Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

CREO w poznańskich szkołach! Kolejna edycja projektu "WOLONTARIAT Z KLASĄ" za nami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
CREO w poznańskich szkołach! Kolejna edycja projektu "WOLONTARIAT Z KLASĄ" za nami
31-12-2019 10:30   PROMOCJA
Projekt realizowany jest cyklicznie w poznańskich szkołach przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, w tym w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu mieszczącym się na Łazarzu.

Misją Stowarzyszenia Creo jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i idei wolontariatu. Od początku istnienia CREO jest inicjatorem wielu akcji i projektów, priorytetowo traktując obszar edukacji i wychowania najmłodszych. Z tą myślą stworzyli dwa innowacyjne programy edukacyjne dla szkół - WIELKODUCHY - dedykowane dla młodszych uczniów oraz WOLONTARIAT Z KLASĄ - skierowany dla młodzieży. Założeniem obu programów jest praktyczne zapoznawanie dzieci i młodzieży z tematyką wolontariatu i społeczeństwa obywatelskiego oraz angażowanie ich do pracy wolontariackiej na rzecz potrzebujących poprzez tworzone przez nas Szkolne Kluby Wielkoducha i Wolontariatu.

Zajęcia w szkołach poprzedzone zostały 8 godzinnym szkoleniem, które miało za zadanie przygotować nauczycieli koordynujących do prowadzenia Szkolnych Klubów Wolontariatu.

W każdej z zaangażowanych szkół zrealizowane zostały dwa warsztaty tematyczne dla uczniów:

  1. Warsztat na temat wolontariatu - na którym uczniowie mogli zapoznać się ze światem wolontariatu i dowiedzieć się między innymi: czym jest wolontariat, na czym polegają zadania wolontariusza, jakie wyróżnić można rodzaje i formy pracy wolontariackiej i jakie niesie on ze sobą korzyści, a także jakimi cechami charakteryzuje się wolontariusz i jakim kodeksem etycznym powinien się kierować.
  2. Tematyka drugiego warsztatu była dopasowywana do potrzeb i preferencji poszczególnego Szkolnego Klubu Wolontariatu. Stowarzyszenie CREO miało do zaproponowania trzy tematy:
    • warsztaty na temat starości - poruszające tematykę starzenia się. W części praktycznej zajęć uczniowie mogli ubrać specjalny kombinezon starości pozwalający wczuć się w rolę osoby starszej. Wśród modułów w kombinezonie występuje między innymi: symulacja choroby Parkinsona oraz choroby oczu jak zaćma i jaskra.
    • warsztaty na temat niepełnosprawności - które pozwalały na wczucie się w rolę osób z niepełnosprawnościami. W części praktycznej zajęć uczniowie mieli okazję sprawdzić jakie bariery występują w szkole dla osoby poruszającej się na wózku, czy osoby niewidomej.
    • warsztaty kreatywne - których zadaniem było rozbudzenie kreatywności i zapoznanie się z różnymi technikami tworzenia rękodzieł, które będzie można wykorzystać w przyszłej pracy wolontariackiej.

Po odbyciu zajęć z instruktorami CREO zadaniem każdej ze szkół było zorganizowanie akcji wolontariackiej w wybranej przez siebie formie. Zbiórka żywności dla zwierząt ze schroniska, świąteczne tworzenie ozdób z seniorami w poznańskich domach pomocy społecznej, czy kwesta na rzecz osób potrzebujących na poznańskim Betlejem - to zaledwie kilka z przeprowadzonych inicjatyw!

I Ty możesz zostać Wolontariuszem!

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie CREO.

Projekt dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznań w ramach projektu #poznanwspiera.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: