Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wierzba w Ogrodzie Łazarz poszła pod topór. Drzewo zagrażało bezpieczeństwu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wierzba w Ogrodzie Łazarz poszła pod topór. Drzewo zagrażało bezpieczeństwu
22-10-2019 08:32   Janusz Ludwiczak
Znajdująca się w Ogrodzie Łazarz wysoka wierzba musiała zostać przycięta, gdyż drzewo zagrażało życiu i bezpieczeństwu przechodniów, mogło również spaść na pobliskie budynki.

– Mieliśmy zgodę z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta na przycinkę drzewa, które sprawdzali również biolodzy. Wierzba zagrażała życiu i bezpieczeństwu przechodniów. Drzewo to było w fatalnym stanie. Pod koniec sierpnia mieliśmy już sytuację, że w wyniku potężnej burzy wiatr wyrwał inne drzewo wraz z korzeniami – powiedział Zdzisław Nowak, kierownik administracji Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia w wyniku potężnej burzy silny wiatr wyrwał drzewo z korzeniami w rejonie ulicy Potockiej.

Drzewo to w 2015 roku walczyło o tytuł "Drzewo Roku" w plebiscycie ogłoszonym przez Klub Gaja. "Łazarską Wierzbę Łączącą" do konkursu zgłosiło Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska wraz z domem kultury Klub Osiedlowy "Krąg" oraz Generatorem Malta.

Wierzba biała Salix alba (kultywar), ma ok. 40 lat, 11 metrów wysokości, a jej obwód wynosi 253 cm (na wysokości 1,3 m nad powierzchnią ziemi).


Komentarze (3)

23-10-2019 08:21:12
pyra
OMG !
23-10-2019 07:20:04
M.M.
Ogród Łazarz miejsce bez ładu i składu. Z pasją wsadzano wszystko jak popadnie i pasja minęła. O takie miejsce trzeba dbać tak samo jak o swoją działkę i balkon. Wszystko wymaga poświecenia czasu.
22-10-2019 21:59:32
czereśniak
umieramy z własnej ręki
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: