SP77 zebrała ponad 3,5 tys. zł dla dzieci cierpiących na chorobę głodową w Rwandzie
18-12-2011 02:05   Janusz Ludwiczak
W Szkole Podstawowej nr 77 odbył się koncert charytatywny połączony z jarmarkiem świątecznym, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie szpitala dla dzieci cierpiących na chorobę głodową w Rwandzie, a także naukę dla afrykańskich uczniów.

W poniedziałek, 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 77 odbył się jarmark świąteczny połączony z koncertem charytatywnym.

Jak co roku organizujemy świąteczny jarmark charytatywny. Uczniowie wszystkich klas robią ozdoby choinkowe i ciasta świąteczne, które chcemy sprzedawać. Dochód z jarmarku przeznaczamy dla dzieci cierpiących na chorobę głodową. Włączamy się również w akcję "Maszyna brajlowska dla ucznia niewidomego" - mówi Anna Kończak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 77 im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy ul. Dmowskiego 50.

Dochód z koncertu przeznaczony jest na akcję "Adopcja serca", która polega na tym, że mamy swojego podopiecznego. 9-letniemu Davidowi będziemy mogli opłacić naukę, wyżywienie i odzież. Nie jest to wysoka suma bo to jest 8 euro miesięcznie. Tam inaczej liczy się pieniądze. Chcemy pomóc też innym dzieciom, kupując maszynę brajlowską z transportem do szkoły dla dzieci niewidomych, która jest w Rwandzie. Kupujemy też bilety do stacji życie, czyli opłacenie leczenia dla dzieci cierpiących na chorobę głodową. Jeśli wpłacimy 72 euro na bilet zapewnimy leki i wyżywienie dla dziecka, któremu grozi śmierć głodowa - tłumaczy Ewa Miedzińska, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego w Szkole Podstawowej nr 77.

Podczas poniedziałkowego koncertu charytatywnego i jarmarku świątecznego w SP77 zebrano w sumie 3 562,59 zł.

W poniedziałek równocześnie rozstrzygnięty został też IV Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzech Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem".

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań literackich, żeby dzieci pisały, a nie tylko odtwórczo traktowały literaturę, ale czuły się twórcami i samodzielnie napisały jakiś tekst. W konkursie są dwie kategorie: młody literat za dojrzałość stylistyczną i złota wyobraźnia - tłumaczy Ewa Miedzińska ze Szkoły Podstawowej nr 77.

Do konkursu zgłosili się literaci z ośmiu szkół podstawowych - nr 15, 17, 20, 38, 51, 87, 88 i 77.

Nagrody w kategorii Młody Literat otrzymali: Alicja Mróz z SP87 za tekst "Magiczny przepis na Rogale Marcińskie", Jakub Kaczmarek z SP15 za tekst "Zaczarowany tramwaj", Laura Jęcz z SP17 - "Przygoda Zielonego Kapturka na Starym Rynku w Poznaniu" oraz Zuzanna Gimzicka z SP15 za tekst "Pryka". Natomiast w kategorii Złota Wyobraźnia nagrodzeni zostali Magdalena Łuczak (SP15) - "Koziołki na wieży ratuszowej", Matylda Paszkiewicz (SP77) - "Magiczny przepis na Rogale Świętomarcińskie", Weronika Dolata (SP88) - "Wyprawa koziołków poznańskich" oraz Zuzanna Mieszała z SP87.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

17:00
Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: