Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bp Balcerek w MBB: "W opiece nad pacjentem ważna jest empatia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bp Balcerek w MBB: "W opiece nad pacjentem ważna jest empatia"
13-02-2022 23:51   Janusz Ludwiczak
Za chorych, niepełnosprawnych i cierpiących, a także lekarzy, pielęgniarki i wolontariuszy modlił się ks. biskup Grzegorz Balcerek podczas niedzielnej mszy św., którą odprawił w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej.

Nabożeństwo zostało odprawione z okazji archidiecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego.

Jak przypomniał biskup Grzegorz Balcerek Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II.

– Uczynił to 13 maja 1992 roku, w 75. rocznicę objawień w Fatimie, jednocześnie w 11. rocznicę zamachu na swoje życie. Nawiązanie do tych dwóch rocznic jest bardzo wymowne. Z jednej strony mamy kontekst zamachu, który zwraca uwagę na to, że Bóg jest Panem życia i śmierci, a z drugiej strony kontekst objawień uświadamia nam, że ostatecznie chodzi o zbawienie każdego z nas bez wyjątku. Miłosierny Bóg troszczy się o nas i nasze zbawienie. Z tej perspektywy musimy uczyć się patrzeć na nasze życie, zwłaszcza, gdy naznaczone jest ono przeciwnościami i różnego rodzaju cierpieniem – powiedział na początku homilii biskup Grzegorz Balcerek.

– W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Chorego papież Franciszek pisze, że każdy człowiek doświadczenia słabości i cierpienia we własnym ciele z powodu choroby. Jego serce staje się ciężkie, wzrasta lęk, mnożą się pytania o sens wszystkiego co się dzieje.
W tym trudnym doświadczeniu, samotności, bezradności, gdy najbliżsi nie mogą towarzyszyć choremu ta misja spoczywa na pracownikach służby zdrowia. Chory jest zawsze ważniejszy od jego choroby. Nie można pominąć wsłuchania się w głos pacjenta, w jego historię, lęki, obawy
– dodał bp. Grzegorz Balcerek.

Po czym biskup pomocniczy prosił "o potrzebne łaski służbom medycznym, personelowi szpitali, wolontariuszom, aby w tym trudnym czasie Bóg im błogosławił i umacniał potrzebnymi łaskami, by jak najlepiej mogli wypełnić swoje samarytańskie powołanie".

Pod koniec eucharystii odprawione zostało specjalne błogosławieństwo lourdzkie dla chorych i osób w jesieni życia.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: