Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie już "Wieści Łazarskich" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie już "Wieści Łazarskich"
09-10-2019 00:55   Janusz Ludwiczak
Pełniąca od pół roku nowa Rada Osiedla Św. Łazarz postanowiła po 15 latach zlikwidować "Wieści Łazarskie". Biuletyn informacyjny ukazywał się od listopada 2004 r. Łazarscy radni postanowili założyć nową gazetkę pod nazwą "Na Łazarskim Fyrtlu". Jak udało nam się dowiedzieć radni nie chcą być kojarzeni z radą osiedla poprzedniej kadencji.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 18 września wybrana w marcu nowa Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wydawania czasopisma osiedlowego. Po 15 latach zlikwidowane zostaną "Wieści Łazarskie". Dotychczasowy biuletyn Rady Osiedla Św. Łazarz ukazywał się od listopada 2004 r. Początkowo był miesięcznikiem, później ukazywał się co kwartał.

Łazarscy radni zdecydowali, że ich nowa gazeta będzie nosić nazwę "Na Łazarskim Fyrtlu".

– Chcielibyśmy zmienić formułę tego czasopisma. "Wieści Łazarskie" informowały z dużym opóźnieniem o rzeczach, które już się wydarzyły. Chcemy, żeby w czasopiśmie były bardziej świeże wiadomości i pojawiały się informacje o tym co będzie się działo – powiedział Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jak udało nam się dowiedzieć radni nie chcą być kojarzeni z radą osiedla poprzedniej kadencji, stąd zmiana nazwy gazety.

"Na Łazarskim Fyrtlu" ma ukazywać się cztery razy w roku, jednak w mniejszym nakładzie niż było to do tej pory (2,5 tys. egzemplarzy).

Na redaktor naczelną wybrana została radna Beata Szeszuła, która współpracuje z "Biuletynem Miejskim". Gazetkę mają tworzyć jeszcze radni w składzie: Sylwia Badzińska, Joanna Ellmann, Wojciech Kosiedowski, Paweł Kowalczyk, Dawid Krupa, Roman Modrzyński, Marcin Pakuła, Amadeusz Smirnow, Klaudia Stecka i Franciszek Sterczewski.

Dodajmy, że ostatni numer "Wieści Łazarskich" oraz archiwalne wydania biuletynu informacyjnego (w tym "Nasze Osiedle Targowe" oraz "Głos Łazarza") można pobrać w dziale/zakładce Rada Osiedla » Wieści Łazarskie.

Najnowszy numer "Wieści Łazarskich" {POBIERZ PDF}


Komentarze (3)

12-10-2019 22:28:46
emeryt
To jest duże przegięcie, za kogo oni się uważają.
11-10-2019 09:51:19
pyra
..."Radni nie chca byc kojarzeni z poprzednia rada osiedla poprzedniej kadencji...." bez przesady, takie wyrazenie jest krzywdzace, poprzedni Radni zrobili wiele dobrego,a nie wiem czy 18-19 letnia radna maja pojecie o dzielnicy, szkolnictwie i zyciu w dzielnicy.
10-10-2019 19:55:55
Obserwator
Czy w nowej gazetce będą relacje z migdalenia się radnych i relacje z nieformalnych spotkań?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

sty

Park Wilsona Muszla Koncertowa
31. finał WOŚP:
• 17:00 - Imago
• 18:00 - Grip
• 19:00 - Kwartet Proforma
• 20:00 - Światełko do nieba

31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: