Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK zaprasza na poznawanie historii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK zaprasza na poznawanie historii
20-08-2018 18:37   Janusz Ludwiczak
Stare bilety, zdjęcia z dawnych lat, a nawet makietę PST będzie można zobaczyć podczas specjalnego zwiedzania Muzeum Komunikacji, na które w środowe popołudnie zaprasza MPK. Chętni będą mogli na chwilę usiąść za pulpitem i poczuć się jak motorniczy.

W każdą środę sierpnia w godz. od 15:00 do 18:00 można zwiedzić Muzeum Komunikacji, które mieści się na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej.

– Jeśli macie ochotę usiąść w wagonie historycznego tramwaju, wypróbować działanie dawnych kasowników biletów, dać sygnał do odjazdu czy usiąść za pulpitem sterowniczym wagonu, zapraszamy do naszego Muzeum Komunikacji – zapowiada Katarzyna Lesińska z MPK.

Muzeum Komunikacji Miejskiej można zobaczyć w najbliższą środę, 22 sierpnia a także w kolejną, 29 sierpnia w godz. od 15:00 do 18:00 wraz z przewodnikiem. Organizatorzy przygotowali również kącik malucha, a w nich "kolorowanki z historią". Wstęp wolny.


Muzeum Komunikacji, które znajduje się na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej powstało w latach 2005-2007. Można w nim zobaczyć m.in. stare mundury, w których niegdyś chodzili motorniczowie i konduktorzy, ale także dawne bilety, kasowniki, modele tramwajów i autobusów i wszelkiego rodzaju pamiątki.

W muzeum tym znajduje się także replika tramwaju czy makieta PeSTki, Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Makieta w skali 1:87 przedstawia fragment PeSTki i stację "Al. Solidarności". Autorzy makiety zachowali tak drobne detale jak biletomat, ławki czy sygnalizatory świetlne na wiadukcie w ciągu alei Solidarności.

Wśród prezentowanych eksponatów jest również wycinek szyny tramwajowej, której metr bieżący waży 60 kilogramów, a także przekrój szyny wypełniony otuliną z gumy. Torowisko w tej metodzie po raz pierwszy pojawiło się na trasie tramwajowej przez Most Św. Rocha. "Szyny szepczące" eliminują drgania oraz zmniejszają hałas.


R E K L A M A

Komentarze (2)

23-08-2018 17:40:57
Negatyw
Niech się lepiej wezmą za teraźniejszość, bo wygląda TRAGICZNIE... (!!!).
20-08-2018 19:07:35
ania
Chcialabym wiedziec co sie stalo z tym wagonem tramwajowym - miniaturka ale duza, ktora stala na Glogowskiej przy MPK ? Nikt NIC nie wie jak bylam sie pytac w MPK ale przeciez ktos COS musi wiedziec, takie cos to nie szpilka. Tutaj moze mnie potwierdzic "Eka z maleki", napewno tez pamieta ten wagonik. Stal tam dlugie lata a potem zniknal...pytanie gdzie ??? W 1956 roku moj kuzyn chcial zabrac ten wagonik do domu :) to rodzinna historia prawdziwa, wiem to od kuzyna mamy i ojca....wagonik pewnie wazyl z 300-400kg ,moze wiecej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

mar

do 21-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"SalMed" - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego
"Labs Expo" - Targi Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych (do 20.03)

20

mar

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
64. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

21

mar

do 23-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi polskich win i winnic

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie literackie “Wyszeptać życie” - wiersze Krystyny Suwiczak

22

mar

do 24-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Produktów Łowieckich, Strzeleckich, Militarnych i Survivalowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: