Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie więcej kamer monitoringu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie więcej kamer monitoringu
17-01-2012 11:06   Janusz Ludwiczak
W tym roku kolejne kamery monitoringu pojawią się na Rondzie Jeziorańskiego i w ciągu ulicy Grunwaldzkiej. Monitoring ma pojawić się niebawem również na tzw. "dolnym" Łazarzu, na ul. Małeckiego.

Od 2001 roku, kiedy rozwijany jest system monitoringu w Poznaniu udało się uruchomić 193 kamery. Monitoring objął już nie tylko Rondo Kaponiera, dworzec kolejowy, ale również ulicę Głogowską czy Rynek Łazarski. W tym roku w ramach przygotować do Euro 2012 kamery pojawią się na Rondzie Jeziorańskiego i w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.

O montaż kamer monitoringu w Parku Kasprowicza i okolicach hali Arena zaapelowała policja. Tymczasem Rada Osiedla Św. Łazarz chciałaby, by monitoring pojawił się na tzw. "dolnym Łazarzu".

Wprowadzenie monitoringu na "dolnym" Łazarzu mogłoby odbyć się w oparciu o już istniejący system, który działa na Głogowskiej i Rynku Łazarskim. Kamery mogłyby pojawić się szczególnie na ulicy Małeckiego, gdzie w noc sylwestrową dochodzi do zakłócania porządku - tłumaczy Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz i Radny Miasta Poznania.

Otrzymujemy liczne sygnały od mieszkańców. Jesteśmy podparci przykładem pozytywnym na Jeżycach, gdzie dzięki funkcjonowaniu monitoringu znacznie ograniczyła się przestępczość i poprawie uległo bezpieczeństwo. Pozostaje pytanie czy możliwości techniczne pozwolą na podpięcie kolejnej kamery i jak to byłby koszt. Możemy się pokusić o wydatkowanie własnych środków z budżetu rady osiedla bądź wystąpić o grant. Musimy najpierw znać przybliżony koszt - dodaje Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz i radny miejski z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Dodatkowy monitoring pojawił się w ubiegłym roku na placu Wyspiańskiego.

Miałem interwencje i spotkania z mieszkańcami w ramach swojego dyżuru, którzy zgłosili problem niewłaściwych zachowań na pl. Wyspiańskiego. Mieszkańcy zgłaszali również problem związany z włamaniami do samochodów. W związku z tym, że na budynku urzędu miasta na ul. Wyspiańskiego system monitoringu działał zwróciłem się do Pozserwisu z prośbą o rozważenie możliwości zainstalowania jeszcze jednej dodatkowej kamery, która obiektywem skierowana byłaby na placyk. Prośba została uwzględniona, dzięki czemu placyk został objęty monitoringiem. Cieszy nas to tym bardziej, gdyż w tym roku przeznaczyliśmy 30 tys. zł na rewitalizację pl. Wyspiańskiego - dodaje radny Wojciech Wośkowiak.


Komentarze (1)

17-01-2012 15:14:25
morlock
Pan radny Wośkowiak dziś mi wyjaśnił dlaczego penerstwo zagnieździło się na Limanowskiego (obok Płaza). To kamerki monitoringu miejskiego powodują masowe migracje "parzystnokopytych" w rejony nie objęte podglądem. Co jasno dowodzi że menele co spać nie dają dysponują jakimś szóstym zmysłem, niezależnym od netu typu "pacze i widze kamerke wienc spadam z widoq". Żart? Nie, smutna rzeczywistość.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

20

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

21

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: