Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Andrzej Janowski zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Osiedla. Pokieruje Zarządem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Andrzej Janowski zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Osiedla. Pokieruje Zarządem
09-06-2022 14:44   Janusz Ludwiczak
Podczas nadzwyczajnej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz wybrała nowy Zarząd Osiedla. Przewodniczącym samorządu nie będzie już Andrzej Janowski.

W poniedziałek odbyła się już 41. sesja Rady Osiedla Święty Łazarz, tym razem nadzwyczajna. Jak już informowaliśmy podczas poprzedniego posiedzenia z funkcji przewodniczącej Zarządu Osiedla została odwołana Agnieszka Michalak-Pietkiewicz. Więcej o tym pisaliśmy 26 maja.
ZOBACZ TAKŻE: Zarząd Osiedla Św. Łazarz odwołany. Agnieszka Michalak-Pietkiewicz nie będzie przewodniczącą

Zgodnie ze statutem rad osiedli łazarscy radni mieli miesiąc na wybranie nowego Zarządu. I to właśnie od wyboru przewodniczącego Zarządu rozpoczęła się poniedziałkowa sesja.

– Chciałabym podziękować za współpracę jako przewodnicząca Zarządu. Warto pamiętać o tym dla kogo pracujemy. Jesteśmy wybrani nie dla funkcji, a dla mieszkańców, by czuli nasze zaangażowanie, że działamy dla nich. Mam nadzieję , że działania, które rozpoczęliśmy będą kontynuowane – powiedziała w swoim oświadczeniu Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, odwołana Przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

Następnie Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz przekazał prowadzenie sesji swojego zastępcy, Marcinowi Pakule, gdyż jak zaznaczył chciał kandydować na Przewodniczącego Zarządu Osiedla.

– Wiele rzeczy robiłem, myślę, że w tej roli sobie też poradzę. Chcę by Zarząd działał transparentnie i był otwarty na całą radę osiedla – powiedział radny Andrzej Janowski.

Radni Roman Modrzyński i Paweł Kowalczyk zgłosili jednak kandydaturę radnej Joanny Ellmann, ta jednak nie wyraziła zgody.

W efekcie przystąpiono do głosowania, które było niejawne. Zanim to się stało, radna Sylwia Badzińska zwróciła uwagę, czy nie należałoby wpierw odwołać przewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz, skoro kandyduje na szefa Zarządu.

Jak wyjaśniła Ewa Policha z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania rezygnacja może odbyć się po wyborze.

Za wyborem Andrzeja Janowskiego na przewodniczącego Zarządu Osiedla Św. Łazarz było 15 radnych, 5 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

– Rada Osiedla musi powołać Zarząd, który zajmuje się bieżącymi sprawami Osiedla. Dotychczas jako Przewodniczący Rady Osiedla prowadziłem sesje Rady. Ponieważ funkcji tych nie można łączyć, zrezygnowałem przewodniczenia Radzie Osiedla i będę koordynować prace nowego zarządu jako jego przewodniczący – mówi Andrzej Janowski, nowowybrany przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Następnie z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Osiedla chciał zrezygnować radny Jakub Skurzyński, jednak po kilku minutach wycofał się z tego.

W dalszej części radni głosowali nad uchwałą w sprawie przyjęcia rezygnacji i zwolnienia z pełnienia obowiązków Przewodniczącego przez Andrzeja Janowskiego.

Za było 15 radnych, 2 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

Radni wybrali też zastępców przewodniczącego Zarządu Osiedla i pozostałych członków.

Na wiceprzewodniczących Zarządu Osiedla wybrano radnych:
• Beata Szeszuła (12 głosów za, 7 przeciw, 2 wstrzymujące się)
• Wojciech Kosiedowski (14 za, 5 przeciw, 2 wstrzymujące się)
Członkami Zarządu Osiedla zostali wybrani:
• Roman Modrzyński (za: 19, przeciw: 0, wstrzymało się: 2)
• Szymon Pawelczyk (za: 18, przeciw: 3, wstrzymało się: 0)
• Amadeusz Smirnow (za: 12, przeciw: 6, wstrzymało się: 3)
• Franciszek Sterczewski (za: 11, przeciw: 6, wstrzymało się: 2).

– Gratuluję. Liczę na lepszą jakość zarządzania, poprawę komunikacji współpracy. Życzę powodzenia – skomentowała radna Michalak-Pietkiewicz, była już przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Na zakończenie sesji wydali pozytywną rekomendację dla projektu "Aktywny Fyrtel Łazarski", w ramach którego realizowane będą zajęcia sportowe z trenerem funkcjonalnym na boisku do street workoutu w Parku Kasprowicza oraz zajęcia jogi.

Na kolejnej sesji, która ma odbyć się 22 czerwca Rada Osiedla Św. Łazarz ma wybrać swojego szefa, czyli przewodniczącego samorządu.

Jakie są różnice między przewodniczącym Rady Osiedla a przewodniczącym Zarządu Osiedla?

  • Przewodniczący Rady Osiedla – funkcję tą można przerównać do marszałka Sejmu czy przewodniczącego Rady Miasta. Przewodniczący Rady Osiedla organizuje pracę rady i komisji, nadzoruje prowadzenie głosowań i porządku obrad posiedzenia, przewodniczy obradom.
  • Przewodniczący Zarządu Osiedla – to jednak znacznie ważniejsza funkcja, którą można poniekąd porównać do prezydenta miasta, burmistrza czy nawet premiera. Osoba sprawująca tą funkcję nie musi być co prawda członkiem Rady Osiedla, ale zarządza wszystkim co dotyczy osiedla – planuje budżet, odpowiada za mienie, wnosi projekty uchwał, zajmuje się wykonaniem realizacji zadań, uczestnicy w spotkaniach z przedstawicielami miejskich jednostek. Jest to organ wykonawczy Rady Osiedla.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXXLI (nadzwyczajna-zdalna) 06.06.2022 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (3)

09-06-2022 22:26:06
Pytaczka
Czy państwu przewodniczącym przysługuje tytuł Ich Ekscelencji?
09-06-2022 21:45:25
emeryt
Figurant Sterczewski po co wybrany.
09-06-2022 19:06:15
Jaroo777
Nareszcie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

19:45
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert muzyku pasyjnej "Mater Dolorosa" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego

27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: