SP77 zebrała ponad 3,5 tys. zł dla dzieci cierpiących na chorobę głodową w Rwandzie
18-12-2011 02:05   Janusz Ludwiczak
W Szkole Podstawowej nr 77 odbył się koncert charytatywny połączony z jarmarkiem świątecznym, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie szpitala dla dzieci cierpiących na chorobę głodową w Rwandzie, a także naukę dla afrykańskich uczniów.

W poniedziałek, 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 77 odbył się jarmark świąteczny połączony z koncertem charytatywnym.

Jak co roku organizujemy świąteczny jarmark charytatywny. Uczniowie wszystkich klas robią ozdoby choinkowe i ciasta świąteczne, które chcemy sprzedawać. Dochód z jarmarku przeznaczamy dla dzieci cierpiących na chorobę głodową. Włączamy się również w akcję "Maszyna brajlowska dla ucznia niewidomego" - mówi Anna Kończak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 77 im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy ul. Dmowskiego 50.

Dochód z koncertu przeznaczony jest na akcję "Adopcja serca", która polega na tym, że mamy swojego podopiecznego. 9-letniemu Davidowi będziemy mogli opłacić naukę, wyżywienie i odzież. Nie jest to wysoka suma bo to jest 8 euro miesięcznie. Tam inaczej liczy się pieniądze. Chcemy pomóc też innym dzieciom, kupując maszynę brajlowską z transportem do szkoły dla dzieci niewidomych, która jest w Rwandzie. Kupujemy też bilety do stacji życie, czyli opłacenie leczenia dla dzieci cierpiących na chorobę głodową. Jeśli wpłacimy 72 euro na bilet zapewnimy leki i wyżywienie dla dziecka, któremu grozi śmierć głodowa - tłumaczy Ewa Miedzińska, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego w Szkole Podstawowej nr 77.

Podczas poniedziałkowego koncertu charytatywnego i jarmarku świątecznego w SP77 zebrano w sumie 3 562,59 zł.

W poniedziałek równocześnie rozstrzygnięty został też IV Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzech Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem".

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań literackich, żeby dzieci pisały, a nie tylko odtwórczo traktowały literaturę, ale czuły się twórcami i samodzielnie napisały jakiś tekst. W konkursie są dwie kategorie: młody literat za dojrzałość stylistyczną i złota wyobraźnia - tłumaczy Ewa Miedzińska ze Szkoły Podstawowej nr 77.

Do konkursu zgłosili się literaci z ośmiu szkół podstawowych - nr 15, 17, 20, 38, 51, 87, 88 i 77.

Nagrody w kategorii Młody Literat otrzymali: Alicja Mróz z SP87 za tekst "Magiczny przepis na Rogale Marcińskie", Jakub Kaczmarek z SP15 za tekst "Zaczarowany tramwaj", Laura Jęcz z SP17 - "Przygoda Zielonego Kapturka na Starym Rynku w Poznaniu" oraz Zuzanna Gimzicka z SP15 za tekst "Pryka". Natomiast w kategorii Złota Wyobraźnia nagrodzeni zostali Magdalena Łuczak (SP15) - "Koziołki na wieży ratuszowej", Matylda Paszkiewicz (SP77) - "Magiczny przepis na Rogale Świętomarcińskie", Weronika Dolata (SP88) - "Wyprawa koziołków poznańskich" oraz Zuzanna Mieszała z SP87.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
""Morze, moje morze"- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki" z udziałem - Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści przygotują i wspólnie z publicznością wykonają znane przeboje w klimat

24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018

17:00
Łazarz
29. Dni Łazarza - XIII PARADA ŁAZARSKA
Parada Łazarska z udziałem mieszkańców Łazarza. Na zakończenie parady pokazy artystyczne w wykonaniu min. Teatru "Z głową w chmurach"
Trasa: Zes

18:00
Park Kasprowicza
29. Dni Łazarza - Wystawa Przemysłowa na Wzgórzu św. Łazarza w 1908 r.
Jest to prezentacja, która opowiada o miejscu, którego już nie ma i o wydarzeniu, które zapoczątkowało tradycje wystaw

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: