrody" - zakończenie konkursu plastyczno-fotograficznego "Światło i cień"

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 3

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: