Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pod rosyjskim konsulatem zapalili znicze dla ofiar wojny w Ukrainie {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pod rosyjskim konsulatem zapalili znicze dla ofiar wojny w Ukrainie {►FILM}
02-11-2022 15:46   Janusz Ludwiczak
1 listopada, pod konsulatem Federacji Rosyjskiej przy Bukowskiej spotkali się obywatele Ukrainy, ale także Białorusi i Polacy, by oddać cześć tym, którzy zginęli w wyniku wojny.

– 1 listopada to dzień zadumy, wspomnień za tych, którzy polegli, stracili życie. Wśród nich byli nie tylko żołnierze, ale osoby cywilne, wolontariusze, którzy nieśli pomoc. Spotkaliśmy się pod konsulatem oprawców. To miejsce już dawno nie powinno istnieć. Ludzie, którzy znaleźli się w Polsce na szczęście znaleźli pomoc, ale zostali pozbawieni swoich domów, spokojnego życia – powiedział Marcin Staniewski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Zbierane są podpisy pod petycją. Zdaniem inicjatorów w budynku przy ul. Bukowskiej 53 zamiast rosyjskiego konsulatu powinien powstać ośrodek dla uchodźców.

– Chcemy, by miejsce to służyło ku dobremu, tym, którzy potrzebują pomocy. Mogłoby powstać tutaj centrum pomocy dla osób objętych wojną. W tej sprawie pisaliśmy już do władz miejskich i władz centralnych. Miasto przyznało, że to nie jest ich kompetencja. Od MSWiA nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi – wskazuje Marcin Staniewski.

Marcin Staniewski, który od początku wojny organizuje cykliczne demonstracje przeciwko wojnie chciałby przed rosyjskim konsulatem zorganizować wystawę.

– Chcemy pokazać jak naprawdę wygląda wojna, jakie niesie ze sobą skutki. Jeździmy regularnie do Charkowa, Iziumu, Krematorska, Buczy. Pomagamy ludziom, którzy potrzebują pomocy – dodaje Marcin Staniewski.

Kolejna demonstracja pod rosyjskim konsulatem ma odbyć się 24 listopada o godz. 18:00, w 9. miesięcznicę wybuchu wojny.

Wojna w Ukrainie, która wybuchła 24 lutego ok. godz. 5 czasu polskiego trwa już ponad 250 dni. Według Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR) w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło blisko 6 tysięcy cywilów, a ponad 8,2 tys. osób zostało rannych. Jednak liczba ofiar jest znacznie wyższa, gdyż intensywne walki opóźniają tworzenie raportów i zestawień. Same wojska rosyjska tworzą masowe groby i zatajają dowody zbrodni. Większość ofiar zginęła w wyniku ostrzału rakietowego i ciężkiej artylerii. Według władz Ukrainy ofiar cywilnych może być ponad 28 tys.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: