Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz został Radnym Miasta Poznania {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz został Radnym Miasta Poznania {► WIDEO}
12-12-2018 00:57   Janusz Ludwiczak
Filip Olszak złożył we wtorek ślubowanie na Radnego Miasta Poznania. Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz zajął miejsce w Radzie Miasta Poznania po Katarzynie Kierzek-Koperskiej, która została wiceprezydentem Poznania. Filip Olszak chce działać w pięciu komisjach: Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji, Oświaty i Wychowania, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, Współpracy Lokalnej i Porządku Publicznego oraz komisji budżetu.

Filip Olszak został poznańskim radnym dopiero podczas trzeciej sesji, która odbyła się półtora miesiąca po wyborach samorządowych, gdyż wcześniej musiało się uprawomocnić złożenie mandatu przez Katarzynę Kierzek-Koperską, która została wiceprezydentem Poznania.

– Bardzo się cieszę, że głosami w dużej mierze mieszkańców Łazarza zostałem wybrany do Rady Miasta Poznania. Będę starał się dobrze reprezentować mieszkańców. Gdybym nie liczył to bym nie startował, miałem nadzieję na to, że zostanę wybrany. Moja dotychczasowa praca w Radzie Osiedla też się do tego przyczyniła. Cieszę się z tych spotkań w czasie kampanii wyborczej, mieliśmy okazję się spotkać i porozmawiać. Dziękuje za oddane głosy – skomentował po złożeniu ślubowania Filip Olszak, Radny Miasta Poznania i przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Filip Olszak chce działać w pięciu komisjach: Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji, Oświaty i Wychowania, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, Współpracy Lokalnej i Porządku Publicznego oraz w Komisji Budżetów, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego.

– Chciałbym zająć się przede wszystkim problemami naszego okręgu, ale również całego miasta. Zapisałem się m.in. do komisji ochrony środowiska po to, aby poprawić sytuację powietrza w naszym mieście. Jest duży nacisk w radzie miasta na to, mam nadzieję, że przejdziemy od słów do czynów. Trzeba zachęcić wspólnoty mieszkaniowe, by chciały podłączyć się do miejskiego cieplika – powiedział radny Filip Olszak.

Filip Olszak chce działać dalej w Radzie Osiedla Św. Łazarz i być przewodniczącym łazarskiego samorządu pomocniczego.

– Chciałbym dalej działać w Radzie Osiedla Św. Łazarz. Mandat radnego miejskiego nie powinien kolidować z pełnieniem funkcji przewodniczącego rady osiedla. Dodam, że będąc teraz radnym miejskim nie będę otrzymywać diety. Taką sytuację mieliśmy już, jako przykład podam Wojtka Wośkowiaka, który był przewodniczącym rady osiedla i radnym miejskim. Byli również inni radni Miasta Poznania, którzy działali również w radzie osiedla – podsumowuje radny Filip Olszak.

Filip Olszak startował z czwartego miejsca Koalicji Obywatelskiej. W całym okręgu nr 1, który obejmował Jeżyce, Wildę i Łazarz zdobył 926 głosów (3%, 9. miejsce pod względem liczby głosów), z czego na samym Łazarzu 4,59%, czyli 575 głosów (7. miejsce pod względem liczby głosów). Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz startował już do Rady Miasta Poznania w 2010 roku, zyskując 447 głosów (2,51% poparcia).

Portal lazarz.pl również był obecny na sesji Rady Miasta Poznania. Ślubowanie Filipa Olszaka na Radnego Miasta Poznania transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej relacja wideo:

ZOBACZ TAKŻE: Nowowybranych radnych zapytaliśmy jakimi najważniejszymi sprawami dla Łazarza należy się zająć?


Komentarze (2)

15-12-2018 13:29:38
poznanianka
Czyżby się dało pracować dobrze, skutecznie aż w tylu komisjach. ???Gdyby brać przykład z radnego wymienionego przez pana Olszaka , pana W. to jest wiele wątpliwości .Czytaliśmy wszyscy ile było nieobecności tylko na sesjach.Dopisuje się do Kolagenozy , nadzieja ...!!!!Sprawdzajmy , kontrolujmy , rozliczajmy na bieżąco.My wyborcy.
12-12-2018 12:20:35
Kolagenoza
"Mam nadzieję, że przejdziemy od słów do czynów. " Pięcioletnia kadencja pełna nadziei. Albo "bulu i nadzieji"...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

gru

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert jazzowy w wykonaniu uczniów instrumentalistyki jazzowej PSM II st. im. Fryderyka Chopina

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: